Karuzela stanowisk rozbujana. Korupcjogenne wybory

  • 25.11.2021, 18:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Karuzela stanowisk rozbujana. Korupcjogenne wybory Burmistrz Mieczysław Sawaryn zaraz po ogłoszeniu kandydata na stanowisko prezesa PUK. Opuszcza UMiG ok. godz. 10.30 mimo że sesja Rady Miejskiej w Gryfinie trwa, a impreza w elektrowni będzie dopiero w południe.
To już kolejny prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie wybrany bez konkursu. Szefów PUK wybiera rada nadzorcza, ale, jak to przyznał sam burmistrz Mieczysław Sawaryn, z jego rekomendacji. Problem w tym, że niezgodnie ze standardami przejrzystości i procedurami. Tym razem to zupełnie człowiek Mieczysława Sawaryna, bo podwładny z Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie ma zostać prezesem PUK.

Sprawa dla mieszkańców jest ważna, bowiem z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych  w Gryfinie dochodzą głosy, że jest wiele problemów do rozwiązania. Sami mieszkańcy widzą na co dzień bałagan, jaki jest np. ze śmieciami. Teraz jeszcze dyskutuje się o usługach pogrzebowych. Prezes musi ogarnąć wiele spraw. Ważne zatem aby był wybrany w sposób przejrzysty i prowadził transparentą politykę informacyjną.

Karuzela się kręci

Na początku kadencji Mieczysława Sawaryna, czyli 7 lat temu prezesem Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie był Rafał Mucha. Naciskany przez władze zrezygnował. Tymczasowo funkcję szefa PUK pełnił Jacek Śniegowski, kolega burmistrza, a do tego pracownik Elektrowni Dolna Odra. Po nim prezesem został Zbigniew Stypa, którego posądzano, że prowadzi dodatkowo działalność gospodarczą. Odszedł ze stanowiska po cichu jeszcze na długo przed upływem swojej kadencji.

Potem w związku z przedłużającymi się procedurami PUKiem zarządzał Robert Kulawiec, też dobry kolega burmistrza Mieczysława Sawaryna. W końcu dwa lata temu prezesem PUK, też bez konkursu, został ni stąd ni zowąd Zbigniew Miklewicz.

W lipcu tego roku nagle fotel prezesa zajął Maciej Szlagier. Też bez konkursu. Ten specjalista od usług komunalnych być wybawicielem PUK, ale po "zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami, probemami" nie podjął próby ich rozwiązania do końca. De facto PUKiem na co dzień rządzi wiceprezes Wojciech Długoborski (też rekomendacją chwali się Mieczysław Sawaryn).

Kolejny kandydat na gorący fotel 

Dziś gruchnęłą wiadomość, że prezesem został wyznaczony Marcin Stawicki, pracownik działu inwestycji Urzędu Miasta I Gminy w Gryfinie.

O wybór zapytaliśmy burmistrza Mieczysława Sawaryna podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę bloków gazowo-parowych w Elektrowni Dolna Odra.

-Tak, to prawda, że rekomendowałem pana Marcina Stawickiego na prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie. Poinformowałem o tym radę. Pan Stawicki obejmie funkcję od 1 grudnia 2021 r. - powiedział nam burmistrz Mieczysław Sawaryn.

 

Marcin Stawicki jest także dobrym kolegą wiceburmistrza Tomasza Milera. Zaraz po wyborach samorządowych został zastępcą naczelnika jednego z najważniejszych wydziałów w urzędzie. Ciekawy był już sam tryb zatrudnienia. Po ogłoszeniu naboru na stanowisko w wydziale przyjęto... dwie osoby. Tym drugim (a może pierwszym?) był właśnie Marcin Stawicki. Napisaliśmy o tym w artykule "Szybki awans kolegi wiceburmistrza":

https://www.igryfino.pl/kat-189,a,30222,szybki-awans-kolegi-wiceburmistrza.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Helena
Helena 29.11.2021, 12:33
Wygląda jak cyrkowiec, który zaraz zrobi salto.
zubr
zubr 27.11.2021, 01:34
No cóż, ogólnie jest tak, że jak sie do pracy - gdziekolwiek - zatrudnia jelopow i kolegow, ktorzy z matematyki ledwo na trojczynach ciagneli (slowem - nie potrafia logicznie myslec), to co sie dziwicie, że jest źle? Kochani! Sami sobie nie strzelajcie w stope, bo potem sie dziwicie, ze tym szambie nic nie dziala jak nalezy. I pretencję, że żyjecie w domu wariatow, a madrzy ludzie, gdy tylko skoncza szkoly, uciekaja z tego pieprznika. Oby jak najdalej.
nieJa
nieJa 28.11.2021, 07:25
podziwiam determinację fotoreportera.Trzeba długo warować przy tych schodach aby pstryknąć.Zubr masz przestarzałe wieści .Gryfino stoi na oczyszczalni ścieków .Co ty z tym szambem.Tak cię rajcuje zapach szamba?Że żyjemy od 2015 roku w domu wariatów to nie nowina!Trzeba mieć pozwolenie na broń aby sobie strzelać w stopę .To tylko pewien megalomański prezesina ma pozwolenie na taki mały pistolecik
cha cha
cha cha 28.11.2021, 10:22
che che tępy wielbicielu - masz rację - DŁUGO WAROWAĆ W URZĘDZIE TRZEBA, ŻEBY ZROBIĆ ZDJĘCIE BURMISTRZOWI????
To żeś burmistrza podsumował, cha cha...
basior
basior 27.11.2021, 01:20
Trzeba zauważyć że tam pracują ludzie i to ludzie ludziom są wilkami.
bezkonkursowy
bezkonkursowy 27.11.2021, 00:32
"Definicja szaleństwa to: robienie tej samej rzeczy w kółko i oczekiwać innych rezultatów." A.Einstein
nieJa
nieJa 28.11.2021, 07:27
właśnie tak jest z wpisami szkalującymi burmistrza.Jednak nie tylko w fizyce Einstein był geniuszem
cha cha
cha cha 28.11.2021, 10:24
Tak - tępy wielbicielu - zapomniałeś o "szkalujących burmistrza" - tylko śp. Piłata? Wtedy to była "krytyka" - teraz to "szkalowanie"?
Bo masz mokro w gaciach na widok swojego guru?
Jan
Jan 26.11.2021, 19:04
Jak to jest, że człowiek po zawodówce jest prezesem pewnej firmy w Gryfinie?
nie rozumiem
nie rozumiem 26.11.2021, 20:42
Jak jest taki zdolny i pracowity że zbudował sobie firmę to dlaczego nie ma być jej prezesem.
przera żona
przera żona 26.11.2021, 15:14
Czy to ten sam gość co robił ustawiony przetarg (zmiana warunków w trakcie) dla brata wiceburmistrza pod tzw. działalność biurową? Jeśli tak to zaczęła bym martwić się o mienie gminy.
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 26.11.2021, 14:46
MNIETEK CO TY JARMUŁKI NIE ZAKŁADA SIĘ NA LEWA STRONĘ CO TY ROBISZ HA AH AH
Byly Prezes
Byly Prezes 26.11.2021, 14:25
A jak jest w Chojnie? Juz trzeci prezes, a jakos nikt nie slyszal o konkursie! I to wszystko w trzy lata, gdy burmistrzem zostala Rawecka!
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 26.11.2021, 18:11
DŁUGOBORSKIEGO STANDARDY HA HA AH
ABC
ABC 26.11.2021, 14:19
To ci dopiero sensacja😁 a pan redaktor to tak stoi na klatce schodowej w urzędzie cały dzień? Super czyli nasz burmistrz ma darmowego ochroniarza.
😁😁😁
 
;)
;) 26.11.2021, 16:53
Paweł, a na co komu prywatny ochroniarz, jak go wszyscy miłują?
10.30 fajrant
10.30 fajrant 26.11.2021, 14:37
Dobrze że ktoś pilnuje lenia czy pracuje.
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 26.11.2021, 13:50
a długoborski co do emerytury dorabia ha ah ah bo jak gowinowi nie starcza do pierwszego ha ha ha
ORWELL
ORWELL 26.11.2021, 14:11
WOJTEK TO JAK STARY MAJOR PRZEWODZI TEJ TRZÓDCE
:)
:) 26.11.2021, 13:45
My jesteśmy krasnoludki hopsasa, mamy śliczne kapelutki hopsasasasa....
Męczysław
Męczysław 26.11.2021, 12:40
W puku praca jest menczonca wienc nic dziwnego rze czeba wymieniać kunie w zapszengu
Podatnik
Podatnik 26.11.2021, 12:03
Z PUK - U należy usunąć tego starego pryka pseudo profesora co jest w Razie Nadzorczej To on jest kulą u nogi przedsiębiorstwa. Każdy Prezes przez niego odchodzi. Stary się szarogęsi a kompletnie na niczym się nie zna jego działania mają na celu likwidację PUKU. On może jedynie na Uczelni wykładać ale już tyko kafelki.
Jan
Jan 26.11.2021, 18:59
To stary komuch, myśli że wszystko mu wolno. Pogonić starucha
Pogrzebacz
Pogrzebacz 26.11.2021, 14:01
i chyba tu jest pies pogrzebany, zanim będzie PUK pogrzebany.
obcy
obcy 26.11.2021, 10:06
Czegoś nie rozumię na szefa powołuje, wybiera rada a tu Mieczysław stwierdza, że poinformował radę iż ten pan obejmie stanowisko z dniem 1 grudnia
SB  SŁÓGA  BOŻY  I WIKARY  CO SZUKA SWOJEJ  FUJARY
SB SŁÓGA BOŻY I WIKARY CO SZUKA SWOJEJ FUJARY 26.11.2021, 09:48
KABARET STANOWISK TRWA ZNOWU KONKURS WYGRAŁ ZDZISŁAW PETOLIZ TUZ PRZED FRANKIEM DUYPDAJEM ha ha ah a UB w cieniu ah ah ah URZEDNICY BOGA HA HA AH ALE JAKI BÓG TACY I URZEDNICY HA HA HA
?
? 26.11.2021, 07:21
Dlaczego PUK nie odbiera z aptek leków do utylizacji? Co mam zrobić z tymi przeterminowanymi? Wpuścić w kanał czy wrzucić do śmietnika?
Jan
Jan 26.11.2021, 19:01
A dlaczego nie płacisz za utylizację leków. Nie ma nic za darmo, kupę kasy na ludziach zarabiasz.
do korupcjogennego
do korupcjogennego 26.11.2021, 00:12
Zjedz rosół z kur wielu!
nieJa
nieJa 26.11.2021, 02:41
RM pod naciskiem zrezygnował ?i odszedł na bardziej intratną posadę .Kto zgadnie gdzie teraz kosi forsiczkę?!
Wełtynianek
Wełtynianek 25.11.2021, 22:59
Ci od liczników będą mieli wątpliwości jak głosować. Kto ważniejszy? Karmiącej ręki się nie kąsa a parasola też się nie strąca.
Dla poprawy wizerunku
Dla poprawy wizerunku 25.11.2021, 22:50
Niech zrobi coś z chamskim gościem spod trójki
H