"Perspektywy 2022". Najlepsze szkoły ponadpodstawowe w Polsce wybrane

  • 12.01.2022, 12:30
  • News4Media
"Perspektywy 2022". Najlepsze szkoły ponadpodstawowe w Polsce wybrane iStock / screen Facebook Waldemar Siwiński
Przed tegorocznymi absolwentami szkół podstawowych stoi wybór placówki, z którą zwiążą swoją przyszłość na najbliższe lata. Właśnie teraz większość młodych ludzi zadecyduje też, w jakim kierunku pragnie rozwijać swoją karierę zawodową. Tym, którzy chcą aplikować do najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce, z pomocą przychodzi najnowszy ranking „Perspektyw”.

Najlepsi z najlepszych

Miesięcznik „Perspektywy” od wielu lat przygotowuje obszerny ranking, w którym za pomocą ściśle określonych kryteriów ocenia polskie placówki edukacyjne. W opublikowanym właśnie najnowszym zestawieniu szkół ponadpodstawowych o miano zwycięzcy walczyły licea i technika z całego kraju. Tym pierwszym zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie; drugim zaś Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. W zestawieniu pojawiła się również kategoria „Szkoły olimpijskie”, w której pierwsze miejsce zajęło Uniwersyteckie LO w Toruniu.

„Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacja. Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji. W Rankingu Liceów i Techników korzystamy wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO)” – wyjaśnia Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press.

We wszystkich trzech obszarach oceniano m.in. wyniki matur uczniów wskazanych placówek, sukcesy w olimpiadach czy egzaminy zawodowe. Rankingi główne liceów i techników oraz dodatkowe, również utworzone na podstawie wyników matur, dostępne są dla kandydatów wraz ze szczegółową punktacją na stronie organizatora przedsięwzięcia.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kuratorium
kuratorium 13.01.2022, 08:00
najlepsze Liceum Katolickie w Szczecinie
Polka
Polka 12.01.2022, 18:13
Wlasnie przeczytalam ,ze po tym „kurskim „ Sylwestrze jest teraz Bardzo duzo zakazonych Covidem!!!! Tylko kuzwa jakos ta klamliwa niby nieskazitelna TVP Pis jakos ani slowa ,ani nic nie pisza ,a malo tego to nikczemniki ,klamcy i bez serca proponuja dzieciom i mlodziezy ,zeby wlasnie tam wybrali sie na Ferie!!!! Chamstwo i WSTYD !!!!😡🤥😠🤭No ,tak gorale ,pisiorskie lizusy ( w wiekszosci ) ,to towarzysze z pislandu przed wyborami musza im bez wazeliny „ wchodzic „ w tyle k ,zeby Te dutki sobie zarobili !!!!🙏🏼😡😳🤥Co tam Pandemia !!!!Amen!!!!!🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼👹👹👹👹
odp
odp 12.01.2022, 12:59
Które szkoły najlepiej uczą zdalnie?
Mieszko
Mieszko 12.01.2022, 12:53
A jak Mieszkowice?

Pozostałe