czwartek, 28 marca 2024 14:00

Świetny występ ratownika Krzysztofa Rosiaka z Gryfina na międzynarodowych zawodach

Najlepsi ratownicy wodni z całej Europy spotkali się podczas mijającego weekendu w holenderskim Amersfoort na zawodach Orange Cup. Swoich przedstawicieli do walki o medale wystawiły takie państwa jak Niemcy, Hiszpania, Belgia, Francja, Włochy, czy Holandia. O wysokiej randze zawodów świadczyć może fakt, że padło tam kilka rekordów poszczególnych państw. Również nasz kraj wystawił swoją reprezentację, w której znalazł się Krzysztof Rosiak z Gryfina.

Autor: Fot. dost.

W konkurencji 200 m pływanie z przeszkodami Krzysztof Rosiak był 11., w konkurencji 200m super ratownik zajął 17. pozycję, a 53. miejsce na 100m holowanie manekina z płetwami.
Dodatkowo wystartował w trzech sztafetach, gdzie zajął 21. pozycję w konkurencji 4x50m z przeszkodami i dwukrotnie był 22. w konkurencji 4x25m holowanie manekina i 4x50m z pasem ratowniczym.

Był to kolejny świetny występ mieszkańca Gryfina, bowiem tydzień wcześniej w Kościerzynie w zawodach z cyklu Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym 2021, po 4 startach został sklasyfikowany na 16. pozycji i daje duże nadzieje na zbliżające się zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym.