Przedłużono żywotność bloków węglowych

  • 02.12.2021, 13:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przedłużono żywotność bloków węglowych
Zakończyła się modernizacja czterech istniejących jednostek Elektrowni Dolna Odra. Wykonano 4 projektowe zadania. Dzięki programowi modernizacyjno–odtworzeniowemu dostosowano bloki węglowe do unijnych wymagań środowiskowych zawartych w konkluzjach BAT. Przedłuży funkcjonowanie istniejących jednostek o kilka lat.

Był to dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE spory wydatek. W ramach dostosowania urządzeń wytwórczych do unijnych wymagań wynikających
z konkluzji BAT, spółka  zrealizowała we wszystkich elektrowniach program modernizacyjno–odtworzeniowy, który kosztował 1,5 miliarda złotych. Wydaje się to być dużo biorąc pod uwagę korzystną kosztowo energię ze źródeł odnawialnych. Przypomnijmy, że kraje uprzemysłowione muszą pożegnać się z energią elektryczną z węgla do 2030 roku.

Inwestycja w Nowym Carnowie miał akosztować 220 milionów złotych. W ramach przeprowadzonego projektu zamontowana została instalacja katalitycznego odazotowania spalin dla kotłów typu OP-650 bloków nr 5–8. Zmodernizowano też instalację odsiarczania spalin na dwóch jednostkach nr 7 i 8. Ponadto zabudowano stacja monitoringu rtęci Zgodnie z projektem  zmodernizowana została oczyszczalnia ścieków. 

-Dzięki zrealizowanym pracom mamy pewność dalszej, bezpiecznej pracy jednostek wytwórczych na Pomorzu Zachodnim. Elektrownia Dolna Odra będąca jednym z największych przedsiębiorstw i pracodawców w tej części Polski, jest również ważnym ogniwem na energetycznej mapie Polski – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?!?
?!? 07.12.2021, 00:13
Szwedzi dla Polski specjalnie dla Polski uruchomili Elektrownie / ..... pomocy udzielili też operatorzy Niemiec Litwy i Ukrainy ... co jest grane ... może zabraknąć prądu w Polsce .. ?
nieJa
nieJa 07.12.2021, 12:37
już dawno trzeba było modernizować bl1,2.ale nie nasi przygłupy z rządu chcieli w ogóle zaorać dolną.niby gospodarka ma sie swietnie a inflacja w górę (jak himalaje)ceny w górę ,prąd musimy kupować ot:polnische wirschaft.czy nami zawsze muszą rządzic głupole?
xxx
xxx 04.12.2021, 08:27
Przedłużono trucie ludzi.
nieJa
nieJa 06.12.2021, 10:26
xxx.Wyłącz sobie prąd.wyłącz sobie ciepło, odetnij gaz .zrezygnuj z wody, nie korzystaj z toalety.jedzenie trzymaj na parapecie i módl się aby się nie zepsuło. Potrafisz to wszystko zrobić? Czy bez prądu wyżyjesz.? tak więc zastanów się zanim coś napiszesz
ana konda
ana konda 06.12.2021, 10:58
do nieJa: Co się dziwisz, nie wszystkim dane jest myśleć samodzielnie.
;p
;p 05.12.2021, 16:10
Wystaw sobie wiatraczek za okno lub czekaj na słońce, a zimę spędzisz w ciepełku.
era
era 04.12.2021, 01:09
Najpierw regulowali ceny energii, niby dla naszego dobra zamrozili ceny osobom prywatnym, a firmy energet. odbijają to sobie na przedsiębiorcach. Firmom podnoszą cenę za prąd. Ceny produkcji rosną, a więc ceny towarów, za które płacimy. Dlaczego nierentowne kopalnie sa utrzymywane przez resztę społeczeństwa?. Jak komuś biznes nie idzie, to nikt mu nie pomaga. U nas rządzący boja się górników, bo mogą wyzwieźć ich na taczkach, połączyli kopalnie z firmami energet. Pogrążają te firmy. Tracimy też wszyscy w inny sposób, bo ceny akcji firm energet. poleciały w dół po 70-80. Wielu z nas ma ich akcje poprzez OFE. Poza tym trwoni się publiczne pieniądze dotując nierentowne spółki. Innym przedsiębiorcom i ich pracownikom nikt nie pomaga. Muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony.
xxx
xxx 04.12.2021, 08:29
PRAWDA!!!
defi cyt
defi cyt 04.12.2021, 01:03
Wyngiel rok temu 800 zł -żle,mało.Dziś 1700 mało ,deficyt,ciągniemy ostatkiem sił.
hmm...
hmm... 03.12.2021, 23:16
Czyli nie na długo.
Video
Video 02.12.2021, 23:05
Ponad 230 milionów zł.
https://solidarnosczedo.pl/VID…
emi
emi 03.12.2021, 11:15
no tak za nasze pieniadze szlachta sie bawi. Ciekawe co bedzie dalej ? robia bloki gazowe a gaz bedzie po 6 zl za metr hahahahah znowu marnotrastwo pieniedzy
300 baniek
300 baniek 02.12.2021, 22:05
Ponoć inwestycja zamknęła się w 300 bańkach.
A ile osób pracuje w Zalando czy w Amazonie, tyle autobusów tam jeździ,
zabrali je z elektrowni i tutaj są w pełni obsadzone nawet te piętrowe.
A w elektrowni po odejściu połowy ludzi do Szczecina, to ile ich tam zostało ?
777 osób ?
Czyli kto jest największym pracodawcą w/w czy elektrownia ?
Bo ci co odeszli do Szczecina, to już tam płacą podatki, Gryfino zubożało ☹
nieJa
nieJa 03.12.2021, 07:37
dolna to zakład państwowy.Należy się cieszyć ,że takie istnieją .Zła koniunktura i zelando czy amazon zwijają się i ludzie na bruku>elektrownia to jednak elektrownia
bozo
bozo 02.12.2021, 22:18
Zależy jak elektrownię liczysz czy sama czy wraz z innymi firmami.
Tanio
Tanio 02.12.2021, 18:39
Trupem to ty drogo nie długo będziesz!
Tamio najpierw pomysl
Tamio najpierw pomysl 02.12.2021, 19:24
Wiesz, że groźby są karalne? Módl się teraz aby jej się nic nie stało.
ryba
ryba 02.12.2021, 13:52
jak ruskie wywalą cenę za gaz to zaraz będziemy nowe stawiać . i cała Unia też
drogo
drogo 02.12.2021, 13:45
Reanimacja trupa?
deal
deal 02.12.2021, 13:23
Trzeba korzystać ile się jeszcze da. Bo wkrótce się nie da!

Pozostałe