Niemcy klasyfikują Polskę jako obszar wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem

  • 03.12.2021, 17:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Niemcy klasyfikują Polskę jako obszar wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem
Ze względu na wysoką liczbę zachorowań na koronawirusa, rząd federalny od niedzieli klasyfikuje Polskę i Szwajcarię jako obszary wysokiego ryzyka - informuje agencja dpa. Zostało to ogłoszone przez Instytut Roberta Kocha w piątek 3 grudnia 2021 r.
Każda osoba wjeżdżająca do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka, która nie jest w pełni zaszczepiona lub wyleczona, musi przejść dziesięciodniową kwarantannę, z której może zostać zwolniona po uzyskaniu negatywnego wyniku testu nie wcześniej niż pięć dni po wjeździe.
 
W Unii Europejskiej późnym latem w ogóle nie było obszarów wysokiego ryzyka związanego z koronawirusem. Jednak w ostatnich tygodniach wiele państw członkowskich zostało ponownie umieszczonych na liście ryzyka, w tym kraje sąsiadujące z Niemcami - Holandia, Belgia i Austria, z wyjątkiem pojedynczych gmin.
 
Kraje i regiony o szczególnie wysokim ryzyku zakażenia są klasyfikowane jako obszary wysokiego ryzyka. Jednak nie tylko liczba zakażeń ma decydujące znaczenie. Inne kryteria to szybkość rozprzestrzeniania się wirusa, obciążenie systemu opieki zdrowotnej, a nawet brak danych na temat sytuacji pandemicznej.
 
Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)
 
O obostrzeniach wprowadzonych w Niemczech dla niezaszczepionych napisaliśmy tutaj:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

i juz
i juz 07.12.2021, 00:19
Trzeba piętnować takie osoby, które sieją dezinformację czego skutkiem są niepotrzebne zgony osób którzy zostali przez nich zmanipulowani! Nie ma miejsca w sferze publicznej dla takich osób jak Górniak, Rymanowski czy Pośpieszalski
jednak
jednak 06.12.2021, 19:52
Niemcy jednak pilnują obowiązków.
kadra
kadra 04.12.2021, 21:21
Czy to też dotyczy tranzytu Gryfino-Szczecin?
Polka
Polka 04.12.2021, 12:30
Tak masz RACJE !!!!💐Mieszkam w Niemczech i jak napisalas czy napisales ,tu nigdzie nie wejdziesz BEZ MASKI!! Mam do rzadzacych w Polsce taka UWAGE ,zeby np. Kaczynski vel Guru NIE „ pieprzyl „ bzdur ,My tu jakos nie widzimy zadnych ludzi chodzacych w sfastykach i nikt nie mowi o Czwartej Rzeszy !!!!😡Jak widze w polskiej TVP,to Oni zapraszajac Te Pania z Francji o upodobaniach „ faszystowskich i innych Jej podobnym na ekstra kolacyjke za pieniadze podatnikow ,to kuzwa Im blizej do utworzenia w Polsce „ Spolszczonej Czwartej Rzeszy „😡🤔Tak ode Mnie RAZ na ZAWSZE ODPITOLCIE sie od Niemiec ,bo nawet do srodkowego palca lichockiej 🖕🏻nie siegacie ,ani Niemcom ,ani Nam Polakom tu mieszkajacym!!!!!
Tak to wygląda
Tak to wygląda 04.12.2021, 09:01
Niemcy to zdyscyplinowany naród.. Wszędzie w maseczkach.. Nie ma szans żeby jakaś sprzedawczyni obsługiwała bez maski. A tym co noszą pod nosem zaraz inni zwracają uwagę.. Ale i śmiertelność o połowę niższa jak u nas..
demokracja
demokracja 05.12.2021, 09:18
Tak. Wykonają każdy rozkaz
każdy mądry...
każdy mądry... 05.12.2021, 10:30
Nie - nie każdy. To nie Kaczystan ani putinowska Rosja...
Pollo
Pollo 04.12.2021, 17:31
hahahahah, ty tak na serio? chyba w snach
Kieszonkowca
Kieszonkowca 03.12.2021, 23:32
Dobre miejsce na skok życia
Piotrek
Piotrek 03.12.2021, 23:12
Pójdziemy w tym samym kierunku coś czuję.
taka prawda
taka prawda 03.12.2021, 23:33
Kilka tysięcy zgonów tygodniowo za późno... Trzeba było reagować, zanim się fala zaczęła. Rząd winien jest tych śmierci!
JA
JA 04.12.2021, 18:03
WALNIJ SIĘ W ŁEB RZĄD WINNY ŻE CIEMNA MASA MASECZEK NIE NOSI ŚMIESZY JESTEŚ
?
? 05.12.2021, 10:31
dlaczego namawiasz do "walenia w łeb rządu"? Owszem, jest winny braku reakcji na tysiące śmierci - ale nawoływanie do przemocy wobec rządzących do na to są paragrafy...
oczywiście że winni
oczywiście że winni 04.12.2021, 18:31
JA, a dlaczego w innych krajach potrafią dopilnować? Rząd zamiast kasaę wydawać na kartony i na swój program zrobiłby kampanię o maseczkach i szczepieniach. Ale nie! I dlatego m.in. jest winien obecnej sytuacji
zawiedziony
zawiedziony 03.12.2021, 23:38
Bo patrzą na słupki poparcia a nie zajmują się rozwiązywaniem problemów. Wiązałem z nimi nadzieję kiedyś, ale teraz u mnie są za to przegrani
Kolega simka
Kolega simka 03.12.2021, 23:10
Ja tam cieszę się nam żółte papiery wszystko mi wolno i przestałem już widzieć ufoludki ale czasem widzę stwora z rogami
a propos stwora
a propos stwora 03.12.2021, 23:12
Przestań patrzeć w lustro!
Nic mi nie zrobią bo mam żółte papiery
Nic mi nie zrobią bo mam żółte papiery 03.12.2021, 21:14
Ludzie czy wy też słyszycie głosy diabelskie i pentagramy na na chodniku ?
rada
rada 03.12.2021, 23:27
do Nic mi...: Psychiatra przyjmuje bez skierowania.
gong
gong 03.12.2021, 18:13
Antyszczepy się doigrały.
Apollo
Apollo 04.12.2021, 17:33
Rozwiń tak przez was covidowców przytaczane słowo ,,, ANTYSZCZPIONKOWIEC,,, merytorycznie, czekam
i wszystko jasne
i wszystko jasne 04.12.2021, 18:05
Apollo obecnie to synonim idioty.
Apollo
Apollo 04.12.2021, 20:26