Tusk zbliżył się do Kaczyńskiego [SONDAŻ]

  • 17.02.2022, 14:00
  • Źródło: News4Media
Tusk zbliżył się do Kaczyńskiego [SONDAŻ] Pixabay
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica. Tuż z nią uplasowałaby się Koalicja Obywatelska. To wynik sondażu IBRiS dla Onetu.

Zjednoczona Prawica (PiS z Solidarną Polską) zdobyłaby 32,5 proc. głosów, o 2 punkty procentowe więcej niż w styczniowym badaniu (30,1 proc.).

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 29,3 uczestników sondażu. To duży wzrost poparcia w stosunku do stycznia. Wtedy wynosiło ono 20,2 proc.

Na trzecim stopniu podium znalazła się Polska 2050. Partia Szymona Hołowni zdobyła w badaniu 8,6 proc. poparcia, znacznie mniej niż w styczniu - 12,1 proc.

Konfederacja osiągnęłaby 8,4 proc. (-0,2 pkt proc.) poparcia. Na kolejnym miejscu znalazła się Lewica z wynikiem 5,6 proc. W styczniu było to 7,3 proc.

Poza Sejmem znalazłoby się PSL. Partia ta może liczyć na 4,3 proc. poparcia.

W najnowszym badaniu IBRiS na zlecenie Onetu znalazł się również wariant z Agrounią. Czy i jak zmieniłoby to krajobraz wyborczy? Okazuje się, że Agrounia nie weszłaby do Sejmu.

A oto rezultaty sondażu:

PiS - 32,7 proc.,

KO -28 proc.,

Polska 2050 Szymona Hołowni - 8,1 proc.,

Konfederacja - 7,7 proc.,

Lewica - 6,3 proc.,

PSL - 4,1 proc.,

Agrounia - 2,7 proc.

Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 10,4 proc. ankietowanych.

 

 

 

 

 

Źródło: News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

widać jak na dłoni
widać jak na dłoni 19.02.2022, 19:14
Ależ jasne są te powiązania między skrajną antyeuropejską prawicą we Francji, na Węgrzech i też w Polsce... trolle w akcji - tylko dlaczego te trolle zagranicznych służb są tak prymitywne?
PODZIWIAJ  HA HA AH
PODZIWIAJ HA HA AH 19.02.2022, 20:25
BOI TO WWF WIELKI WZWÓD FRANCY HA AH AH A KTO NAJWIECEJ NAKRADŁ PODCZAS PRYWATYZACJI I SKĄD BYŁ JEST TEN KAPITAŁ OTO ZESTAWIENIE HA HA AH https://zpp.net.pl/wp-content/… A MOWIA ŻE TO NIEMCY NAS WYKUPIŁY AH AH AH KABARET
Sauron
Sauron 19.02.2022, 17:53
Z Luksemburga jest też pan pijak i prezydent EU - czyli Klaun Juncker. W tym kraju czeka na niego długi wyrok więzienia, za oszustwa, ale na razie przed wyrokiem broni Junckera immunitet ... EU... Pijaczyna Jucker od lat jest "WODZEM" Euro-Sowchozu. Jakby, Gruzin Stalin z za grobu czary jakie na tą Brukselę rzucił ...😪
srulon ty prymitywie - trollu z kraju abstynentów:):):)
srulon ty prymitywie - trollu z kraju abstynentów:):):) 19.02.2022, 18:52
srulon prymitywie - wojna farm trolli ponosi klęskę - kupowaliście w Europie węgierskich prawicowych gejów, co ich później na dachach znajdowano - a teraz wyjeżdżasz sobie z taką propagandą stalinowską?
farma trolli z funduszu sprawiedliwości???
farma trolli z funduszu sprawiedliwości??? 19.02.2022, 17:26
śmieszne, że troll nawet nie sprawdził jak śmiesznie brzmią propagandowe hasła sprzed 4 lat...
Noowy
Noowy 19.02.2022, 16:41
TAKIEGO RZĄDU JESZCZE NIE BYŁO!!!!!!
PiS, przez trzy lata same wspaniale sukcesy. Polska należy do 25 państw najlepiej rozwiniętych !!!
"3 - letnie dokonania Prawa i Sprawiedliwości
"1. Program 500 plus
2. Program Mieszkanie plus
3. Program Wyprawka 300 plus
4. Przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego
5. Darmowe leki dla seniorów
6. Reforma szkolnictwa
7. Likwidacja umów śmieciowych
8. Podniesienie minimalnej stawki godzinowej
9. Podniesienie minimalnej emerytury
10 Spadek bezrobocia
11 Program pracy dla więźniów
12 Podniesienie kwoty wolnej od podatku
13 Repolonizacja PKL
14 Ukrócenie bezkarności komorników
15 Reforma sądownictwa
16 Reforma emerytur - dezubekizacja
17 Obniżenie podatku CIT dla firm
18 Spadek deficytu budżetowego
19 Programy prorodzinne
20 Reforma armii i dozbrojenie wojska
21 Powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej
22 Przywracanie posterunków Policji
23 Przywrócenie polityki historycznej
24. Reforma prokuratury
25 Repolonizacja sektora bankowego
26 Repolonizacja stoczni i innych zakładów
27 Walka z mafiami paliwowymi
28 Walka z oszustami VAT
29 Walka z mafiami reprywatyzacyjnymi
30 Powołanie komisji sejmowej Amber Gold
31 Zakaz odbierania dzieci z powodu biedy
32 Naprawa praworządności TK
33 Wykupienie kolekcji Czartoryskich
34 Brak zgody na relokację imigrantów
35 Wprowadzenie sieci szpitali
36 Zniesienie obowiązku wysyłania 6-latków do szkoły
37 Zakup małych samolotów dla VIP
38 Obecność wojsk USA w Polsce
39 Modernizacja służb mundurowych
40 Udana organizacja szczytu NATO
41 Wprowadzenie podatku bankowego
42 Ochrona ziemi rolnej przed wykupem
43 Ustawa antyterrorystyczna
44 Odnowienie współpracy w Grupie Wyszehradzkiej
45 Wprowadzenie planu rozwoju Polski
46 Przekop Mierzeji Wiślanej"
W CIAGU TRZECH LAT AZ TYLE SUKCESOW !!!!
Można tylko pogratulować i życzyć dalszych lat rządzenia.
Do powyższych punktów, należałoby dopisać to, co podpowiedział mi mój młodszy brat Grzesio, a mianowicie przywrócenie rodakom dumy z bycia Polakiem,
- wszczęcie postępowania przeciwko Niemcom o reparacje za grabieże, ludobójstwo i przestępstwa wojenne.
budowa via Karpatia
- budowa Trójmorza
- wspieranie polskich niezależnych i obiektywnych mediów (wpolsce.pl, wsieci.pl, wpolityce.pl)
- budowa (300) domów seniora,
- rozbudowa dróg lokalnych,
- stworzenie programu „pilnujemy Polski,
- konkretne środki na rozwój sportu,
- stworzenie programu dla Polaków powracających do kraju,
.....- Przywrócenie Sojuszu grupy wyszehradzkiej
- Zakup złota
- gotowe środki (2 Mld. $ ) na Ford Trump,
- RePolonizacja kolejki na Kasprowy"
Koleżanka podpowiedziała , że jeszcze zaczęcie budowy tunelu w Świnoujściu.
Sauron
Sauron 19.02.2022, 17:50
16 punkt najgorszy dla lewakow
Sauron
Sauron 19.02.2022, 17:45
Dla lewakow to przestępstwo aż tyle dobrego dla Polski brawo
"obiektywne jak tefał kurska"...
"obiektywne jak tefał kurska"... 19.02.2022, 17:25
Kłamstwo jak z pegasusem i z tą żarówką co podobno 60% unia zabiera - okazuje się że 20 - i nie unia a budżet Polski. A marżę od tego łykają państwowe koncerny...
Sauron
Sauron 19.02.2022, 17:18
Jony mało tego więcej PiS zrobił dla po polski na niż Niemiec na kagańcu tfusk
Emerytka
Emerytka 19.02.2022, 11:13
A co z inflacją ? 11%. A waloryzacja ma być za miesiąc 7%. To realnie czteroprocentowy spadek . Za caly 2021 był realny spadek rent i emerytur o 2 %. Nie mam na tacę.
SEX POPIS    HA AH AH
SEX POPIS HA AH AH 18.02.2022, 13:53
KTO WIE MOŻE I DZIECI Z TEGO BEDĄ HA HA AH BEDZIE CUD STAJENBKA NA WIEJSKIEJ JUŻ NIE JEDEN WIDZIAŁA AH AH AH
Krezysztof56
Krezysztof56 18.02.2022, 11:25
Nierozwiązywalne problemy piwowskiej władzy. :
1. TVN – struktura własnościowa.
2.KRS, Komisja dyscyplinarna – konflikt z UE.
3. Beznadziejna reforma sądownictwa – długie terminy.
4. Konflikty z UE w kwestiach klimatycznych.
5. Kolejki do lekarzy, depopulacja narodu Polskiego.
6.Inflacja, słaba złotówka.
7.Smog, choroby cywilizacyjne, problem małej dzietności.
8. Przestarzała energetyka.
9. Zadłużenie kraju.
10.Konflikty w obozie władzy i z ze środowiskami LGBT, nauczycieli, lekarzy, sędziów.
11.Zła reforma szkolnictwa. Szkolnictwo wyższe na słabym poziomie.
12. Brak zbiorników retencyjnych. ( Susze i powodzie).
13. Pedofilia w kościele.
14. Złe stosunki z sąsiadami Polski.
15. Telewizja publiczna rodem z okresu stalinowskiego.
Jakie widzicie możliwości rozwiązania tych problemów przez obecną władzę?
Sauron
Sauron 19.02.2022, 17:55
DOJDĄ K,,,,, Z po , i znowu sprzedadzą tylko jeszcze gorzej
Knagulec
Knagulec 19.02.2022, 20:44
Dojść to trzeba ciebie zas.....u i solidnie przegumować nadgrzbietowo
trzy raz więcej co najmniej
trzy raz więcej co najmniej 19.02.2022, 14:47
To jeszcze krótka ta lista.
Lewacki bełkot hehebe
Lewacki bełkot hehebe 19.02.2022, 14:40
Niemiecki agent działający na szkodę Polski a chcący jak najlepiej dla Niemiec ( zamknąc stocznie ,sprzedać Lotos, sprzedać LOT i.t.d
do lewackiego bełkota z 14.40 :):):)
do lewackiego bełkota z 14.40 :):):) 19.02.2022, 15:26
Tępaku - dobrze dobrałeś nick ruski trollu pragnący rozwalić Unię i zaszkodzić pozycji Polski w Europie i świecie (wtedy będzie łatwiejszym łupem dla azjatyckich standardów rządzenia)
Nowy
Nowy 19.02.2022, 14:27
Co ty za lewackie wypociny wypisujesz dokładnie jak bym słuchał komuchow 
Sauron
Sauron 19.02.2022, 11:43
To jest kropla w morzu z porównaniem do rządów fajeTfuska
naprawdę, ruski trollu z 11.43?
naprawdę, ruski trollu z 11.43? 19.02.2022, 15:28
no cóż - miękiszony nawet jak ktoś zamorduje na oczach telewizji nie potrafią przygotować materiału do procesu...
hmm...
hmm... 18.02.2022, 12:02
Mocny polityczny komentarz.
no
no 18.02.2022, 12:12
Polityczny i o seks zahacza.
Zzzzzzz
Zzzzzzz 17.02.2022, 17:29
Tusk pochwal się odznaczeniami od Niemców
przepowiednia
przepowiednia 17.02.2022, 18:02
Zzzz i jemy podobni uczniowie satanisty Marksa i Mao w akcji. Znowu zmieniają odwieczny porządek rzeczy, i znowu dostana w łep. Kwestia, kiedy.

Sauron
Sauron 17.02.2022, 18:17
Marks to ideologia wasza lewicowa durniu nieuki,w Niemczech postawiono pomnik Lenina durniu ......
ale ty prymitywny jesteś...
ale ty prymitywny jesteś... 17.02.2022, 19:09
prymitywie ty nawet nie wiesz, o czym pisał Marks - jak go umieścili na czerwonych sztandarach prymitywie - nie znaczy, że był stalinowcem jak ty...
Pepik
Pepik 17.02.2022, 17:19
A tymczasem:

NIK opublikował wyniki kontroli w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Kontrolerzy zwracają w nim uwagę na to, że kolejne zarządy były niezdolne do wdrożenia strategię działania, a "jej brak destrukcyjnie wpływał na tworzenie własnych strategii przez spółki zależne". Najwyższa Izba Kontroli zwróciła także uwagę na fakt, że PGZ ma problem z eksportem swoich produktów.
Sauron
Sauron 17.02.2022, 17:16
Nie zajmujmy się Tuskiem, bo on nie odegra już znaczącej roli w polityce. Natomiast co do wyroku TSUE, to jest to groźny precedens. Wyrok odsłania, kto naprawdę rządzi - i nie są to demokratycznie wybrani przywódcy krajów członkowskich; zamiast tego to Lewackie biurokraci europejscy, którzy nie odpowiadają przed nikim. W związku z tym ta decyzja rodzi pytania o demokrację i odpowiedzialność. W efekcie niewybrani urzędnicy brukselscy będą mogli teraz oceniać działania demokratycznie wybranych rządów, a następnie wstrzymywać pieniądze według własnego uznania. Jest to niezwykle niebezpieczna sytuacja i stoi w sprzeczności z roszczeniami UE do bycia demokratyczną
srulon ty prymitywie
srulon ty prymitywie 17.02.2022, 17:20
srulon prymitywie - a dlaczego ty masz komuś określać, kim i czym się zajmować? Rzucasz oskarżeniami tylko dlatego, że ktoś nie podziela twojego trollowego entuzjazmu?
Naucz się, czym jest demokracja - w wikipedii poczytaj, bo pewnie ta wiedza i tak będzie dla ciebie nowością...
szybki
szybki 17.02.2022, 17:19
Zgłaszać mowę nienawiści trolla obcych służb. Prosze o interwencję.
Knagulec
Knagulec 17.02.2022, 18:10
Przegumować kurwiłba nadgrzbietowo sraulona
Sauron
Sauron 18.02.2022, 08:12
Mowa milosci lewaku z lgbt ty też lubisz chłopców jak wasza lewacka klika?
ale ty prymitywny jesteś srulon
ale ty prymitywny jesteś srulon 18.02.2022, 10:02
srulon, "lewacką kliką" nazywasz Kościół, czy prawicowców węgierskich - jak ten przyłapany na dachu w Brukseli?
a co!
a co! 17.02.2022, 17:25
Szybki, trzeba wiedzieć co wróg typu Sautron myśli i jakie stosuje metody.
Sauron
Sauron 17.02.2022, 17:23
Hahahaha mowa nienawiści hahahaha lewackie wycie
srulon ty prymitywie
srulon ty prymitywie 17.02.2022, 17:31
nie srulon, ty nie jesteś w stanie w żaden sposób mówić - ty głosisz propagandę jak kołchozowy stalinowski prymitywny politruk (podobnie rozbudowane określenia jak te, które ci dają do bezmyślnego wklejania)...
Sauron
Sauron 18.02.2022, 08:13
Myśl trochę nieuku i naucz się pisać że zrozumieniem komuchu bez nicku zapewne to admin
ale ty prymitywny jesteś srulon
ale ty prymitywny jesteś srulon 18.02.2022, 09:59
srulon, tobie się "polska język trudna język" myli - czyta się ze zrozumieniem, pisze się z sensem... No ale ty i tak nie spełniasz ani jednego ani drugiego warunku...
oczekon
oczekon 17.02.2022, 15:29
Faktem jest ,że pis traci i żadne pisanie fabryki trolli w ministerstwie tego już nie zmieni.
?
? 17.02.2022, 17:20
Czy w takiej fabryce trolli nie pracował jeden radny ze Szczecina?
oszust
oszust 17.02.2022, 17:23
Masz na myśli tego który dostał dotacje na działalność stwo. z funduszu sprawiedliwości.
Bogdan
Bogdan 17.02.2022, 15:02
nie dosc ze pandemia, to hybrydowy szantazowy atak puta i luka, mordercow komunistycznych, do tego wysoka inflacja przez puta co szantazuje szwabow NS2 bo chce przyspieszyc procedure uruchomienia jego bo zieloni nie zgadzaja i tez spekulacje z ETS i podatki zielone .Do tego WSCIEKLE CZERWONE ***E LEWICOWE z PO , zydokomuchy ANTYPOLACY , kupieni przez szwabow i bilderberga grupe, zydokomuchow globalistow z usa, ktorych maja kilka setek w sejmie i senacie, co dra mordy jak zazynane swinie, jak bydlo w sejmie i wspomagajace ich zydokomuchowskie medie onet, gw, tv n, polsat, newsweek ….itd.Partia Holowni to samo bo to przystawka do PO i jeszcze konfederacja ruska tez z zydokomuchami, lewakami co ciagle glosuja z lewakami.I TA NIEPRAWORZADNA UNIA CO NIE PRZESTRZEGA UMOW MIEDZYNARODOWYCH i PRZESLADUJE POLSKE I WEGRY.MAMY SUPER SILNY RZAD, super wspanialych politykow, najlepszych na swiecie.BRAWO PIS ZP.
srulon ty prymitywie
srulon ty prymitywie 17.02.2022, 17:22
srulon ty prymitywie - złodziejstwo i lenistwo i zaniechanie tłumaczysz tym, że się pali obok?
Albo przestrzegasz prawa, albo uznajesz jak ruskie i chińskie władze, że jak mogą, to sobie mogą omijać prawo...
Uczciwość jednak jest dość jasna...
Knagulec
Knagulec 17.02.2022, 17:09
Durniu ty jeden
Zzzzzz
Zzzzzz 17.02.2022, 15:20
No i git masz rację ale komentarz na poziomie szkoły podstawowe zaraz się pojawia
do ziziulka
do ziziulka 17.02.2022, 16:05
ziziulku - poziom szkoły podstawowej to dla tego srulona agresywnego niebotyczne szczyty, których osiągnąć nie potrafi...
jednak
jednak 17.02.2022, 15:24
Myslę, ze Bogdan pisz poniżej poziomu szkoły podstawowej.
lepiej
lepiej 17.02.2022, 15:36
do jednak : Dwa trolle między sobą pisz więc lepiej się nie wtrącaj w ich chamskie rozumienie rzeczywistości.
Bogdan
Bogdan 17.02.2022, 14:59
Żaden poprzedni rząd nie miał tak ciężkich czasów do rządzenia. Jeśli PIS jest liderem w czasie takich turbulencji, ataków lewackich z zewnątrz i wewnątrz to świadczy, że jest mocny.
srulon, ty prymitywie
srulon, ty prymitywie 17.02.2022, 16:07
łech łech - twój poziom znajomości historii trollu wskazuje na prymitywizm totalny - w Chinach nie uczą o wojnach w Europie? Tamci, to mieli trudno, prawda?
Dzisiaj, 14:59 Żaden poprzedni rząd nie miał tak ciężkich czasów do rządzenia
ryba
ryba 17.02.2022, 14:58
wyniki sondażu w Gryfinie- Sauron 1- reszta 3500
Bogdan
Bogdan 17.02.2022, 14:57
(...)
Przestań uprawiać propagandę.
Komentarz usunięty.
administrator
Bogdan
Bogdan 17.02.2022, 15:30
Czemu kasujesz moje poglądy ?
cienka czerwona linia
cienka czerwona linia 17.02.2022, 15:35
Bogdan ty nie masz pogladów, ty wkleisz  co ci ideologiczne bzdety co ci każą. Mam tylko nadzieję, że cię zbanują, bo zdecydowanie zaniżasz swoimi chamskimi wstawkami poziom dyskusji. Można tolerować debila, ale są jednak jakieś granice.
PiotrekK
PiotrekK 17.02.2022, 15:47
Racja, jestem za banowaniem trolli. Przecież jak się czyta tego Bogdana to jest tam taki ładunek agresji, że się rzygać chce. Każdy szanujący się portal powinien usuwać tego rodzaju trolli.
Bogdan
Bogdan 17.02.2022, 15:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

co się dziwić
co się dziwić 17.02.2022, 15:24
Przecież taki troll nie myśli samodzielnie, tylko wkleja co mu każą.
Bohdan
Bohdan 17.02.2022, 14:55
Kremlowska Konfederacja, Holownia i PO to obecnie najwiesi zdrajcy i najwieksze dla Polski zlo. To pacholki ruskiej i niemieckiej agentury.
Knagulec
Knagulec 17.02.2022, 14:40
Donald najlepszy i strąci te szarańcze
Bogdan
Bogdan 17.02.2022, 15:29
Z mojego p enisa *** *** ***
Knagulec
Knagulec 17.02.2022, 17:13
Lubisz być rzeźbiony mendozo Bogdanku,to niech rąbią cie dalej
Knagulec
Knagulec 17.02.2022, 17:10
Ciebie łajzo to w perskie oko i nikogo to nie obchodzi
nie dziwi mnie to
nie dziwi mnie to 17.02.2022, 15:31
Cóz taki prymityw jak Bogdan może być tlyko zwolennikiem PiSu.
Knagulec
Knagulec 17.02.2022, 17:14
W gacie mu moherowi
Bogdan