Ci radni powtrzymali burmistrza przed podniesieniem podatków

  • 29.11.2021, 19:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ci radni powtrzymali burmistrza przed podniesieniem podatków
Na ostatnią sesję Rady Miejskiej w Gryfinie burmistrz Mieczysław Sawaryn przygotował podwyżki podatków na przyszły rok. Ze zdalnej sesji burmistrz urwał się już po pół godziny. Zdziwił się, gdy do niego zadzwoniono i poinformowano, że radni nie zgodzili się na podniesienie wielu opłat. Opozycja uznała, że bumistrz musi zrobić oszczędności.

Zdalną (przez internet) sesję Rady Miejskiej prowadził Piotr Romanicz. Zastępował on Rafała Gugę, który był na… kwarantannie. Jak się okazało, przewodniczący Guga w punkcie obrad dotyczącym podatków okazał się jednym z bardziej przygotowanych radnych. Znalazł nawet przemowę Mieczysława Sawaryna sprzed lat, kiedy ten jako radny przekonywał Henryka Piłata aby... nie podnosić podatków.

Mieczysław Sawaryn jako burmistrz już kolejny raz chciał podnieść podatki od nieruchomości, gruntu i środków transportu. Po dyskusji projekty podwyższenia podatków przez Mieczysława Sawaryna przepadły. Radni zasugerowali, żeby burmistrz poszukał oszczędności w administracji.

Przeciw podniesieniu podatków głosowali: Piotr Romanicz, Robert Jonasik, Wanda Hołub, Marek Sanecki, Małgorzata Wisińska, Jerzy Piasecki, Magdalena Pieczyńska, Maciej Puzik, Jolanta Witowska oraz Rafał Guga. Razem głosowało przeciw uchwałom przygotowanym przez Sawaryna 11 radnych (na 21), czyli większość.

Za podwyżkami byli: Tomasz Namieciński, Elżbieta Kasprzyk, Zbigniew Kozakiewicz, Zenon Trzepacz, Marcin Para, Roland Adamiak, Zenon Trzepacz, Roman Polański, Władysław Sobczak, Piotr Zwoliński.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cichy
Cichy 02.12.2021, 11:11
Pamietaj, nigdy do niczego się nie przyznawaj.
Złapią cię za rękę, podczas głosowania,
mów, że to nie twoja ręka.....
xxx
xxx 01.12.2021, 17:17
Do wszystkich nieporadnych głosujących za podwyżkami, pamiętajcie - lepiej jest wejść komuś w drogę niż w dupę.
yyy
yyy 02.12.2021, 11:23
On jest znany z problemów z agresją, więc w tej sytuacji możliwe jest w zasadzie wszystko.
ćma
ćma 01.12.2021, 16:50
Drużyno Sawaryna, ależ szybko żeście się zdemoralizowali!
obserwator
obserwator 01.12.2021, 19:24
Oni niemoralni byli od początku tylko się kamuflowali.
kupiony z rady
kupiony z rady 01.12.2021, 01:38
Sawaryn podobno ma zasięgnąć opinii 5 prawników i zrobić reasumpcje głosowania.
xxx
xxx 01.12.2021, 17:49
Od zasięgania opinii jest lepszy leszcz, procował kiedy w PUK- teraz jest milionerem.
nieJa
nieJa 01.12.2021, 13:54
Romanicza na burmistrza .to dopiero będzie cyrk.
przynajmniej....
przynajmniej.... 01.12.2021, 17:38
Jełopku - żeby małpa została burmistrzem - gorzej nie będzie...
nieJa
nieJa 02.12.2021, 04:02
lepiej być jełopkiem niż dupkiem
lustro
lustro 03.12.2021, 00:51
prawda, panie Sewerynie...
nieJa Wczoraj, 04:02 lepiej być jełopkiem niż dupkiem
hau hau
hau hau 01.12.2021, 01:17
Pieski burmistrza ze zwieszonymi mordkami.
Oburzony
Oburzony 30.11.2021, 20:07
Ci radni co chcą podwyżek podatków, to muszą tak głosować, bo inaczej nie byliby radnymi namaszczonymi przez burmistrza, także politycznie się już dawno sprzedali i nie myślą logicznie, tylko egoistycznie. Zapamiętam te nazwiska, bo to oni głosowali za katastralnym naliczaniem opłat za śmieci i w tym temacie nadal płacimy okropnie wysokie stawki. Precz z taką demokracją!!!
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 30.11.2021, 16:58
wrzucajcie te sesje na por huba takiego pie r dolenia nie widziały gały całego swiata ah ah ah kto z kim i dla kogo słowem orgia ha ah ah
true
true 30.11.2021, 15:31
Kłamstwo ma krótkie nóżki i mieszka w Szczawnie i Pniewie.
kamikaze
kamikaze 30.11.2021, 11:54
dlaczego radni nas - mieszkańców nie bronią mieszkają na wsi i wiedzą ile wnoszą nas podatki na pewno więcej radnymi nie zostaną ci którzy głosowali za podwyżką nawet niech nie latają po domach i skomlą o głosy. Radny jest od tego by bronił swoich wyborców,,żenada' sprzedawczyki ,skrajność i brak myślenia .Dziękujemy tym radnym co głosowali przeciw podwyżce szacun
ryba
ryba 30.11.2021, 14:28
obyś miał rację. Dla mnie to skandal że w Gryfinie mamy takich radnych. A teraz sobie popatrzcie na nazwiska które głosowały "za" i pytam : kto zna jakiś ważny czynnik, że wskazany radny coś dobrego dla tej gminy zrobił przez 3 lata niech rzuci kamykiem. Zacznijmy po kolei: pan Zwoliński! Czekam na dokonania! Nowe liczy się że chodzi do kościoła, załatwił zonie robotę i sobie i ciagle podnosi łapę za Burmistrzem. Inne dokonania!
Daniel Kordowski
Daniel Kordowski 04.12.2021, 08:35
Jęzor zwolińskiego w *** Mietka zainstalowany na stałe.
liczydło
liczydło 30.11.2021, 10:15
Ile wynoszą dopłaty do paliwa (czy pod jakim hasłem to ukrywane jest) dla tercetu?
Nieważne, ryczałty, zwroty - wiadomo o co chodzi. Ktoś zna odpowiedź?
umik
umik 30.11.2021, 11:14
nawet 100 000 miesięcznie
serio?
serio? 01.12.2021, 17:40
Naprawdę tercet bierze 100 tysięcy miesięcznie za paliwo i inne delegacje?
jakie to silniki
jakie to silniki 01.12.2021, 19:30
To czym jeździ Sawaryn Miler i Nikitiński?
SUV
SUV 01.12.2021, 18:58
Malo tego że bierze kasę, to jeszcze wykorzystuje nowego SUV-a co kupili nie wiadomo po co, nie wiadomo komu. Nikitynski wozi się nim, więc niech komisja rewizyjna sprawdzi
a przecież sprzedali służbowy, bo miało być taniej????
a przecież sprzedali służbowy, bo miało być taniej???? 01.12.2021, 21:21
To umig ma samochód (w dodatku wypasionego SUVa)? A na kie licho? Na górkę miłości będzie wjeżdżać?
ile?????
ile????? 30.11.2021, 12:46
Sto tysięcy miesięcznie na samochody wydaje gmina? Ale dla całego urzędu, czy tylko dla tercetu?
krótko
krótko 30.11.2021, 10:01
Najważniejsze że korupcja polityczna nie wygrała
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 30.11.2021, 08:44
a co z tzw NOWOOSIEDLEŃCAMI HA HA AH WSZAK TO NIEKONSTYTUCYJNE ZWOLNIENIE Z PODATKÓW OD NIERUCHOMOSCI KTO TO RUSZY Z RADNYCH HA HA AH
Sknera
Sknera 30.11.2021, 07:18
A jak tam radny Sobczak, podczas głosowania było jego słynne już "za oczywiście"?
Tymek
Tymek 30.11.2021, 07:14
Pisior, pisiora będzie powstrzymać dobre. Gdyby nie podwyżki budżetówki pieniędzmi gminnymi to nie trzeba by było podnosić. Hipokryzja
Obywatel
Obywatel 30.11.2021, 06:52
Jak zawsz tzw towarzystwo wzajemnej adoracji zagłosowało przeciw mieszkańcom naszej Gminy drenując ich kieszenie swoich wyborców też
ryba
ryba 30.11.2021, 14:29
a dziwisz się??? Gospodarstwo domowe trzeba chronić?
Radziszewo
Radziszewo 30.11.2021, 05:29
Te głosowanie powinno być powtarzalne bo widać że Pan Zenon Trzepacz głosował na dwie ręce. Ww incydentem powinna zainteresować prokuratura.
w imieniu mieszkańców
w imieniu mieszkańców 30.11.2021, 01:33
Dziękujemy!
nieJa
nieJa 30.11.2021, 04:00
panie Romanicz .Pana partia w nowym ładzie dopiero trzepie mnie po kieszeni!Brak dotacji celowych od rządu dla samorządów powoduje podwyższanie podatków w gminach .co będzie jak zabraknie pieniędzy na oswiatę ?
do 4.00
do 4.00 30.11.2021, 10:22
A ten wielbiciel Sawaryna jak zwykle swoje - tu o Sawarynie to on o rządzie. A Sawaryn z nominacji SLD jest w koncernie?
Dlaczego krytykujesz podwyżkę podatków rządowych a denerwuje cię krytyka podwyżki podatków sawarynowych?
nieJa
nieJa 01.12.2021, 13:53
przestań pieprzyć .skąd pieniądze na samorząd jak morawiecki nie przekazuje na samorzady.zadarł PIS(Partia romanicza) z unią to i forsy nie ma ,sawaryn z kieszeni nie wytrzepie.!walnij się w ten zaczadziały łeb
do walniętego w zaczadziały łeb
do walniętego w zaczadziały łeb 01.12.2021, 17:39
Sawaryn przecież pisowski.
Gryfinianka
Gryfinianka 29.11.2021, 22:34
No panie Zwoliński tego po panu sie nie spodziewalam. Wstyd!! Swoje kiesy opróżnijcie to beda pieniadze. WSTYD- JEDNA WIELKA MAFIA GRYFINSKA !
ryba
ryba 30.11.2021, 14:31
a jeszcze niedawno chodził i płakał, a nawet dom chciał sprzedać, a tu proszę , jaka odmiana na miastowym wikcie
Antalek
Antalek 30.11.2021, 00:27
Ww radny to sobie przypomni przed wyborami i wtedy dobiero zacznie biegać po domach.
Janusz
Janusz 30.11.2021, 07:23
Myślisz, ze potrzebuje biegać po domach? Bo ja od dawna widzę jego bierność jako radnego. Emeryturka, dieta i etat zaglądacza w torby na bramie.
Męczysław Leniwy
Męczysław Leniwy 29.11.2021, 21:52
Podoba mnie siem że Zenek był dwa razy za podwyrzszeniem podatkuf i bendem o tym pamnientał
Mieszaniec
Mieszaniec 29.11.2021, 21:03
Jak by wprowadzić oszczędności np. vic burmistrzom, skarbnicy, finansówce, inwestycja i jeszcze paru innym osobom to nie potrzebna by była podwyszac podatków dla mieszkańców.
Obywatel
Obywatel 30.11.2021, 07:13
Jak można wprowadzać oszczędności ? Wystarczy zobaczyć kto gdzie zatrudniony prawie sami tzw kolesie, albo ich pociotki dlatego oszczędności nie wchodzą w rachubę to za trudne i bolesne , a w kieszeni obywateli najłatwiej znaleźć i wyciągnąć je przy pomocy wiernych radnych.

Pozostałe