Rejestr ciąż i kary za poronienie? Do rejestru dostęp ma mieć prokuratura. Senator żąda wyjaśnień

  • 24.11.2021, 11:15
  • News4Media
Rejestr ciąż i kary za poronienie? Do rejestru dostęp ma mieć prokuratura.… iStock / screen Instagram Aborcyjny Dream Team
W środowisku obrońców praw kobiet kolejny raz zawrzało. To za sprawą przygotowanego już projektu nowelizacji ustawy o Systemie Informacji Medycznej. Dokument zakłada, że podmioty lecznicze będą miały obowiązek wprowadzenia do bazy danych informacji o ciąży pacjentki. Do SIM ma dostęp również prokuratura.

Kobiety w poczuciu zagrożenia

Trybunał Konstytucyjny na początku roku ogłosił wyrok, zgodnie z którym aborcja w Polsce może być wykonywana legalnie tylko w ściśle określonych okolicznościach. Według sędziów orzekających w tej sprawie, przerwanie ciąży na podstawie stwierdzenia wad płodu lub zagrożenia życia dziecka nie jest zgodnie z narodową konstytucją. Decyzja ta spowodowała, że na ulice wyszły wielotysięczne tłumy strajkujących obywateli, nazywając rzeczoną sytuację „Piekłem Kobiet”.  Teraz rząd planuje zmiany, które mogą spotkać się z negatywnym odbiorem środowisk walczących o ich prawa.

Powstanie rejestr ciąż?

W nowelizacji ustawy o Systemie Informacji Medycznej znalazł się zapis, który sugeruje, że wszelkie podmioty medyczne zobowiązane będą do przekazania informacji o ciąży pacjentki. Organizacja samorządowa Akcja Demokracja obawia się, że dane te mogą otworzyć władzy furtkę do karania za poronienia oraz wprowadzenia jeszcze większych ograniczeń związanych z dokonywaniem aborcji.Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza wskazuje również niepokojący go fakt, że do rejestru dostęp ma prokuratura. Polityk przesłał w tej sprawie pismo do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Domaga się wyjaśnienia, w jakim celu powstał zapis i kto jest jego autorem.Aktywistki uspokajają

Do doniesień medialnych odniosła się również grupa Aborcyjny Dream Team. „Dostajemy od wielu z was, zaniepokojonych, linki i screenshoty do informacji o tym, jakoby gdzieś na zapleczu powstawał centralny rejestr ciąż. Na ten moment możemy powiedzieć o tym projekcie tylko tyle, że nic nie możemy o nim powiedzieć. Lakoniczne urywki publikowane w social mediach służą wyłącznie podkręcaniu nastrojów, a wam zamiast stresów życzymy raczej spokojnych wieczorów” – czytamy we wpisie na Instagramie.

[removed][removed]

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka
Mieszkanka 29.11.2021, 21:06
Niech jeszcze wprowadza też badanie nasienia przed seksem, o której godz i dniu bedzie współżycia z partnerem, ile czasu trwało, testy ciążowy na receote.. 🤬 niedlugo w polsce bedzie jak w arabi saldynskiej tam kobiety nie maja prawa glosu itp.
Srau_on
Srau_on 25.11.2021, 21:06
Kaczyński i Rydzyk już się zarejestrował! Aha i ta nawiedzona Kryśka Pawłowicz też! A pierwszy na liście jest Ziobro z Bąkiewiczem!
nieJa
nieJa 27.11.2021, 08:14
jako ginekologów przysięgłych proponuję księży.Są obecnie najlepszymi fachowcami od spraw damskich!
ale jaja
ale jaja 25.11.2021, 20:39
Rejestr nasienia proponuje Kotula:
Posłanka Lewicy Katarzyna Kotula napisała tweeta, który stał się popularny w sieci. Proponuje, aby obok ciąż, rejestrować męskie nasienie. "Czekam na rządową propozycję rejestracji męskiego nasienia. Polskie narodowe plemniki powinny być kontrolowane przez państwo. Mam nadzieję, że ministerstwo pracuje nad rozwiązaniem, które sprawi, że polskie nasienie już nigdy się nie zmarnuje, a każde "zdarzenie" będzie zarejestrowane" – napisała.
nieJa
nieJa 27.11.2021, 08:16
Brawo p.Kotula !Tak nawiasem ,kto wie ?różne idiotyzmy chodzą po głowie pisiakom.
ggggggg
ggggggg 25.11.2021, 07:59
Jeszcze trzeba będzie aplikację ściągnoąc i pokazać czy stosunek odbywa się w kondonie czy bez - ale to zasługa PIS i Kościoła Polski jak będzie popierać PIS to jeszcze dużo dziwnych rzeczy przed Wani
ewa
ewa 24.11.2021, 15:15
Pisiory mają ale poroniony mózg.
Ręce opadają
Ręce opadają 24.11.2021, 14:52
Ciemnogrod i średniowiecze zalewa Polskę.. Rejestr ciąż spowoduje... że kobiety będą unikać lekarzy.. W razie np. poronienia od razu będą podejrzanymi... Pis głupota robi wszystko żeby jak najmniej kobiet decydowało się na potomstwo.
a.
a. 25.11.2021, 09:40
Dlatego żadna mądra kobieta już na tych d.. nie zagłosuje.
widziałem w tv
widziałem w tv 24.11.2021, 14:02
Jak to mówił senator PiS - jego żona i córka są zbulwersowane
Pontiac
Pontiac 24.11.2021, 11:49
Co trzeba mieć w glowie, żeby wymyślać takiego fake newsa, że kobiety będą karane za poronienie. Do czego jeszcze posuną się wojujące aborcjonistki, żeby wymóc pozwolenie na zabijanie nienarodzonych.
Mam nadzieję, że mój post przejdzie cenzurę.
Wniosek
Wniosek 24.11.2021, 14:56
A po co ten rejestr..?? Oczywiście celem zastraszenia kobiet.... Drastyczna ustawa antyaborcyjna już zbiera swoje żniwa... Utrudnione drogie rozwody doprowadzą do większej liczby zakatowanych kobiet i dzieci.. Nie da się ukryć Pis kato land nienawidzi kobiety.
Nowy nick
Nowy nick 25.11.2021, 14:10
Lecz się ,a kto lubi takie kobiety jak ty ?
ol
ol 24.11.2021, 11:30
masakra

Pozostałe