Jadą tak szybko, że dzwonią żyrandole - skarży się czytelnik

  • 26.01.2022, 17:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jadą tak szybko, że dzwonią żyrandole - skarży się czytelnik il.
Mieszkańcy skarżą się, że przez te przejazdy pękają w domach ściany i sufity, odpada tynk oraz kit ze starych okien a także zniszczeniu ulegają już wyremontowane budynki. Wszystko to jest dokumentowane i będziemy sprawę zgłaszać dalej - pisze czytelnik.

Od około dwóch tygodni mieszkańcy wiosek Polesiny i Żelechowo  codziennie zmagają się  z pędzącymi na złamanie karku ciężarówkami, "kierowcy" (a jak określił jedyny z nich jeżdżący wolniej "idioci")  mają za nic ograniczenia prędkości i prośby ludzi o powolną jazdę przez wioski a na nasze skargi potrafią tylko rzucać wyzwiskami i są bardzo agresywni. 

 Na plac budowy wiatraków koło Żelechowa od  około godziny 7 do 16 jeżdżą załadowane piachem czy innym ciężkim surowcem duże i ciężkie ciężarówki. Nasza droga nie jest przystosowana do takiego obciążenia a szczególnie do tak bezmyślnej jazdy, droga i tak jest już dziurawa i gdy przejeżdżają słychać jeden ogromny huk. Dla kierowców liczy się tylko czas przejazdu i zakładam że to nie są ich prywatne wozy bo inaczej, na pewno  by w ten sposób nie jeździli. 

   Mieszkańcy skarżą że przez te przejazdy pękają w domach ściany i sufity, odpada tynk oraz kit ze starych okien a także zniszczeniu ulegają już wyremontowane budynki. Wszystko to jest dokumentowane i będziemy sprawę zgłaszać dalej. Wiele domów jest pod opieką konserwatora zabytków i tam również sprawa zostaje zgłoszona, gdyż remont takiego domu wymaga znacznie większych nakładów finansowych.

   W domach wszystko się trzęsie, dzwonią żyrandole, okna i szklanki w szafkach, mieszkańcy sami wychodzą i wyjeżdżają na ulicę aby spowolnić ruch przez wioski ale to działa tylko na chwilę,  nikt nie będzie stał całymi dniami przy drodze, może to nawet doprowadzić do jakiejś tragedii.

  Doskonale rozumiemy że jest to ważna inwestycja ale również my prosimy o odrobinę zrozumienia, nie pragniemy wiele, tylko aby ciężarówki  jeździły przez wioski wolniej, choćby zgodnie z ograniczeniem prędkości.

Przy tym co się teraz dzieje uszkadzane są również drogi, na które co roku przeznaczamy pieniądze z zasobów wioski a które moglibyśmy przeznaczyć na chodniki czy inne potrzebne rzeczy.

   Zostaliśmy pozostawieni sami sobie, gmina każe zgłaszać sprawę na policję  a policja o ile przyjeżdża to po godzinie 16 kiedy ciężarówki już nie jeżdżą.   Kierownik budowy otwarcie mówi że to nie jego sprawa i jego interesuje tylko aby na placu budowy  jeździli do 30km/h  a im więcej kursów dziennie zrobią tym lepiej. Jeszcze nie wiemy do jakiej firmy należą ciężarówki ale są na tablicach rejestracyjnych ZGR i ZMY.   Inwestycja się skończy a my zostaniemy z rozjeżdżoną droga i uszkodzonymi domami.  


Mamy mnóstwo nagrań na których widać i można rozpoznać pędzące ciężarówki. Później prześle link do kilku z nich. Będziemy walczyć a do skutku i prosimy o pomoc, może ktoś dostrzeże ten problem zanim będzie za późno.


Pozdrawiam, Wasz czytelnik. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czesio
Czesio 29.01.2022, 19:47
Szlaki Kierowcy to problem tymczasowy wybudują i zniknie. Ale Wiatraki budowane sa po zachodniej stronie wioski a latem kiedy długie cienie łopat o wieczornej porze będą kładły się po ziemi będzie jak stroboskop na dyskotece w Grzybnie Ale czego to włodarze nie zrobią dla mieszkańców.
Link z zapowiedzią imprezy podspodem.
https://youtu.be/-PTzq_vRe1U
mieszkanka
mieszkanka 27.01.2022, 20:42
Spoko wójt obiecał że powiat wyremontuje po inwestycji drogę a we wsi z chodnikami.
Rada
Rada 27.01.2022, 14:02
Potwierdzam czerwony ciągnik czarne naczepy... szaleńcy za kierownicą .Rada ...zakładajcie kamizelki odblaskowe zielone naprawdę działa zwalniamy!!! wszyscy widząc taką kamizelkę (sprawdzone na mojej wsi
wop
wop 27.01.2022, 11:24
Mamy ten sam problem w Gryfinie TIR Koło cmentarza zwalnia i za chwilę gaz do dech i hamowanie ostre przed światłami Strach wyjechać z posesji
elektron
elektron 27.01.2022, 11:24
Te wiatraki do bokiem wyjdą za kilkanaście lat... Jak prundu będzie brak i trzeba będzie składować to ustrojstwo na wysypiskach, a rozkład takiego "skrzydełka" prawdop. jak tak dalej pójdzie nie doczeka istnienia ludzkości na Ziemi, bo zaw. min. metale ziem rzadkich, ciężkorozkładalne. I wszystko w imię chorej ideologii Zielonej Wspaniałości Świata ukutej we łbach niedouczonych biurokratów...
Za czym idą nieudacznicy nami rządzący doprowadzając do ruiny społeczeństwo, co odczujemy już za kilka lat jak trzeba będzie importować prąd i płacić za niego dyktowane ceny... Tak będzie. Nasza emisja CO2 z węgla to w skali Europy mniej niż 1% ale to my mamy zamykać elektrownie i kopalnie podczas gdy podobno "Zachód" ma to w d*** i inwestuje w energetykę z węgla... a nasz głupki temu klaszczą...
Zainteresowany
Zainteresowany 27.01.2022, 06:17
Zapraszam do Żarczyna. Na asfaltowej drodze 10 cm błota z pola... bo wiatraki budują!!! A drogę po wiatrakach odbudują??
Stanisław
Stanisław 27.01.2022, 01:25
Jedna szybka rada dla mieszkańców: parkujcie swoje samochody na drodze. Tak, aby ciężarówki musiały je omijać i zwalniać przy tym. Oczywiście musicie patrzeć na znaki, aby nie postawić auta na zakazie ;)
Sprawdzone na jednej z ulic w gminie Chojna.
Powodzenia
NN
NN 26.01.2022, 22:28
Czytelnik napisał, że droga nie jest przystosowana do takich obciążeń. Mieszkańcy obawiają się, że po zakończonej inwestycji nie będą mieli gdzie mieszkać, bo inwestor czy wykonawca nie martwi się, jak jego aktywność wpływa na sąsiednie tereny/ budynki.
uważam, że
uważam, że 26.01.2022, 22:46
Ten co zaplanował i przeprowadził inwestycje powinien zapłacić odszkodowanie na doprowadzenie co najmniej do stanu jaki był przed.
Mieszkaniec Kostrzynka
Mieszkaniec Kostrzynka 26.01.2022, 21:40
W starym kostrzynku to samo tylko czekać jak wpieprza się w dom komuś a policja zamiast stać i kontrolować to siedzi na komendzie
Knagulec
Knagulec 26.01.2022, 20:32
Jak nie pasi to wypad
Stan bez umysłu
Stan bez umysłu 26.01.2022, 19:59
Jeśli ktoś był w tych miejscowościach to wie że tam to więcej jak 50 km/h nie pojedziesz bo by cię z drogi wyrzuciło. Jak zwykle każdy ma prędkościomierz w oku i jest w stanie określić ile dany samochód jedzie na oko.ale jak rolnik jedzie jak pan cała droga to już im nie przeszkadza. Tak że trochę wyrozumiałości skończą pracę i będziecie mieli spokój.
Też kierowca
Też kierowca 29.01.2022, 00:46
Daj mi swoje auto to zobaczysz ile pojadę a nawet przez jezioro mogę próbować 🤣 i ci idioci tak samo podchodzą do sprawy. Nie ich auta to można zapier&@#@ć. Prędkościomierz mogą mieć nawet w ***, są uciążliwi i należy im się kara.
Rolnik zazwyczaj nie jedzie jak pan tylko jedzie jak człowiek choć i tu zdarzają się wyjątki.
Zanim skończą pracę to całkowicie rozjeżdżą drogi budynki szlak trafi. Nie wierzysz co się dzieje to zapraszamy sam się przekonasz. Czy do Żelechowa czy do Polesin. A jakbyś przeczytamł artykuł do końca i komentarze to byś zobaczył że nie tylko tam jest problem.
Mieszkam
Mieszkam 27.01.2022, 00:37
Akuart w Żelechowie drogi nie sa w az tak zlym stanie, i mozna jechać dużo więcej niż ograniczenia
na trasie
na trasie 26.01.2022, 19:51
Drogowa kontrola: Kierowca dmucha - 2 promile, nie no, dajcie żonie. Zona dmucha 2 promile. Kierowca - popsuty alkomat. Dajcie dziecku - 2 promile. Widzicie, mówi kierowca. Policjant do kolegi - dmuchnij... 2 promile. Nooo, właśnie, mówi - popsuty!
Adam
Adam 26.01.2022, 19:43
Faktycznie,gmina kase dostanie a ludzie muszą radzić sobie sami.Powinna być umowa że wszelkie szkody w czasie robot bedą pokryte przez firme ktora tam pracuje.Tylko to podpisujr sie przed zaczeciem inwestycji.A drogs jest dziurawa jak ser,tylko kogo to teraz bedzie obchodzićJ.e.b.a.c.p.i.s
J.e.b.a.c.p.i.s 26.01.2022, 20:01
Drogi tam od dawna są dziurawe . I to nie przez ciężarówki tylko rolników. Coraz to większy sprzęt i drogi niszczą. Tym się nie ma kto zająć
Kierowca
Kierowca 29.01.2022, 00:47
I czy to znaczy że trzeba do końca rozwalić???
Pogromca Ajwaja
Pogromca Ajwaja 26.01.2022, 22:05
Dziurawe jak zad Ajwaja
kierowca
kierowca 26.01.2022, 19:13
Po to sa drogi żeby po nich jeździć.
Też kierowca
Też kierowca 29.01.2022, 00:48
A mózg jest po to aby z niego korzystać.
Damian
Damian 28.01.2022, 00:32
Ale jak człowiek a nie jak idiotą...
TIR
TIR 26.01.2022, 18:56
W Pniewie jest nie inaczej - lecą na maxa środkiem, omijając dziury, czasem ledwo się minąć idzie.

Pozostałe