Ewelina i Jan zginęli w wozie strażackim

  • 02.12.2021, 14:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ewelina i Jan zginęli w wozie strażackim osp.pl
Z jednej strony pojazd uprzywilejowny, jakim jest wóż strażacki, a z drugiej strony samochód cieżarowy z pierwszeństwem przejazdu spotkali się w tej samej chwili i miejscu. Na ten czas nie wiadomo kto zawinił. Wiadomo, że śmierć ponieśli strażacy 29-Ewelina i 61-letni Jan. Jechali do pożaru komina.

Tragedia rozegrała się dziś w Czernikowie niedaleko Torunia w województwie kujawsko-pomorskim.

Wozem strażackim jechało pięciu strażaków. Trzech rannych i trafiło do szpitala. Dwóch strażaków jadących wozem OSP Czernikowo to zawodowi strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Toruniu.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 06.12.2021, 21:21
z tego co podawali to jechali do żarzącej się sadzy w kominie a nie prawdziwego pożaru to po co się tak spieszyli, chyba bardziej dla hecy a że to ochotnicza straż pożarna to lepiej jeżdżą traktorem niż takim dużym samochodem. Ale szkoda ludzi.
zniesmaczony
zniesmaczony 02.12.2021, 23:42
Co się dzieje? Spowodowali wypadek i jeszcze im syreny puszczają i minute ciszy robią? To teraz każdego sprawcę wypadku będa tak czcić?
Nie róbmy bohaterów z ludzi którzy nie potrafili się zachować na drodze. Oczywiście żal, współczucie dla rodziny, ale nie szopka!
Ela
Ela 03.12.2021, 12:13
Czytaj ze zrozumieniem , samochód strażacki jechał na sygnałach więc był pojazdem uprzywilejowanym a pojazd uprzywilejowany zawsze ma pierwszeństwo.
Nieznasząca mądrali wszystkowiedzących
Nieznasząca mądrali wszystkowiedzących 03.12.2021, 06:37
Co za kretyński wpis mądrali...przecież nie piszą kto zawinił, a jeśli nawet to każdemu się zdarzają nieuwagi niestety ze śmiertelnym skutkiem ale to nie znaczy że nie możemy współczuć i solidaryzować się z trudnym ryzkownym zawodem strażakiem...
Jan Empatia
Jan Empatia 02.12.2021, 21:51
Słyszałem rano w radiu, jak jechałem do pracy.
Straszna tragedia i Duża strata dla Rodzin i Społeczności Strażackiej.
Jechali na pomoc innym i sami zginęli.
Przykro mi.
Boss
Boss 02.12.2021, 17:53
Kierowca pojazdu uprzywilejowanego jest zobligowany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego tak samo jak każdy inny uczestnik! A to że jedzie na sygnałach dźwiękowych, świetlnych to tylko i aż tylko informacja dla innych uczestników ruchu żeby go przepuścili jadąc do zdarzenia. Jeżeli nie zawiodła sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu, awaria sprzętu (wątpliwe), stan zdrowia kierowcy wozu bojowego, to niestety zawiódł czynnik ludzki. Na skrzyżowaniu wóz bojowy mógł wjechać na czerwonym świetle lub też pojazd ciężarowy...Pewnie już są zbierane dowody - monitoring skrzyzowania7, kamera z tira itp.... Szkoda tych ludzi. Przykre...
Royal
Royal 02.12.2021, 18:26
Dokładnie tak jak pisze Boss.
88
88 02.12.2021, 16:39
niestety, z tego co podają media, można wywnioskować, że winę tej tragedii ponosi kierowcy wozu strażackiego, no chyba, że akurat zasłabł. Wątpię aby kierowca ciężarówki wjechał specjalnie w wóz strażacki jadący na bombach. Prowadząc auto na sygnałach świetlnych i dżwiękowych kierowca pojazdu uprzywilejowanego nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego , ale musi zachować szczególną ostrożność aby nie dopuścić do kolizji z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Przykre,ale prawdziwe. Kierowca ciężarówki był z naszego powiatu, że o tym piszecie na stronie igryfino ?
elo
elo 02.12.2021, 18:27
Nie do końca tak 88.
gaj
gaj 02.12.2021, 14:57
Jeśli mieli sygnały to mieli pierwszeństwo.
Pingwin z Madagaskaru
Pingwin z Madagaskaru 02.12.2021, 14:49
Co to ma wspólnego z powiatem gryfińskim?
oczywista oczywistość
oczywista oczywistość 02.12.2021, 15:14
Ma, bo u nas też tak jeżdżą i są OSP, ale nie musi mieć, bo to nie jest organ starostwa.
biegły
biegły 02.12.2021, 15:12
A jeśli nie mieli? A jeśli wyjechali nagle i TIR nie miał mozliwości już zahamowac? Te sprawy trzeba zbadać i niczego wykluczyć nie można.
druh Jacek
druh Jacek 02.12.2021, 14:45
To Ewelina Marchlewska i Jan Kwiatkowski. Niech spoczywają w pokoju
druh
druh 02.12.2021, 14:35
Tragedia... Pokój Ich duszy!

Pozostałe