Są trudności w zaopatrzeniu w węgiel dla elektrowni i elektrociepłowni

  • 24.11.2021, 14:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Są trudności w zaopatrzeniu w węgiel dla elektrowni i elektrociepłowni igryfino (arch.)
W związku z możliwym kryzysem energetycznym poprosiliśmy PGE o informację nt. sytuacji elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie. Zapytaliśmy, czy elektrownia ma wystarczającą ilość zapasów węgla? Na jaki okres starczą te zapasy? Okazuje się, że poziom zapasów węgla energetycznego w większości Oddziałów Grupy PGE, w tym w Elektrowni Dolna Odra, jest niższy od planowanych.

Oto pełna odpowiedź PGE:

Grupa PGE posiada długo- i krótkoterminowe kontrakty na dostawy węgla kamiennego, które zabezpieczają zapotrzebowanie Grupy PGE na ten surowiec. Obecna sytuacja na rynku węgla energetycznego spowodowała trudności w zaopatrzeniu dla krajowych elektrowni i elektrociepłowni. Na trudności te również wpływają ograniczenia przewozu węgla, które odnotowujemy od kilku miesięcy spowodowane prawdopodobnie wzmożonymi przewozami surowców (przed okresem zimowym) oraz niewystarczającymi zasobami dla przewozu węgla (węglarki i obsługa).

W związku z powyższym, aktualny poziom zapasów węgla energetycznego w większości Oddziałów Grupy PGE, w tym w Elektrowni Dolna Odra, jest niższy od planowanych.

Grupa PGE dokłada wszelkich możliwych starań w celu uniknięcia sytuacji braku węgla w jakiejkolwiek ze swoich jednostek wytwórczych.

Sandra Apanasionek
Koordynator współpracy z mediami - Rzecznik Prasowy
Rzecznik Prasowy - Koordynator Współpracy z Mediami
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

O sytuacji dotyczącej zapasów węgla w elektrowni pisaliśmy dokładnie tydzień temu tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/44226,czy-w-elektrowni-moze-zabraknac-wegla

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WOP
WOP 27.11.2021, 10:34
na forum jedni i ci sami gamonie wypisują komentarze a ten co kończy lub zaczyna komentarz HA HA HA TO musi być d*** po podstawówce siedzi taki i zwija te sreberka bo nie ma co do roboty
nieJa
nieJa 27.11.2021, 18:55
czegoż to w końcu nie brakuje w najjaśniejszej .chyba tylko koryt dla swoich (z pisu)WOP melduję ,że nie jestem gamoniem .Wyższe studia ,polibuda!
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 27.11.2021, 15:53
tak sie składa ze tzw debil po podstawówce ma szkołę energetyczną ha ha ah
666  lub  999  ha ha ah
666 lub 999 ha ha ah 27.11.2021, 15:45
przejdziesz niedługo na gaz od tego pierdzenia w stołek ha ha ah a wiesz co numerologicznie znaczy ha ha ah
Gumowiec
Gumowiec 25.11.2021, 21:17
Ja tam u siebie na melinie pale oponami zimowymi,bo dają najwięcej ciepełka
John
John 25.11.2021, 09:25
macie Zieloni POPiSowskoLewi zbawcy świata - to wasza zasługa - paranoja - przecież mamy swojego węgla w cholere.... Ale nie...!
Indianin
Indianin 25.11.2021, 02:15
Nie zrobiło się odpowiednio wcześniej zapasów to tak teraz jest. A przecież było wiadomo, ze zima idzie...
Jerzy
Jerzy 25.11.2021, 08:08
Napewno rotacja zapasów była dobrze zsynchronizowana z procesem produkcji. Zawinił tutaj inny czynnik, który nie został wzięty pod uwagę ze względu na ryzyko Jak w przypadku automotive.
co to?
co to? 25.11.2021, 08:31
automotive?
Jerzy
Jerzy 25.11.2021, 12:48
Związane z motoryzacją, która także ma problemy w łańcuchu dostaw.
88
88 24.11.2021, 23:05
Węgla nie ma, a nasi dzielni obrońcy granic chcą zamykać przejścia graniczne. Kuźwa, łukaszenka z Putinem rozgrywają tych nieudaczników z PiS jak tylko chcą. Pociągi z rosyjskim węglem nie wiadą do Polski, elektrownie staną, a ludzie na kopach wyniosą tych kwaczystowskich zbawców świata. Pewnie amerykanie obiecali wysłać swój węgiel. he,he,he
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 25.11.2021, 08:40
Jdiota
69
69 25.11.2021, 08:53
Do Jdioty z 8.40, a potrafisz uzasadnić swoją ocenę, choć jednozdaniowo? Czy to za trudne dla ciebie?
stop tvn
stop tvn 25.11.2021, 15:23
ty z 88 przestań oglądać tvn i idź do dobrego lekarz
Syriusz
Syriusz 24.11.2021, 17:49
To jakaś kpina.Czy ta banda rządowych nieudaczników prócz wpłacania sobie diet z rad nadzorczych potrafi zarządzać chociaż warzywniakiem.
uważam, że
uważam, że 24.11.2021, 15:28
To tlyko kwestia dobrej organizacji.
bystry
bystry 24.11.2021, 15:24
To 2 tygodnie sprawdzali czy ten węgiel jest?
Gazownik
Gazownik 24.11.2021, 15:16
No to 3.14 sda.
elektron81
elektron81 24.11.2021, 14:59
Tak światowy trend, ale przecież kopalnie są nasze.

Pozostałe