Nagi i pijany prokurator robił zakupy. Wiadomo jak został ukarany

  • 09.12.2021, 10:05
  • News4Media
Nagi i pijany prokurator robił zakupy. Wiadomo jak został ukarany Screen
Finał głośnej sprawy, o której donosiły wszystkie media w Polsce. Rozebrany do naga i pod wpływem alkoholu prokurator spacerował środkiem miasta. Wszedł także do sklepu po drobne zakupy.

Zdjęcia i nagrania z tego wydarzenie obiegły całą Polskę. Pokazywały je najważniejsze portale internetowe i stacje telewizyjne. To były pierwsze dni września, kiedy ujawniono nagrania, na których goły mężczyzna chodzi po ulicach Świdnicy na Dolnym Śląsku. Na miejsce została wezwana policja i zaczęła poszukiwania mężczyzny. Był widziany w rejonie ulic Rolniczej, Kilińskiego i Kopernika. Odwiedził także osiedlowy sklepik. Wszystko nagrali świadkowie. W końcu mundurowym udało się zatrzymać mężczyznę i przekazać rodzinie. Szybko tez okazało się, że 38-latek był pijany. Miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Szok, prokurator

Nie to jednak było w tej sprawie najbardziej bulwersujące. Na jaw wyszło, że zachował się tak Maciej W., od 2016 roku prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. „Był to prokurator pełniący służbę w jednej z jednostek okręgu świdnickiego, przebywający w tym momencie na urlopie” – przyznał we wrześniu Tomasz Orepuk, z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, a dzień później głos zabrała Prokuratora Krajowa. „Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, którego dotyczą doniesienia medialne, został niezwłocznie zawieszony w czynnościach służbowych, a rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie uchybienia przez niego godności urzędu”powiedział dziennikarzom Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy PK.

Maciej W. pracę w prokuraturze zaczął w 2011 r. Najpierw w Wałbrzychu, a następnie w Świdnicy. Dotychczas nie było zastrzeżeń do jego pracy i zachowania. Łapczyński dodał, że zgodnie z prawem, karą dyscyplinarną dla prokuratora może być upomnienie, nagana, obniżenie wynagrodzenia zasadniczego, kara pieniężna, usunięcie z zajmowanej funkcji, przeniesienie na inne miejsce służbowe lub wydalenie ze służby prokuratorskiej.

Kara

Już wiadomo, jak śledczy został ukarany. Najpierw został zawieszony w czynnościach służbowych, a jego pensję obniżono o 30 procent. To jednak nie zakończyło sprawy i jak podała „Gazeta Wyborcza”. Izba Dyscyplinarna zaostrzyła sankcje i wynagrodzenie Macieja W. obniżono o 50 procent.

Wybryki

Co ciekawe, wyszło na jaw, że wrześniowe wybryki nie były jedynymi na koncie prokuratora. Dziennikarze ujawniają, że rzecznik dyscyplinarny zarzucił śledczemu, że w 2019 r. wtargnął niezaproszony do restauracji. Odbywało się tam pozasłużbowe spotkanie policjantów ze Świdnicy. Maciej W., będąc pod wpływem alkoholu, narzucał się policjantce. „Z dokumentów, które poznaliśmy, wynika, że wbrew woli funkcjonariuszki całował ją, obejmował, a także dotknął jej krocza. Miał tym wywołać 'poczucie poniżenia' i 'cierpienie psychiczne" - informują dziennikarze.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

św   prokurator  ha ha ah
św prokurator ha ha ah 12.12.2021, 22:59
dzyń dzyń dzyń dzwonia dzwonki jaj ha ha ah https://youtu.be/s5aGxg5-zvk
temida jest naga  ha ha ah
temida jest naga ha ha ah 12.12.2021, 09:07
a badali go biegli psychiatrzy takie zachowanie dla stróża prawa i sprawiedliwości ha ha ah
pstchuszka  nad nim czówa  ha ha a
pstchuszka nad nim czówa ha ha a 11.12.2021, 14:49
sedziowie i prokuratorzy nawet se nie wyobrazają jak sa inwigilowani przez służby i ile maja w sobie nanotechnologii ha ha ah kazdy podkreslam kazdy lekarz leczący a mswia jest umoczony z dentystami na czele ha ha ah chcieli zrobić z niego idiote i zrobili po alkoholu takich cudów sie nie odwala ha ah ah
cóż
cóż 11.12.2021, 14:30
Alkoholizm ma różne oblicza.
88
88 11.12.2021, 12:00
karą byłoby dyscyplinarne zwolnienie, a nie zawieszenie w pracy z pensją 5 000 zł netto miesięcznie.
PO PROSTU NIE  MA  NIC  DO  STRACENIA
PO PROSTU NIE MA NIC DO STRACENIA 11.12.2021, 11:52
A TUTAJ ODCHODZI Z PRACY https://youtu.be/GG05DE7sKsU
TEN PROKURATOR TO MIEJSCOWY  JE  BAKA
TEN PROKURATOR TO MIEJSCOWY JE BAKA 11.12.2021, 11:43
I PYTA sie ekspedientki NIE WIDZIAŁA PANI CZASEM MOJEJ TOGI A ONA WIDZIAŁAM *** NA KIJU PONIÓSŁ
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 11.12.2021, 09:42
WYSZEDŁ Z SATANISTYCZNEJ ORGIETKI NA PIWKO HA HA AH I ZAPŁACIŁ ZBLIŻENIOWO HA HA AH ALE KABARET
miał 35 lat
miał 35 lat 10.12.2021, 17:01
Odszedł od nas nagle z przyczyn zdrowotnych. Choroba pojawiła się u niego znikąd, krótko chorował i odszedł - mówi prokurator Agnieszka Borkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Mateusz Krzyżanowski był pracownikiem Grójeckiej Prokuratury Rejonowej.
Arn de...
Arn de... 10.12.2021, 11:39
Ta dotykana w okolice krocza policjantka słusznie miała poczucie poniżenia BO TO BYŁA ( JEST?) zwykła izda !! Miast walnąć chama w krocze pozwalała na umizgi !!
czas urlopów
czas urlopów 10.12.2021, 11:02
Mejza wziął urlop.
szkiełko
szkiełko 09.12.2021, 22:30
Znalazłem dwa wina. Czy to wina Tuska?
Srau_on
Srau_on 09.12.2021, 22:23

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Jan
Jan 09.12.2021, 22:06

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

adminie obudź się
adminie obudź się 09.12.2021, 22:22
Adminie wyłącz te fake newsy rodem z Moskwy. Czy nie widzisz, że tu chodzi o antyreklamę UE? I aby skłócić Polaków.
Sauron
Sauron 09.12.2021, 22:01
Autorytet jak będziesz w paltformie będziesz chroniony jak niepodległości
hahahha...
hahahha... 09.12.2021, 19:40
A co tam prokurator.Ja bym chciał zobaczyć Kryśkę Pawłowicz w negliżu w sklepiku osiedlowym.
Sauron
Sauron 09.12.2021, 21:59

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Srau_on
Srau_on 09.12.2021, 17:42
Wracał z imprezy od Ziobry a Jaki czekał na zewnątrz gotowy na zaloty w kakaowe oko!
Sauron
Sauron 09.12.2021, 22:02
Biedron z Brukseli prokurator ka przytargal heheheh
Ziobro szykował go do Brukseli?
Ziobro szykował go do Brukseli? 10.12.2021, 05:25
cha cha - to ten ziobrowy prokurator szykował się na karierę w Brukseli? Iście eksportowy towar pisowski... Mejzów mało...
Sauron
Sauron 10.12.2021, 09:20
A co tam u grodzkiego ?ponad 200 dni ściąga imunitet tchórz😃
POGODNO
POGODNO 12.12.2021, 09:47
LECZY FRAJERÓW Z KASY HA HA AH
Lop
Lop 09.12.2021, 16:07
Odzwierciedlenie ziobry i pisu
uważam, że
uważam, że 09.12.2021, 13:14
Powinien się leczyć psychiatrycznie a nie sprawowac publiczny urząd.
Sauron
Sauron 09.12.2021, 13:09
Sędzia, który ostentacyjnie manifestuje swoje poglądy polityczne nie daje w najmniejszym stopniu gwarancji niezawisłości. Prawo ustawowe wyklucza jakiekolwiek działanie sędziów w sferze polityki i działalności związkowej. Banda sędziowska: (...)

Część komentarza usunięta.
administrator
to żeś trollu podsumował...
to żeś trollu podsumował... 09.12.2021, 17:25
Sraulon, ty tak o sędzi Pawłowicz, Przyłębskiej i Piotrowiczu?
Dzisiaj, 13:09 Sędzia, który ostentacyjnie manifestuje swoje poglądy polityczne nie daje w najmniejszym stopniu gwarancji niezawisłości.
Dario
Dario 09.12.2021, 16:08
Czyżby?Nawet kucharka kaczorka

Pozostałe