Zdesperowana zaplanowała samobójstwo. Na oczach policjantów skoczyła i... zawisła na pasku

  • 01.12.2021, 10:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zdesperowana zaplanowała samobójstwo. Na oczach policjantów skoczyła i...…
Policja otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że kobieta w wieku około 40 lat porusza się samochodem, gdzie szuka miejsca, aby popełnić samobójstwo. -Z uzyskanych informacji wynikało, iż szuka drzewa, na którym chce się powiesić. Dzielnicowi natychmiast udali się na teren byłego lotniska, gdzie podczas penetracji ujawnili pojazd poszukiwanej kobiety - informuje młodszy aspirant Jakub Kuźmowicz, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie.
Okazało się jednak, że w samochodzie nie było nikogo. Dzielnicowi ruszyli więc pieszo w pobliskie zarośla, Tam odległości ok. 300 metrów zauważyli kobietę, która weszła na drzewo, miała założony na szyje pasek przywiązany do gałęzi. W momencie jak zaczęli biec kobieta skoczyła i zawisła na pasku.
-W ciągu kilkunastu sekund dzielnicowym udało się dotrzeć do niej, odcięli pasek w wyniku czego przywrócony został oddech - relacjonuje aspirant Jakub Kuźmowicz.
Szybkie i zdecydowane działania chojeńskichh policjantów pozwoliły na uratowanie kolejnego ludzkiego życia.
Okazało się jeszcze, że niedoszła samobójczyni miała przy sobie tabletki
-Zamierzała połknąć, gdyby nie znalazła odpowiedniego miejsca do powieszenia - opowiada rzecznik policji.
Policjanci udzielili 40-latce niezbędnej pomocy do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego. Decyzją lekarza kobieta została zabrana na konsultację psychiatryczną do szpitala.
-Przypominamy, że na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same -  informuje młodszy aspirant Jakub Kuźmowicz, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie. -Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym prio rytetem służby - podkreśla rzecznik policji.
Zdarzenie miało miejsce 22 listopada 2021 r. Akcję przeprowadzili dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Chojnie.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

psych.
psych. 04.12.2021, 00:44
Myśli samobójcze ma co drugi, więc to nie jest takie dziwne. Statystyki mówią, że ponad 50 proc. z nas przeżyje choć raz w swoim życiu kryzys psychiczny.
to też skutek pandemii
to też skutek pandemii 03.12.2021, 23:05
Samobójstwa nie stanowią znaczącego odsetka takich nadmiarowych zgonów, choć notujemy ich wzrost w trakcie trwania pandemii.
Julka
Julka 03.12.2021, 19:43
Ja też się zastanawiam nad tym po co się męczyć tylko nie mam pomysłów jak to zrobić
pomimo
pomimo 03.12.2021, 23:05
Jednak życie jest zbyt piekne...
Alternatywa
Alternatywa 02.12.2021, 07:08
Albo samobój albo ucieczka z Polski. Nie ma innej Polski. Jak rodzisz to ci po 14 godzinach nie zrobią cesarki. Będą czekali aż urodzisz niedotlenione (uduszone) warzywo albo umrzesz.
ZENEK
ZENEK 01.12.2021, 15:11
Brawo dla dzielnicowych, za uratowanie życia
borsuk
borsuk 01.12.2021, 13:48
Gdyby była na manifestacji dostałaby jeszcze pałką teleskopową po plecach!
pytanie
pytanie 01.12.2021, 12:48
A ile nieszczepionych samobójców lata po ulicach i po sklepach?
prawda jest bardziej skomplikowana
prawda jest bardziej skomplikowana 02.12.2021, 17:16
Tylko że oni nie tylko mogą siebie doprowadzić do śmierci ale też innych. Mogą mieć krew innych na swoich rękach.
Piotrek
Piotrek 02.12.2021, 17:08
Z twoja starą to myśle że dużo :-*
maseczka  wszystkich uchroni
maseczka wszystkich uchroni 01.12.2021, 17:26
maseczka chroni wiec się nie martw
QQ
QQ 01.12.2021, 15:41
Wzorowe prosiaczki - wytresowane przez TV
tak to widzę
tak to widzę 01.12.2021, 13:52
To niestety gorzka prawda. Tylko samobójca sobie odbiera życie, a taki nieszczeiony może się przyczynić do śmierci innych. To swoisty bioterroryzm
HRABIA
HRABIA 01.12.2021, 21:31
TAK TO WIDZE IDZ SIE POWIES SZCZEPIE
Jojo
Jojo 01.12.2021, 13:10
Bujaj sie szczepie!
Emilia
Emilia 01.12.2021, 12:24
Niewątpliwie do tragedii dosżło w tej rodzinie. Dobrze, ze do tragedii odwracalnej w skutach. Tu trzeba wsplnie pewne rzeczy przepracować.
cóż
cóż 01.12.2021, 12:04
Źle musiało dziać sie w rodzinie...
Gori
Gori 02.12.2021, 07:13
To dobra katolicka rodzina, tylko wódki zabrakło. A kto sprawunki robi ? Baba. Jak byłem w Gruzji baba codzienni rano szklanicę przynosiła.
wiem
wiem 01.12.2021, 12:17
Pewno było wiele czynników. To sie najczęściej nawiarstwa w pracy w rodzinie. W takich sytuacjach musi być ktoś bliski kto wesprze.
gender
gender 01.12.2021, 11:40
Kobieta się powiesiła, a do psychiatryka zabrali mężczyznę? Ja wiem, że czasy mamy jakie mamy ale tak szybko zmieniać płeć?
Janek
Janek 01.12.2021, 12:06
Ci dziennikarze nie wiedzą co piszą
plotka głosi
plotka głosi 01.12.2021, 11:58
wszytko się zgadza bo to policjanta zabrali.
Ike
Ike 01.12.2021, 11:33
Kobieta się powiesiła a mężczyznę zabrano na obserwację...
Jaś Fasola
Jaś Fasola 01.12.2021, 11:44
bo to byla Marta L. ciezko bylo zweryfikowac czy to facet czy kobieta. ocencie sami kogo przypomina ;)
oburzona
oburzona 01.12.2021, 12:18
Przestańcie sobie robić jaja z tragedii sępy!
Fraszka
Fraszka 01.12.2021, 10:39
Chodzi o kobietę czy mężczyznę? A może policjanta.
heh
heh 01.12.2021, 10:31
Co czytam to ten artykuł inaczej brzmi.
cóz
cóz 01.12.2021, 12:19
Ballady różnie brzmią w zależności od nastroju.

Pozostałe