Jadłodzielnia w Gryfinie już działa [ZDJĘCIA]

  • 27.11.2021, 14:21
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jadłodzielnia w Gryfinie już działa [ZDJĘCIA] fot. Lidia Czarnecka-Borowiec
Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfina „Szlachetni” wraz ze sponsorem - powiatem gryfińskim oddało do użytku dla gryfinian szafę - jadłodzielnię. Oficjalne przekazanie odbyło się w piątek 26 listopada 2021 r. po godz. 15.
W Gryfinie od dawna mieszkańcy oczekiwali takiej przestrzeni. Rośnie coraz bardziej świadomość ludzi na całym świecie. Nie chcemy marnować jedzenia, lecz nie wiemy gdzie możemy ją spożytkować, aby ktoś mógł jeszcze z niej korzystać. I najczęściej dobra żywność trafia do śmietnika. 
 
Jadłodzielnia jest najlepszym wyjściem w takiej sytuacji. Zamiast wyrzucać, produkty przynosimy do jadłodzielni, skąd zabiorą je inni. To doskonały pomysł na to, by choć trochę ograniczyć marnowanie żywności, a robimy to na potęgę.
Według statystyk, każdy z nas marnuje rocznie aż 235 kg jedzenia! To stawia nas na piątym miejscu wśród krajów Unii Europejskiej.
 
Gryfińską jadłodzielnią będą opiekować się wolontariusze, m.in. sprawdzając czy produkty nie są przeterminowane. W fotogalerii publikujemy regulamin, z którym powinna zapoznać się każda osoba chcąca skorzystać z jadłodzielni aby zostawić lub wziąć żywność.
 
Najważniejsze podziękowania są dla Starostwa Powiatowego w Gryfinie - sponsora jadłodzielni.
Inicjatywa nie udałaby się bez fantastycznego stolarza Łukasza Kowiela i ekipy z Colwood.
Wielkie podziękowania dla Magdaleny Pieczyńskiej, radnej Rady Miejskiej w Gryfinie, która zainspirowała do pomysłu Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfina "Szlachetni" i liderkę Małgorzatę Pokrzykowską.
Intermarché przy ul. Flisaczej 65 w Gryfinie umożliwiło postawienie szafy i ułatwia wszystkim zainteresowanym łatwy dostęp do jadłoDZIELNI.
Pomoc uzyskano także w Jadłodzielni Szczecin oraz dzięki Elżbiecie Abramowicz. Szyld, regulamin i ulotki wykonała firma z Chojny.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

CIOTO   NIE  POZAŁUJES  AH AHA
CIOTO NIE POZAŁUJES AH AHA 28.11.2021, 22:53

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Xoxo
Xoxo 28.11.2021, 19:14
Ciekawie kiedy pierwsze kary od Sanepidu
senior
senior 28.11.2021, 17:54
Brawio drogie panie! Chylę czapkę.
MKX
MKX 28.11.2021, 10:34
OJ OJ WYBORY SIĘ ZBIŻAJĄ.
S
S 28.11.2021, 08:09
Czyli 4 osobowa rodzina wyrzuca prawie tonę jedzenia rocznie.Przemnożyc należy ilość rodzin razy tonę i w samym Gryfinie nie starczylo by calego Międzyodrza żeby to skladować.Dane statystyczne z tyłka.
hmmm
hmmm 28.11.2021, 10:14
Dane to jedno, ich interpretacja to drugie - prawdopodobnie połączono dane z handlu i gastronomii i podzielono na liczbę Polaków. 0,6kg dziennie wygląda na dużo, jednak patrząc na to, ile zostaje niesprzedanych rzeczy, to widać że może to być ilość prawdziwa...
Be
Be 28.11.2021, 08:08
No proszę towarzycho bez maseczek! Za miast dać przykład .To lansują się bez .Roznosiciele .
ktoas
ktoas 28.11.2021, 07:13
budowa takiej budki to koszt 500 złotych zapłaciliśmy jako mieszkańcy z podatków ale na otwarciu tego bo przecież nie zapłacili z własnej kieszeni starosta ani zastępczyni ani pan Michalski nie mniej jednak nie przeszkadza się całej trójcy lansować się za publiczne pieniądze .
Lans na biedzie i ubóstwie ludzkim rzeczą obrzydliwą Opamiętajcie się

jest taki ktoś, kto ma zaburzenia osobowości...
jest taki ktoś, kto ma zaburzenia osobowości... 28.11.2021, 10:16
Mogłeś ty zafundować - i wtedy byś zdecydował. Oni pełnią funkcje polityczne - i potem powiesz "nigdzie ich nie widać, nic nie robią dla biednych"?
Lansem jest tańczenie na scenie z niepełnosprawnymi a potem rozwalenie ich teatru... To dopiero obrzydliwe...
Człowiek
Człowiek 28.11.2021, 05:55
Do czego nędza ludzi doprowadza. Nie tknął bym czegoś takiego. Fe!
rębajło
rębajło 27.11.2021, 20:33
500+ juz nie wystarcza?
gość
gość 27.11.2021, 20:44
Przestańcie z tym 500+. Za komuny był zasiłek rodzinny na każde dziecko, więc to nic nowego. Ale jedno ale... Należało pracować. A teraz instytucje pomocowe rozdęte do granic a niezaradni uważają , że im się należy bo są niezaradni. I koło zamknięte. Popytajcie znajomych którzy pracują w pomocy społecznej, to wam szczena spadnie. Współplemieńcy roszczeniowość rozwinęli do granic. Brakuje ludzi do pracy, bo po co wstawać, jak można z wielu źródeł wyszarpać to na co trzeba byłoby zapracować. Godzin nadliczbowych nie chcą, bo stracą któryśtam zasiłek. A po nowym roku to dopiero deszcz kasy spadnie na rodziny - 12 tys. na drugie dziecko, więc do pracy pójdą tylko, no właśnie którzy? Emerytów zagonią do roboty?
hmmm
hmmm 28.11.2021, 10:19
Winisz ludzi, że mądrze decydują a nie widzisz bezsensu systemu, w którym karze się tych, co zarobią złotówkę więcej? Odebraniem całości pomocy?
Według mnie ludzie, którzy podejmują pracę powinni mieć za to nagrodę - a nie karę.
włos na głowie się jeży
włos na głowie się jeży 27.11.2021, 20:26
Uwaga! Wykryty w państwach południowej Afryki nowy wariant koronawirusa został oceniony przez Światową Organizację zdrowia jako wysoce zaraźliwy. W Omikronie wykryto 50 mutacji. Już teraz jest opisywany w mediach jako "prawdopodobnie najgorszy zidentyfikowany dotychczas wariant". Poprzednim, umieszczonym w tej kategorii wariantem koronawirusa, był dominujący obecnie na świecie wariant Delta. Dla porównania, w nim wykryto 13 mutacji
zaniepokojony
zaniepokojony 27.11.2021, 20:21
Chwała pomysłodawcom i wykonawcom. Oby służyło. Należy się spodziewać, że w jadłodzielni powinni jedzenie brać przede wszystkim ubodzy. Oby zamiast zamiast tego nie brały przemądrzałe Janusze i inne głupie Jadzie.
Gość
Gość 27.11.2021, 20:17
Przecież emeryci dostali trzynastki i teraz czternastki. Wszyscy dostali podwyżki od sejmu do rządu. Mamy potężny wzrost gospodarczy, teraz mamy dodatkowe 70 bilionów wygospodarowanych przez pis. Czego wy chcecie -koty tłuste że hej. TVP nie oglądacie premiera nie słuchacie -mają tyle kasy że wszystkim udzielają w całej Europie i Azji pożyczki. Bez problemu obejdziemy się bez pożyczek i kasy Unii europejskiej. Nawet mamy przywódcę religijnego ajatollaha K***. W tv Trwam wychwala rząd pod niebiosa. Wy chcecie miski ryżu? -dadzą ale tym co zapier... na nią jak odpowiednio zagłosują.
dokarmiacz
dokarmiacz 27.11.2021, 20:16
Czyżby tłuste koty z PiS nie mają co jeść?
Renata
Renata 27.11.2021, 16:56
Niestety, będzie więcej takich punktów potrzebnych tylko kto będzie tam dawał jedzenie?
Mączna
Mączna 27.11.2021, 16:52
Podaję pilny komunikat, poszukujemy naszego pensjonariusza, wabi się ***, znaki szczególne: jest brudny, śmierdzący, zawszony a do tego prawdopodobnie już pijany
Szczerbaty zwyrodnialec
Szczerbaty zwyrodnialec 27.11.2021, 21:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ręczny pilot
ręczny pilot 27.11.2021, 20:13
Włącz autoposzukiwanie.
Fuj.....
Fuj..... 27.11.2021, 16:26
Obrzydza mnie takie coś. Obrzydzacie mi jedzenie.
Knagulec
Knagulec 27.11.2021, 16:54
To nie korzystaj ja się nażrę za frajer
Grzego.
Grzego. 27.11.2021, 16:19
Od 5lat ,bez grosza podwyzki kalecy w Pl. dostaja 645zlna wegetacje.
sondor
sondor 27.11.2021, 20:46
Jest dość duża liczba rodzin która wymaga pomocy i to nie z własnej winy, na to składają się różne czynniki i co robi państwo, twierdzi że im tej pomocy udziela - też prawda, tylko ta prawda ma dwa oblicza-jest pomoc, tyle tylko że nie wystarczająca. Dlaczego tak się dzieje - bo państwo rozdaje, a w zasadzie daje "łapówki polityczne" /500+/ dla wszystkich i tym co potrzebują i tym co mogli by się obejść bez tego. Nie ma tzw. limitu pomocy, bo co tam lepiej to brzmi "dla wszystkich 500+" no i efekty są, niestety w części negatywne, ale państwo nadal liczy słupki poparcia i gdzieś ma podobne sytuacje!!!
Dmuchać na zimne
Dmuchać na zimne 27.11.2021, 15:59
Psom podrzucają kiełbasy nadziane gwoździami... jaka jest gwarancja, że tutaj jakiś psychopata nie zrobi czegoś podobnego?? ..
Kropek
Kropek 27.11.2021, 15:49
Pani radno, czytam że na spotkania zapraszasz tylko zaszczepionych, więc pytam czy niezaszczepieni mogą dodawać tu jedzenie?
Proste
Proste 28.11.2021, 06:01
Nie, bo trują.
Knagulec