Dlaczego w elektrowni zatrudniają po znajomości? – pytają czytelnicy. PGE odpowiada

  • 08.01.2022, 18:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dlaczego w elektrowni zatrudniają po znajomości? – pytają czytelnicy.… igryfino (arch.)
Elektrownia Dolna Odra powoli się zwija (ponad dwa tygodnie temu wyłączono kolejny blok energetyczny), a przyjmują nowych pracowników. Zdaniem pracowników staje się to nietransparentnie. Zaprzeczają temu zapytane przez nas władze PGE.

Pewne fakty da się jednak ustalić.

Jakie są głosy pracowników? Zgłoszono nam dwie sprawy.

Ze spółki do koncernu?

-W Elektrowni Dolna Odra jest dziura w zatrudnieniu z powodu ograniczania aktywności. Ostatnio ze spółki Energet zatrudniono do nas pracownika na czas nieokreślony. Odbyło się do bez naboru i to osobę bez odpowiedniego przygotowania – twierdzi informator.

Pracownicy liczą często, że przeprowadzony zostanie nabór wewnętrzny. Na stronach PGE interesujących nas informacji nie znaleźliśmy.

Bez studiów po znajomości?

Jest też podobno drugi przypadek w ostatnim czasie.

-Jak to się dzieje, że zatrudnia się nowe osoby, a nie można znaleźć naborów na głównej stronie PGE? Ja nie znalazłam, a osobę zatrudniono, mimo że odejście na emeryturę innej pracownicy ma nastąpić w lutym. Przyjmuje się ludzi z zewnątrz bez studiów – twierdzi rozmówca.

Być może nie trzeba mieć studiów na dane stanowisko. Dobrze byłoby, gdyby aplikacja była łatwo dostępna w odpowiednim czasie na stronie. My takowej nie znaleźliśmy.

Rekrutacje są transparentne – twierdzi PGE

Aby rozwiać ewentualne niejasności zapytaliśmy PGE. Oto jaką odpowiedź dostaliśmy od Sandry Apanasionek, rzecznika prasowego z Biura Komunikacji PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna:

Procesy rekrutacyjne w Elektrowni Dolna Odra każdorazowo przeprowadzane są transparentnie poprzez ogłoszenia o naborze rekrutacyjnym. Są one podzielone na dwa rodzaje ogłoszeń: zewnętrzne, do których może aplikować każda osoba z zewnątrz organizacji, oraz wewnętrzne, które dedykowane są dla pracowników całej Grupy Kapitałowej PGE. Rekrutacje wewnętrzne widoczne są jedynie dla osób zatrudnionych w Grupie PGE. Aktualne oferty pracy dla zainteresowanych spoza PGE dostępne są na stronach internetowych: https://www.gkpge.pl/kariera/Aktualne-oferty oraz https://pgegiek.pl/oferty-pracy2. Zgodnie z przyjętą polityką firmy, w pierwszej kolejności najczęściej przeprowadzane są nabory wewnętrzne.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (95)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mariusz Filutowski
Mariusz Filutowski 15.01.2022, 16:40
Do gościa HAHA 1.skąd masz taką wiedzę o ZZwZEDO 2.pracuję w ZEDO 34 lata i wiem że dużo trzeba zmienić 3.Zajmij się przekrętami milera v-ce mieczysława i gminy 20 % podwyżki ja zarabiam to co sobie wypracowałem , klan milerów z opóchniętymi mordami raczej nie. 4 jak twierdzisz że to wina PIS to jesteś w błędzie, komunistyczny beton w ZEDO to może rozwalić tylko argamedon
Mariusz Filutowski
Mariusz Filutowski 15.01.2022, 16:30
Do gościa HAHA
mietek
mietek 12.01.2022, 20:32
Duzo prawdy jest w tym co tu napisane ale tez widziałem jak przychodzili młodzi ktrzy niby wczesniej pracowali w społkach i człowiek myslał, ze ten bedzie pracowity i kumaty. CO sie okazało? Jeszcze większe lenie i głąby niz starzy wyjadacze z dolnej. Takze róznie jest:)
KABARET
KABARET 10.01.2022, 23:15
CZY ZWIAZKOWCY OD BALBUSA ZŁOMUJĄ TEN BYRDELIK HA HA AH
nieJa
nieJa 11.01.2022, 04:43
ostatni raz o ajwaju.Żal mi cię.No ale matka natura tworzy również idiotów.Naprawdę żal9 mi ciebie .twoje fobie zaprowadzą cię wprost na "mączną"
AJWAJ  LALELUJA I NA SATURNA  HA HA AH
AJWAJ LALELUJA I NA SATURNA HA HA AH 10.01.2022, 21:15
ENERGET DALEJ HANDLUJE ZŁOMEM W TYM BURDELU HA HA AH TO ILE ZWIAZKOWCY ZARABIAJA I KTO ZSTAPIŁ BALBUSA HA HA AH W TYM KABARECIE HA HA AH
employer
employer 10.01.2022, 09:33
Na rynku, gdzie dochodzi do relacji klient - produkt jest dużo czynników, jakie są brane pod uwagę. Nawet jakby produkt spełniał najwyższe standardy jakości i normy, to i tak klient wybiera wg własnego uznania (tj. zasoby finansowe, opakowanie etc.). Przykładem może być market, gdzie codziennie kupujemy produkty, a i tak nie wszyscy wybierają te z najwyższej półki (które mają najlepszą ofertę - certyfikaty, zaświadczenia i inne ***rele), ponieważ nie potrzebujemy takiego poziomu zaspokojenia naszych potrzeb i przewidujemy jaka będzie ich ilość i jakość w przyszłości.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 10.01.2022, 08:58
TAM KABARET BYŁ OD LAT HA HA AH I JEST KOMUSZKI RZADZA HA HA AH CZY TO TERAZ Z PIS PO CZY WCZESNIEJ W SLD ZWIAZKOWIEC NA ZWIAZKOWCY JEDZIE HA HA AH wiem bo kończyłen z niektórymi teraz kierownikami technikum energetyczne ha ha ah krzywy jak tam kolanko ha ha ah menda goń tych nierobów ha ha ah co tam u pawła I ha ah ah a wiecie ze anka grudzień to rodzina mnietka ha ha ah kabaret
nieJa
nieJa 10.01.2022, 15:03
szanowny ajwaj .30lat pracowałem na dolnej .najpierw ja budowałem a potem tam pracowałem.patrząc na twoje wpisy to ty na racibora nie kończyłes technikum.Tak bardziej myślę że ty kumpel antka i blandiny .przypucuj sie w koncu .
JAK GO ZNAM DALEJ  KAPUJE     HA HA AH TERAZ  W DOJNEJ HA HA AH
JAK GO ZNAM DALEJ KAPUJE HA HA AH TERAZ W DOJNEJ HA HA AH 10.01.2022, 21:41
KRZYWY DALEJ KAPUJE JAK WUJEK HA HA AH I JAK W TECHNIKUM CZY MU PRZESZŁO HA HA AH KRZYWY PAMIETASZ JAK NAS ZAGONIŁES JAK ZEŚMU CHLALI NA LEKCJI W KLASIE U DZIERZAKA CIOTO HA HA AH MNIE KRAKOWIAKA I SŁYSZA I GRZESKA HA HA AH URBAŃSKI SIĘ CIESZYŁ HA AH AH
TO JEST  BIZNES   ZWIAZKOWY  HA AH AH
TO JEST BIZNES ZWIAZKOWY HA AH AH 10.01.2022, 21:12
KTO TAM ZŁOMEK TERAZ P[ROWADZI BO PONOĆ BALBUS SIE WYCHUSTAŁ HA AH AH
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 10.01.2022, 19:24
wiesz ile ja zdrowia i checi tam straciłem wierzac w te gówno ha ha ah opadówka z górką 40 % mocy wytworzonej ha ha ah to nie pieprz mi o mocach i o tym temacie ha ha ah w szkole oblczaliśmy jej sprawność entropię entalpię itd etc ha ha ah i wiesz co pracę dostali tylko dzieci komnuszków ha ha ah to przestań per dolić o sprawnosci tego gniota bo to znam jako energetyk od podszewki
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 10.01.2022, 18:48
BYŁ BA JESZCZE CHYBA JEST taki gość w gryfinie jak PROFESOR GŁADKOW HA HA AH on otworzył mi oczy ha ha ah 369 tesla ha ha ah pozdro jak to czyta ha ha ah te czytanki lema trening wyobrazni ha ha ah jeszcze raz pozdo ha ha ah dla takicxh chwil warto zyć ha ha ah
pozdro
pozdro 10.01.2022, 18:37
nie sznuj mnie bo ja sam do siebie nie mam czasem szacunku ha ha ah CO JA TWORZYŁEM jestem człowiek orkiestra ha ha ah pozmieniałem trochę szkół ha ha ah ale tylko technicznych h aha ah stąd moja wiedza i obycie w kaŻdym zakresie ha ha ha kpiłem z nich i kpię dalej ha ha ha tesla w grobie się przewraca jak widzi ten cyrk ha ha ah
to ja
to ja 10.01.2022, 17:51
NIE SZANOWNY ZWYKŁY ANDRZEJ JESTEM TAKIM SAMYM WYJEBAŃCEM JAK TY TO MNIE NIE TYTUŁUJ HA HA AH TZW KLASA ŚREDNIA HA HA AH DYMANA OD LAT ps masz rację konczyłem z przeerwami technikum kopernika budowa maszyn potem ten kurs energetyka technikum zawanym w gryfinie u dzierzaka ha ha ah jak inglot np krzywiak menda etc ha ha ah a krzywy dalej tak *** jak w technikum czy mu już przeszło ha ah ah i co na to jego wujek kolanko ha ha ha jeszcze pracuje
Franek
Franek 10.01.2022, 13:24
Wiemy i co z tego. To teraz trzeba całą rodzinę Burmistrza zwolnić z pracy?
doświadczony życiowo
doświadczony życiowo 10.01.2022, 00:18
Ta zła opinia przecież się skądś bierze. Nieprawdaż?
Darek
Darek 09.01.2022, 23:50
A żebyście wiedzieli co się dzieje w kopalniach węgla kamiennego.tam przyjmują ludzi po szkołach gastronomicznych,hotelarskich ,byle miał kogoś w biurze a ludzi po szkołach górniczych i z kwalifikacjami nie ma szans przyjąć.tylko nepotyzm
ona
ona 12.01.2022, 20:10
A w dolnej to co? Kucharze!
nowe horyzonty
nowe horyzonty 09.01.2022, 22:14
w Komunistycznej polsce Grono Nauczycielskie sie dzieliło na Członków Komunistycznej PZPR i Grupę Bezpartyjnych w Szkole Zawodowej i Szkołach Średnich Komunisci kazali Uczniom Zwracac się do Nauczycieli Pani Pan Profesor Chociaż nie posiadali takiego Tytułu Naukowego Dzieci Nauczycieli szli na Studia bez Egzaminów a dzieci Robotników i chłopów szli do Szkół Zawodowych potem chłopcy Katolików szli do Wojska na 2 lub 3 lata a Chłopcy Komunistów szli do Szkól Wojskowych Tak Komuniści Rządzili w Katolickiej polsce Dzieci szły do szkół jakie sobie wybrali nie było przeszkód
nieJa
nieJa 10.01.2022, 06:27
chłopino !co ty za brednie piszesz.Przeczytaj jeszcze raz twój wpis.Ludzie jeszcze żyją i pamiętają PRL.Ukochany wuc gdzież to pobierał nauki .a jego brat?
do debila z 22.14
do debila z 22.14 09.01.2022, 22:25
trollu, kto ci uwierzy w te bajdy? To właśnie "robotniczo chłopskie" pochodzenie dawało punkty na studia - i tak, to było WYRÓWNYWANIE szans przez ten "niedobry" PRL...
uchachany
uchachany 09.01.2022, 22:10
Bardzo bawią mnie komentarze 20 i 30 latków którzy najlepiej wiedzą jak się żyło od 1972 do 1989 roku. Przezabawne są te komentarze.
ZŁOMEK Z  DOJNEJ ODRY  HA HA AH
ZŁOMEK Z DOJNEJ ODRY HA HA AH 10.01.2022, 21:10
JAK TAM ENERGET HA HA AH PONOC BALBUS SIĘ WYCHUSTAŁ TO KTO TEN ZWIAZKOWY BURDELIK TERAZ PROWADZI HA AH AH
Knagulec
Knagulec 09.01.2022, 20:51
Ordynansa szukam
ordynans Mietka
ordynans Mietka 09.01.2022, 22:10
Za ile?
Knagulec
Knagulec 09.01.2022, 22:38
Za kolbe po graty
xxx
xxx 09.01.2022, 20:44
Witam
Panowie i Panie
Absoutnie wszyscy macie rację. Dojna Odra to jedna wielka patologia ze związkami zawodowymi na czele. Działaja one napewno nie dla dobra spółki wręcz..............
. Pracownicy zatrudniani po znajomości - zero umiejętności i ambicji pieniądze brane za nic ale jak dolna upadnie upadną i oni będą siedzieć u rodziców na garnuszku nieroby. Zdecydowanie CBA powinno powrócić do Dolnej zapewne pare etatów by się mogło zwolnić
Fakt
Fakt 09.01.2022, 19:47
Po znajomości...jak wszędzie.Począwszy od rządu.. Swój bierny,mierny .. ale wierny Taką mamy mentalność
!!!!
!!!! 09.01.2022, 19:33
HR ojej!
Gryfinianka
Gryfinianka 09.01.2022, 15:39
Wiem z wlasnego doswiadczenia ,ze jak nie Daj Boze przy kims ,kto pracuje w Dolnej Odrze skrytykujesz obecnie rzadzaco,wladajaco klamiacych ,to nawet sa gotowi posunac sie do najgorszego !!!!😡😳🤭Najgorsze jest to ,ze wsrod tych „ broniacych „ to raczej sa ludzie tzw.Drugiego Sortu“ !!!!!😡😅Oczywiscie ,ze wsrod Nich sa tez WYJATKI ,tylko szkoda ,ze Oni „ siedza „ cicho ,bo boja sie tych pisiorczykow ,jak „ diabel swieconej wody „!!!!!👹🙏🏼👹
nieJa
nieJa 09.01.2022, 19:59
jestem długoletnim emerytem z ruchu bloków.Przepracowałem w dolnej ponad 30 lat.Kiedyś załoga to był monolit,dyrekcja i związki dbały o pracowników .Jak mówią mi pracujący jeszcze koledzy zaczęło się psuć jak PIS zaczął w teczkach przywozić dyrektorów.W tej chwili jest to zakład nie do poznania .Zmienił sie na zdecydowanie na gorsze.Nawet ogrodzili sie drutem kolczastym nie wiedzieć po co?Faktyczna powolna degradacja przyjaznego zakładu pracy zaczęła sie po 1990 roku..a tak mimo chodem "drugi sort"to właśnie wymysł PISu
gładkow miałeś rację wszystko jest częstotliwością ha ah aha pozdro
gładkow miałeś rację wszystko jest częstotliwością ha ah aha pozdro 10.01.2022, 19:05
wiesz po co odwiedzałem uczelnie li tylko techniczne ha ha ah dla tzw WIEDZY tylko to okazało się PIC HA HA AH nie mam zamiaru grzęznąć w tym szambie ha ha ah już taki jestem i *** ha ha ah opanowałem matmę pietnastkowa ba szestnastową też i kpię sobię z tych buraków ha ah aha
pozdro
pozdro 10.01.2022, 18:15
NIE JA MY JAKO GOSCIE Z ENERGOMONTAZU budowalismy ten syf to nie ucz mnie na czym ty tylko pracowałeś bez zielonego pojęcia o budowie rozeznania tego burdelu ha ah ah wymienił bym ci z parę nazwisk ale po co ha ha ah
POZDRO   NAPEWNO SIĘ  ZNAMY HA HA AH
POZDRO NAPEWNO SIĘ ZNAMY HA HA AH 10.01.2022, 18:06
dzierzak jeszcze zyje ha ha ah miałem u niego energetykę cieplną ha ha ah znam elektrownię od 358 po sam szczyt każdą elektrownie pomozany gdańską pałkery na gdańskiej ja tam robiłem cisnieńwkę wyrzażrki etc ha ha ah mam uprawnienia na spawanie stali k18 15 hmf 10 h2m tylko leję na to ha ha ah ciepłym moczem a ty jesteś tylko operatorem do mojej wiedzy ty jesteś nikim mam praktykę taką jakiej ty nigdy nie nabędziesz ha ah ah poninę już ofa elektrofiltry ba cały obieg technologiczny elektrowni ha ah ah niechwaląc się ja projektowałem bardziej przerabiałem zawieszenia ofa po tych ćwokach duńczykach co se zrobili poligon doswiadczalny na dojnej ha ah ah to nie mów kim jestem PRAKTYKIEM NIE IDIOTĄ HA HA AH
no nie
no nie 09.01.2022, 15:43
Taka mściwość?
Obserwator
Obserwator 09.01.2022, 14:19
Od wielu wielu lat o tym, kto będzie zatrudniony w Dolnej Odrze decydowali i decydują przewodniczący Związków Zawodowych a nie konkurs czy Dyrektor. Proszę prześledzić gdzie pracują dzieci i rodziny byłych i obecnych związkowców i ich znajomych. Bez jakichkolwiek konkursów. Oczywiście nawet próbowano ogłaszać publiczny nabór ale zatrudniano kogo trzeba. Jedyny prawdziwy konkurs na stanowisko biurowe zorganizował ówczesny dyrektor ekonomiczny (z równoczesnym rozwiązywaniem zadań przez wszystkich zgłoszonych) i wybrał osobę z najwyższą ilością punktów, ale o mało co straciłby stanowisko bo rozwścieczył tym związkowców. Tak jest do dzisiaj.
przerażona
przerażona 09.01.2022, 15:14
Jeśli tak było to patologia, a jeśli teraz przejęła to partia to do kwadratu.
Aga
Aga 09.01.2022, 14:16
Dolna to była moze fajna kiedys. Teraz po co tam isc? Żeby sie odmużdżyć? Fachura robote znajdzie.
Łon
Łon 09.01.2022, 14:14
Dlatego tam nikt sie na niczym nie zna:)
Mecenas
Mecenas 09.01.2022, 13:16
PGE kłamie. Pracuję to wiem. Wszystko jest ustawione starniee

Pozostałe