Tak bił, że zabił. Chciał uciec za granicę

  • 28.11.2021, 17:00
  • Policja
Tak bił, że zabił. Chciał uciec za granicę Policja
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Obywatel Ukrainy wpadł na przejściu granicznym próbując uciec z Polski. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu 36-latka. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek w sierpniu ubiegłego roku. To wtedy przed jednym ze sklepów na Alejach Jerozolimskich doszło do pobicia siedzącej tam osoby. Pomimo udzielonej pomocy medycznej mężczyzna zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń. Jak tylko informacja o zdarzeniu dotarła do policjantów, wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

To dzięki ich zaangażowaniu i współpracy z prokuraturą rejonową Warszawa Śródmieście doszło do zatrzymania podejrzanego. W ustaleniu wizerunku i danych personalnych mężczyzny pomogła żmudna praca policjantów i śledczych, wielogodzinne analizy nagrań z kamer monitoringów oraz przesłuchania świadków zdarzenia.

Kiedy było już wiadomo, kim jest sprawca tego przestępstwa, Prokuratura Rejonowa dla Warszawy Śródmieścia wydała list gończy za 36-latkiem. Obywatel Ukrainy wpadł na przejściu granicznym w Dorohusku, gdzie zatrzymała go straż graniczna. Próbował uciec z Polski jako pasażer rejsowego autobusu.

Podczas przesłuchania w prokuraturze mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. W prowadzonym śledztwie usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili także, że to nie pierwszy raz, kiedy 36-latek wszedł w tak poważny konflikt z prawem. W 2009 roku mężczyzna został skazany na Ukrainie na 5 lat pozbawienia wolności za to samo przestępstwo.

Policja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aris
aris 29.11.2021, 20:43
Patologia!
Szczerbata sprężynka Goleniów
Szczerbata sprężynka Goleniów 29.11.2021, 06:46
Przegumować kurwiłba nadgrzbietowo i na ochronki jak ja
Tryzub
Tryzub 29.11.2021, 06:45
Ukrainiec i wszystko jasne
Szczerbaty
Szczerbaty 29.11.2021, 05:30
Zwyrodnialec dojeżdżany na ochronkach
Badynski
Badynski 28.11.2021, 20:04
Może to ten z rozmowy telefonicznej bydła*u ?
kto wie
kto wie 28.11.2021, 18:59
Może działał na zlecenie?

Pozostałe