Niepokojące wieści o Dniach Gryfina - list czytelniczki

  • 06.03.2022, 12:40
  • list do redakcji
Niepokojące wieści o Dniach Gryfina - list czytelniczki igryfino (arch.) Dni Gryfina na nabrzeżu w 2016 roku.
Liczę na informacje o Dniach Gryfina. Podobno wczoraj podjęto decyzję o odwołaniu imprezy. Czy to prawda? Niby ze względu na wojnę trwającą na Ukrainie.

Jesteśmy chyba jedynym miastem w Polsce, który ogłasza żałobę. A może burmistrzom nie chce się nic robić? W Polsce wszyscy robią koncerty dla Ukrainy aby ich pocieszyć, wesprzeć finansowo i na chwilę zapomnieć o smutku - napisała mieszkanka gminy Gryfino.

list do redakcji

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polsat
Polsat 08.03.2022, 18:58
Dni Gryfina 2022- komunikat organizatorów
DNI GRYFINA
Gmina Gryfino i Gryfiński Dom Kultury – organizatorzy Dni Gryfina informują o zmianie formuły tegorocznej edycji święta miasta.

Dni Gryfina były przez lata wielkim świętem naszego miasta, świętem radości, wspólnoty i sztuki. Dziś ciężko mówić o radości, kiedy na wschodzie trwa niesprawiedliwa wojna, a tysiące ludzi szuka schronienia od cierpienia, strachu i śmierci. Takie okoliczności wykluczają świętowanie tak huczne jak zazwyczaj.

W związku z wojną w Ukrainie i licznie przybywającymi, także na teren gminy Gryfino, uchodźcami wojennymi oraz potrzebą udzielenia im pomocy, tu na miejscu, organizatorzy życia kulturalnego w mieście zdecydowali o rezygnacji z dotychczas znanej formuły majowej imprezy.

Dni Gryfina zawsze były imprezą, która jednoczyła ludzi. Nasza tegoroczna propozycja także ma to na celu. Dni Gryfina 2022 zostaną zrealizowane w postaci integracyjnego muzycznego pikniku rodzinnego w parku Pałacyku pod Lwami, wspierającego nowych mieszkańców naszych okolic. Obecnie trwają prace nad realizacją imprezy, a o jej wynikach wkrótce poinformujemy.
łech łech
łech łech 08.03.2022, 19:15
łech łech - jest prawie połowa marca - czyli co - zrywają umowy już zawarte, czy WCALE ICH JESZCZE NIE PODPISALI?
Bo przecież od wynajmu sceny przez przetarg na ochronę, artystów, noclegi itp - to nie załatwia się na miesiąc przed... no chyba że to artyści z naszej gminy...
Listonosz
Listonosz 08.03.2022, 16:57
Ależ to Gryfino jest biedne i smutne.
jak powyżej
jak powyżej 08.03.2022, 16:02
Z FB domu kultury
Gmina Gryfino i Gryfiński Dom Kultury – organizatorzy Dni Gryfina informują o zmianie formuły tegorocznej edycji święta miasta.

Dni Gryfina były przez lata wielkim świętem naszego miasta, świętem radości, wspólnoty i sztuki. Dziś ciężko mówić o radości, kiedy na wschodzie trwa niesprawiedliwa wojna, a tysiące ludzi szuka schronienia od cierpienia, strachu i śmierci. Takie okoliczności wykluczają świętowanie tak huczne jak zazwyczaj.

W związku z wojną w Ukrainie i licznie przybywającymi, także na teren gminy Gryfino, uchodźcami wojennymi oraz potrzebą udzielenia im pomocy, tu na miejscu, organizatorzy życia kulturalnego w mieście zdecydowali o rezygnacji z dotychczas znanej formuły majowej imprezy.

Dni Gryfina zawsze były imprezą, która jednoczyła ludzi. Nasza tegoroczna propozycja także ma to na celu. Dni Gryfina 2022 zostaną zrealizowane w postaci integracyjnego muzycznego pikniku rodzinnego w parku Pałacyku pod Lwami, wspierającego nowych mieszkańców naszych okolic. Obecnie trwają prace nad realizacją imprezy, a o ich wynikach wkrótce poinformujemy.

Będzie impreza ale jakby nie. Taka jest prawda w ustach burmistrza.
Grabarz Mnieczysław
Grabarz Mnieczysław 07.03.2022, 11:15
Teraz nie Dni Gryfina , tylko STYPA Gryfińska !!!
To był kolo lenia
To był kolo lenia 07.03.2022, 17:51
STYPA zrobiła z PUK syf. Dni Gryfina muszą być. Z niecierpliwością oczekuje na program świąt w rodzinnym szmatławcu.
puk
puk 07.03.2022, 17:08
Stype juz zwolnili.
obserwator
obserwator 07.03.2022, 10:02
teraz wszyscy oszczędzają Nawet tak duży zakład jak Dolna Odra Już nie organizują dnia Energetyka dla swoich emerytów nie mają już parasolek dla swoich pracowników które im co roku wręczali magazyn pusty może zostały jeszcze długopisy
Gryfinianka od 88r
Gryfinianka od 88r 07.03.2022, 08:21
Oczywiscie nie mylilam sie w zeszlym roku pandemia wiec mozna bylo sie podzielic pieniedzmi a w tym roku znowu cos zeby wymowka byla. Szanowny panie burmistrzu chyba czas odejsc ze stanowiska i udac sie na emeryture bo jest pan nudny jak flaki z olejem a to ze nie bawi sie pan jak inni to nie znaczy ze inni tego nie chca. Skoro zostal pan wybrany przez większość trzeba dostosowac sie do potrzeb innych. Dziwne ze jak burmistrzem byl np wojciech Długoborski czy SP. Henryk Pilat. wiekowy czlowiek nie odwolywane byly imprezy bo oni chcieli cos dla ludzi chociaz RAZ W ROKU ale pan sawaryn ma w gleboko w🍑 Juz pomijam fakt ze z roku na rok bylo coraz gorzej ale zeby nie zrobic absolutnie nic? ​Wojna na ukrainie-wiadomo przykra sprawa ale podczas dni gryfina mozna dla Ukrainy też zebrac pieniadze dla tych ludzi pomoc im. Moze przez chwile by zapomnieli co u nich w kraju sie dzieje. Ale po co wazne zeby pan burmistrz mial wyplate na czas i nie musial nic ponadto robic. Niech sie pan cieszy póki moze bo podejrzewam ze to ostatnia pana kadencja na tym stołku. Nie pozdrawiam
jak oszczędzać to na całego
jak oszczędzać to na całego 07.03.2022, 01:14
Jak nie robią nic to niech się zwolnią z roboty. przynajmniej pieniądze będą na cos pożytecznego.
Arnhem
Arnhem 06.03.2022, 23:58
nie będzie wojny na moście? buuuuuuuum
tetra
tetra 06.03.2022, 22:34
Co ten Sawayn ma w głowie? Ktoś mi powie?
Do leni..
Do leni.. 06.03.2022, 22:31
Marzec. O tej porze roku powinni rozdawać harmonogram Dni Gryfina. A oni nic nie zrobili . Lenie, śmierdzące lenie. Przecież ogłosiliście koniec zarazy i nawet 500 + rozdajecie ukraińcom w Polsce. Dajcie poszaleć w kraju szalejącej inflacji, upadłego złotego i nieustannych modlitw o ch....
toi
toi 06.03.2022, 20:10
i kapitalnie. nie pora na głupoty
chech
chech 06.03.2022, 21:23
no popatrz, a ty głupota chodząca - i co?
An-mar
An-mar 06.03.2022, 18:54
Marcin Jangas ***
Ja
Ja 06.03.2022, 18:03
Bedzie wiecej na nagrody
DNO
DNO 06.03.2022, 16:29
Trzeba zorganizować referendum o odwołanie burmistrza.
Gula
Gula 07.03.2022, 16:41
A co robi Rada ? Nic!
Pozdrawiam imprezowiczów z dawnych lat.
Pozdrawiam imprezowiczów z dawnych lat. 06.03.2022, 16:21
A były zapowiedziane dni Gryfina, że czytelniczka twierdzi, że odwołane? To nie hejt tylko pytanie bo też tęsknię za normalnością.
miś
miś 06.03.2022, 22:48
Bo wszyscy myśleli że to taka tradycja, ma na imię ta dziewczynka.
hmmm
hmmm 06.03.2022, 21:24
hmmm - a to ktoś odwołał imprezę z taką tradycją już na stałe? Bo raczej to właśnie odwoływanie powinni ogłosić...
A. Szczepaniak
A. Szczepaniak 06.03.2022, 20:15
Za normalnością na pewno tęsknimy wszyscy ale na razie jeszcze musimy uzbroić się w odrobiną cierpliwości. Potem wszystko będzie smakować dużo bardziej.
ja
ja 07.03.2022, 12:04
Wytrzymajmy jeszcze 2 tygodnie... Tak to leciało?
Nawet ksiądz a widze...
Nawet ksiądz a widze... 06.03.2022, 22:34
Im dłuży z pis tym gorzy.
alex
alex 06.03.2022, 16:13
Jak ja chce zobaczyć i posłuchać swoich ulubionych zespołów , to kupuję bilet i jadę na koncert , nie czekam ,aż taką imprezę załatwi mi jakiś urzędnik za kasę wszystkich podatników . Takie spędy kończą się najczęściej ogólnym pijaństwem po wypiciu tanich alkoholi wykupowanych masowo w okolicznych sklepach , nie ma to nic wspólnego z promocją miasta ,ani z wydarzeniem kulturalnym ,a tym bardziej z artystycznym !!!Są ważniejsze sprawy w najbliższym niewiadomym czasie na które będzie potrzebny każdy grosz i wolę ten grosz z moich podatków wydać na pomoc innym ludziom , niż na sprzątanie miasta po alkoholowych libacjach !!!
Szef
Szef 07.03.2022, 22:52
Przecież ty nie płacisz podatków.
Gula
Gula 07.03.2022, 16:43
Czyżby to pisal Nikita ?
ja
ja 07.03.2022, 11:12
Kasa podatników jest między innymi właśnie po to, żeby organizować imprezy plenerowe dla mieszkańców i gości. Takie wydarzenia odbywają się na całym świecie i od dziesiątków lat. To, że Tobie się nie podobają nie oznacza, że nie ma być dla nikogo.
A. Szczepaniak
A. Szczepaniak 06.03.2022, 20:12
Choć jeden głos mądry i rozsądny. Jestem całkowicie za!!! Tylko szkoda że osoba wstydliwa. W internecie też można podpisywać się z imienia i nazwiska.
hmmm
hmmm 06.03.2022, 21:25
tylko w takim razie, skoro to ma być impreza biletowana niech grosza z publicznych dofinansowania nie dają!
amber
amber 06.03.2022, 17:57
Na festiwal podróżników to pewnie skoczysz. Wejściówki załatwi się od znajomych. A pieniądze na to wielkie wydarzenie znajdą się jak zawsze. Tylko mieszkancy w większości nie będą wiedzieli że coś takiego dzieje się w Gryfinie.
elementarz organizatora
elementarz organizatora 06.03.2022, 15:43
Dwa miesiące przed impreza to powinny być podpisane wszystkie \umowy. TAkie rzeczy robi się rok wcześniej. To wie każdy dobry organizator imprez masowych.
bezRadny
bezRadny 06.03.2022, 15:13
Dni Gryfina odbędą się za rok w 2023 roku, bo wtedy odbędą się wybory samorządowe.
ryba
ryba 06.03.2022, 16:56
i ruszy budowa planu kolejnej obwodnicy Gryfina- tym razem po Międzyodrzu
do Ryba
do Ryba 06.03.2022, 23:02
w 10
wolontariusz
wolontariusz 06.03.2022, 13:32
WOŚP organizowali w tym roku w zeszłym roku mimo pandemii. To znaczy, że jednak w trudnych czasach można.
A. Szczepaniak
A. Szczepaniak 06.03.2022, 20:09
WOŚP to inna sprawa - to ruch społeczny w celu pomagania innym, w zastępstwie rządowych złodziei, którzy zamiast przeznaczać pieniądze na rzeczywiste potrzeby rozdają je swoim funkcyjnym partyjniakom na sztucznie tworzonych stanowiskach.
ja
ja 07.03.2022, 11:07
Sprawdź sobie skalę pomocy WOŚP w stosunku do budżetu NFZ to nie będziesz pisał głupot typu "w zastępstwie rządowych złodziei". WOŚP jest dobrą inicjatywą ( o ile rzeczywiście większość zebranych środków będzie wpływać na cel ) ale nikt m i nie wmówi, że gdyby nie oni to byśmy się w szałasach leczyli.
Byłaby klapa totalna
Byłaby klapa totalna 06.03.2022, 15:17
Na szczęście to nie leniwy tercet organizuje WOŚP
Wuja
Wuja 06.03.2022, 13:30
Jedna z nielicznych dobrych decyzji w Gryfinie, to nie jest czas na świętowanie. Wojna w pobliżu granic i pandemia nieopanowana,
ja
ja 07.03.2022, 11:08
Nie czas na świętowanie bo covid, nie czas bo wojna na Ukrainie, a później kolejne artykuły o depresjach. Lidzie, nie dajcie się zwariować. Pomagajmy jak możemy ale poza tym toczy się normalne życie.
hmmm
hmmm 06.03.2022, 14:12
wuja - uważasz, że rząd kłamie? Podważasz oficjalne wypowiedzi i zachowania partii rządzącej - przecież imprezy typu sylwestry w tefałkurskiej odbywały się w dużo gorszej sytuacji pandemicznej - nie wspominając o stanie wyjątkowym...
A. Szczepaniak
A. Szczepaniak 06.03.2022, 20:05
No właśnie, to były imprezy organizowane przez pisowską tv kurską. A oni maja wszystko gdzieś, żeby tylko się pokazać i zarobić - kupować punkty poparcia wśród naiwnego społeczeństwa. Zresztą robili to za nasze pieniądze, które zostały ukradzione służbie zdrowia - znaczy wszystkim chorym i potrzebującym.
ech..
ech.. 07.03.2022, 11:04
Chcesz mi powiedzieć, że tylko w tvp był sylwester? A z resztą. Nie odpowiadaj. Nie ma sesnu dyskutować z kimś, kto ma mózg wyprany "ukradzionymi służbie zdrowia" pieniędzmi.

Pozostałe