Obowiązkowe szczepienia dla dorosłych przeciw COVID-19. Projekt ustawy trafi do Sejmu

  • 05.12.2021, 15:16
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Obowiązkowe szczepienia dla dorosłych przeciw COVID-19. Projekt ustawy… Fot. WUM
Lewica w niedzielę 5 grudnia 2021 r. ogłosiła projekt ustawy, który wprowadzałaby obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla osób dorosłych, a osoby niezaszczepione podlegałyby karze grzywny. Liderzy partii zaapelowali do innych formacji, aby to rozwiązanie poparli.
Krzysztof Gawkowski, szef klubu Lewicy, podczas konferencji swojego ugrupowania pod Sejmem zarzucał rządowi, że ten nie przygotował się do czwartej fali koronawirusa. Stwierdził też, że minister zdrowia Adam Niedzielski stracił wiarygodność dla pracowników ochrony zdrowia, a także, że nie znalazł czasu, aby podczas posiedzenia Sejmu, na którym była debata na temat COVID-19, spotkać się z parlamentarzystami.
 
Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty apelował z kolei do rządu, premiera Mateusza Morawieckiego, prezydenta Andrzeja Dudy i ministra zdrowia o reakcję ws. pandemii.
 
"Wnosimy projekt ustawy, jednoznaczny, taki, który uważamy, że pomoże Polkom i Polakom" - zapowiedział Czarzasty. "Osoby dorosłe są zobowiązane do poddania się szczepieniom" - mówił, przedstawiając założenia projektu, który Lewica złoży poniedziałek w Sejmie. "Jeżeli będzie ktoś uchylał się od szczepień - uważamy, że powinien podlegać karze grzywny" - podkreślał.
 
"Uważamy, że zakłady pracy i pracodawcy powinni mieć prawo do kontroli, kto jest zaszczepiony, kto jest niezaszczepiony. Uważamy, że nie powinien być ogłaszany lockdown, a zakłady pracy, w których są wszyscy wyszczepieni, powinny pracować" - wymieniał dalej Czarzasty. "Uważamy, że obligatoryjnie, bez względu na to, czy ktoś podlega grzywnie, czy ktoś nie podlega grzywnie, powinni być wyszczepieni: pracownicy opieki zdrowotne i DPS-ów, szkół oraz żłobków" - dodał.
 
Wicemarszałek przypomniał, że podobne rozwiązanie wprowadziła już Austria, a zastanawiają się nad nim także Niemcy.
 
"Gruźlica, błonica, krztusiec, tężec, odra, świnka, dur brzuszny - to są choroby, które nie zabijają w tej chwili, bo ludzie są wyszczepieni" - podkreślił Czarzasty.
 
Poseł Adrian Zandberg zarzucił z kolei rządowi, że ten chce się przypodobać antyszczepionkowcom, a nie walczy z epidemią. "Polityka i rządzenie to jest zdolność do wzięcia odpowiedzialności" - zaznaczył. "W polskiej polityce jest dosyć popularne migania się od odpowiedzialności, mówienie: +niech zrobią to inni+" - dodał. "Żeby była jasność - to nie jest przypadłość tylko tego rządu, to też przypadłość wielu innych sił politycznych, które na proste pytania nie umieją udzielić prostych odpowiedzi" - podkreślił.
 
Polityk ocenił ponadto, że aby odzyskać kontrolę nad sytuacją w służbie zdrowia potrzebne są obowiązkowe szczepienia, paszporty covidowe i ograniczenia dla osób niezaszczepionych. Pracownicy - jak zaznaczył - powinni mieć prawo odmówić wykonywania obowiązków w sytuacji, kiedy w miejscu pracy nie jest im zapewnione bezpieczeństwo epidemiczne.
 
Zandberg podczas konferencji zadawał pytanie rządowi i partiom opozycyjny, czy poprą propozycje Lewicy dotyczące obowiązkowych szczepień, obostrzenia dla niezaszczepionych i paszport covidowy.
 
Posłanka Anna Maria Żukowska przypomniała podczas spotkania z mediami, że czarna ospa dzięki obowiązkowym szczepieniom w latach 80. XX wieku została uznana za eradykowaną, a więc przestała istnieć. "To jest jedyna droga do wyeliminowania takich chorób" - podkreśliła. "Gdyby nie wprowadzono w czasach Polski Ludowej tego szczepienia na ospę podczas epidemii w paru miastach, to choroba rozlałaby się na cały kraj. Gdyby nie wprowadzono szczepienia na krztusiec, to niemowlęta masowo umierałyby do dzisiaj" - podsumowała. (PAP)
 
Autor: Grzegorz Bruszewski
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

proste
proste 07.12.2021, 16:53
Po co obowiązkowe. Zrobić dla nieszczepionych opłaty za leczenie.
Nowy nick
Nowy nick 08.12.2021, 12:14
Mam składki zdrowotne bez ulotki nic nie będę sobie wstrzykiwał
rada med.
rada med. 08.12.2021, 12:27
Nowy rozum sobie wstrzyknij.
ART 39 KONSTYTUCJI
ART 39 KONSTYTUCJI 06.12.2021, 21:48
https://youtu.be/RmPlu231KjM I PIOSENKA DLA WŁODKA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 06.12.2021, 21:32
włodek gdzie sa te feministki ha ha ah MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR HA HA AH KABARET
film edukacyjny
film edukacyjny 06.12.2021, 20:34
ostatnia prosta https***
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 06.12.2021, 16:22
DAREK WIECZOREK DA POTRZYMAĆ TECZOWY WOREK HA HA AH I ULECZY TO WSZYSTKICH Z LEWICY HA AH AH
lewica to idioci
lewica to idioci 06.12.2021, 15:05
Co za durnie na tej lewicy. Wirus np. odry nie mutuje i tu szczepionka ma sens bo można go w ten sposób unieszkodliwić. Koronawirusy będą mutowały a szczepionki są jak widać nieskuteczne!
do idioty z 15.05
do idioty z 15.05 06.12.2021, 15:17
Szczepionki przeciwko covid ratują zdrowie i życie! Każdy wirus mutuje. Dzieci w podstawówce wiedza,z ę wirus grypy się zmienia i są nowe szczepionki.

A ty promoskiewski trollu swoje. Zobacz ilu umiera w Rosji a potem dopiero wysilaj się na fake newsy.
 dyktando
dyktando 06.12.2021, 13:49
Nie będziecie mi niczego wstrzykiwać do mojego organizmu. Będę walczył aż do mojej śmierci o to.
do idioty dyktando
do idioty dyktando 06.12.2021, 15:16
To długo nie będziesz musiał czekać
kotulanka siostra nieustajacej przyjemnosci
kotulanka siostra nieustajacej przyjemnosci 06.12.2021, 11:59
WŁODEK ty poszczep tych swoich dewiantów na wzw a i b bo w *** *** to prawdziwa plaga i pandemia doznania z poznania pl https***
CZERWONY AUTOBUS  WŁODKA
CZERWONY AUTOBUS WŁODKA 06.12.2021, 19:05
PYTA PL DOZNANIA Z POZNANIA https***
Janusz
Janusz 06.12.2021, 10:07
Ziemia jest płaala i nie ma żadnego wirusa!

Nikt mnie nie zmusi do zaszczypania czy noszenia kagańca
ZIEMIA JEST  PŁASKA  I MA FIRMAMENT
ZIEMIA JEST PŁASKA I MA FIRMAMENT 06.12.2021, 11:48
ziemia jest w kształcie sześcianu jak kaba w mekce
doJanusza
doJanusza 06.12.2021, 10:55
Jak ziemia jest płaska to znaczy, że ty jesteś płaskoziemiec.
bj
bj 06.12.2021, 10:33
tylko ludzie umierają bo myślą tak jak TY !!!!
ja
ja 06.12.2021, 14:09
Ludzie umierają bo ulegają wypadkom lub z powodu chorób ( i nie tylko z powodu jedynej słusznej ).
piłkarz
piłkarz 06.12.2021, 14:22
To oczywista oczywistość tak jak to, że piłka jest okrągła a bramki są dwie.
Julia
Julia 06.12.2021, 10:02
I to jest bardzo dobry pomysł. Nie moze nas już tylu umierać.
Oskar
Oskar 06.12.2021, 12:59
Moje ciało, mój wybór. Mówi ci to coś?
różokrzyżowiec
różokrzyżowiec 06.12.2021, 09:41
depopulacja trwa (....)
szok jak niektórzy nei myślą
szok jak niektórzy nei myślą 06.12.2021, 10:08
Gdzie ty masz człowieku rozum żeby wklejać linki do fake newsów?
Zgłaszam komentarz do usunięcia.
demokracja
demokracja 06.12.2021, 12:14
Ale to nic nie da. Przecież ci, co wiedzą, to wiedzą a ci co nie, to nie.
500 mil  zostanie  i rasa  panów  ha ha ah
500 mil zostanie i rasa panów ha ha ah 06.12.2021, 11:28

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zniesmaczona
zniesmaczona 06.12.2021, 14:45
Co ty za idiotyzmy wypisujesz? Zgłaszam administracji do usunięcia.
PLANDEMIA
PLANDEMIA 06.12.2021, 16:13
olimpiada londyn koronawirus rytuał CDA https://www.cda.pl/video/50699…
*** ***
*** *** 06.12.2021, 00:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Turów pomšcimy!
Turów pomšcimy! 06.12.2021, 00:23
Brawo LEWICA!

Pokazaliście rządowym.miękiszonom że z niczym sobie nie radzą a efektem ich lenistwa są tysiące zgonów Polaków.
ja
ja 06.12.2021, 12:58
Masz rację. Wczoraj słyszałem od jednej pOsłanki, że w Polsce umiera 500 tysięcy ludzi dziennie.
co?
co? 06.12.2021, 00:26
O co tobie kaman?
***
*** 05.12.2021, 22:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ewa
Ewa 05.12.2021, 22:09
Zaden pajac nie będzie decydował o mnie , moim ciele
Pan Demia
Pan Demia 06.12.2021, 00:25
Twojego ciała to nikt nawet w dudę nie chce kopnąć.
tylko pytam
tylko pytam 05.12.2021, 22:15
Ewa ale co zrobić jak z ciebie cielę zagrażające społeczności?
Ja też
Ja też 06.12.2021, 12:57
W jaki sposób zagraża społeczności?
Sauron
Sauron 05.12.2021, 20:02
Nie zrobił naród z tymi komuchami porządku w 1989 r., to może już najwyższy czas nadrobić to niedopatrzenie skoro znów łeb podnieśli i po raz kolejny chcą terroryzować Polaków?
88
88 06.12.2021, 09:29
Masz rację, trzeba zdelegalizować PiS, a towarzysza Jarkacza i cały KC PiS postawić pod ścianą płaczu.
Sauron
Sauron 06.12.2021, 12:44
Od kiedy jarkacz jest z komuchami z lewicy?
Lonia
Lonia 06.12.2021, 10:04
To nie jest demokratyczny sposób mimo wyrz adzanych krzywd.
Guma
Guma 05.12.2021, 18:13

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 05.12.2021, 17:57
czarzasty niech poczyta konstytucję ha ah ah stara łysa satanistyczna parówa ha ha ah art 39 konstytucji
demokracja
demokracja 05.12.2021, 22:11
Łysa ale w peruce lamprcicę udaje
60+
60+ 05.12.2021, 17:24
Jestem za. Szpitale zapchane, jeżeli będzie tak jak jest to pandemia będzie trwała. Do pewnej grupy społeczeństwa, żadne argumenty nie trafiają. Znam osoby po 60 i 70 , które się nie szczepią , bo im dzieci , rodzina odradza.
60-
60- 06.12.2021, 12:56
Bredzisz z tym "żadne argumenty nie trafiają". Właśnie, że trafiają ale takie, żeby nie brać udziału w tym owczym pędzie i nie przyjmować wątpliwej jakości środków.
Do łysej pały
Do łysej pały 05.12.2021, 16:41
Czarzasty ty łysa pało ty możesz cmoknąć mnie w pompkę zapłacisz łysa pało za to przy wyborach demagogu ty i twoi kolesie z tzw lewicy czekaj finału łyielcu

Pozostałe