Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 12:19

Dwa medale naszych karateków w Pucharze Polski

W Bydgoszczy 18 grudnia 2021 r. odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin. To drugie pod względem ważności zawody PZK, w których udział biorą najlepsi w kraju młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy. W zawodach wzięło udział 405 zawodników z 88 klubów z większości organizacji kyokushin działających w Polsce, a wśród nich 3-osobowa drużyna z UKS Karate Kyokushin Moryń.

Autor: Fot. Piotr Kos - Karate Kyokushin Moryń

Moryński klub reprezentowali: Wiktoria Wiergowska (seniorka), Marcin Florczak (senior), Vanessa Florczak (juniorka). Kierownikiem drużyny był sensei Piotr Kos. Nasza drużyna dzielnie walczyła i uzyskała bardzo dobre wyniki.

Marcin Florczak zdobył złoty medal w swojej kategorii, pokonując w drodze do finału trzech przeciwników.

Wiktoria Wiergowska, pierwszy raz walcząc w kategorii seniorek zajęła w swojej kategorii dobre 5 miejsce.

Vanessa Florczak w mocno obsadzonej konkurencji kata juniorek zdobyła brązowy medal.

Gratulujemy naszej drużynie udanego występu w tych ostatnich zawodach w tym roku.

Wyjazd na zawody współfinansowany został z dotacji gminy Moryń.