Podatki w Rosji = śmierć na Ukrainie. Polacy bojkotują rosyjskie towary [SONDAŻ]

  • 25.03.2022, 07:55
  • News4Media
Podatki w Rosji = śmierć na Ukrainie. Polacy bojkotują rosyjskie towary… iStock / MSZ Ukraina
Wczoraj, 24 marca, minął miesiąc, odkąd Rosjanie napadali na Ukrainę. Pomimo rosyjskich zbrodni i wyjątkowej brutalności rosyjskiej armii niektóre marki wciąż wspierają rosyjską gospodarkę i podatkami dofinansowują wojnę.

„Każdy produkt, który firma dostarcza, produkuje lub sprzedaje na rosyjskim rynku, zasila budżet wojskowy” – napisało w jednym z postów na Facebooku ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. I opublikowało czarną listę współpracujących z Rosją przedsiębiorstw. Grafikę z logami światowych marek opatrzono wymownym napisem: „Podatki w Rosji = śmierć na Ukrainie”. Wśród najbardziej znanych w Polsce gigantów wymieniono m.in. Leroy Merlin, Auchan, Raiffeisen Bank, Axa, Credit Agricole czy Danone

Po wpływem społecznej presji, również w Polsce, wcześniej z rosyjskiego rynku wycofały się takie marki, jak Coca-Cola czy McDonald’s.Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił również Wołodymyr Zełenski. – Francuskie firmy muszą opuścić rosyjski rynek, Auchan, Leroy Merlin, Renault muszą przestać być sponsorami machiny wojennej Rosji, muszą przestać finansować morderstwa kobiet i dzieci. Oni muszą przestać sponsorować rosyjską wojnę. Życie ludzkie jest ważniejsze niż zyski – mówił wczoraj (24 marca) prezydent Ukrainy.

Anonymous w akcji

W środę 23 marca o częściowym zawieszeniu swojej działalności w Rosji poinformował koncern Nestle – być może jest to efekt działań grupy hakerów Anonymous, którzy publiczne wezwali markę do zaprzestania sprzedaży swoich produktów w kraju Władimira Putina.

„Nestle, ostrzegaliśmy was, teraz się do was włamaliśmy. Anonymous rozliczy was z odpowiedzialności za morderstwa bezbronnych dzieci i matek. Nestle opuść Rosję" – zaapelowali aktywiści. Podobne wezwanie wystosowali również wobec innych koncernów, takich jak Burger King, Subway, Hyatt, Leroy Merlin, Marriott, Chevron, Citi i Raiffeisen Bank, Auchan czy Decathlon

Polacy nie chcą wspierać Rosjan

W Polsce również bojkotowane są sklepy i marki, które nie wycofały się z kraju Władimira Putina pomimo nacisków społecznych. Wielu z nas zrezygnowało z kupowania artykułów, które zostały wyprodukowane w Rosji. Potwierdzają to wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” przez United Surveys.

I tak: ponad 68 proc. respondentów zmieniło swoje zwyczaje zakupowe w taki sposób, żeby nie wspierać rosyjskiej gospodarki. Przecząco odpowiedziało 21 proc. ankietowanych. Niespełna 11 proc. uczestników sondażu nie miało w tej kwestii wyrobionego zdania.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

33
33 25.03.2022, 10:52
To typowy fake news. Nic nie bojkotuję, bo w sklepach nie ma i nie było rosyjskich towarów. Olej rzepakowy kupuję tylko polski. Sklepy wymienione w artykule funkcjonują jak przed rusińską wojną. Rząd wzywa do bojkotu towarów z Rosji, ale sam nadal sprowadza węgiel,gaz i ropę. Jeżeli chcecie hipokryci faktycznie bojkotować Putina to nie kupujcie ropy, benzyny na stacjach paliw bo wszędzie jest rosyjska ropa. Nie gotujcie posiłków, nie ogrzewajcie mieszkań bo to robicie na rosyjskim gazie. Wyłączcie zasilanie elektryczne wyrażając w ten sposób sprzeciw przeciwko sprowadzaniu przez PIS rosyjskiego węgla, co lepsze, to ponoć pochodzi on z zaanektowanego ukraińskiego Donbasu. Żaden Żeleński NIE BĘDZIE MI NARZUCAŁ CO JA MAM ROBIĆ W pOLSCE ! Putin okazał się bandytą. Trzeba dążyć wszelkimi sposobami do zmiany na Kremlu. Jednak głodny i zły Rosjanin bez dostępu do mediów światowych będzie zawsze ogłupiony, że zachód dyba na ich cnoty i wolność.
Szwecja nie jest w NATO więc z powodzeniem mogłaby zaatakować obwód Kalingradzki tak samo jak Rosjanie Krym, tłumacząc to związkami historycznymi, a potem przekazać teren w części Polakom, bo niby byliśmy w zwycięzkiej koalicji aliantów ale tyretorialnie straciliśmy bo nas amerykanie i brytole sprzedali Stalinowi. Duduś działaj! tłumacz Szwedom, że to będzie jako rekompensatę za współpracę z Niemcami w czasie II wojny światowej i profanację obrazu na Jasnej Górze. Szwedów zawsze mógłby wesprzeć legion cudzoziemski z PiS. Rosjanie swą wykrwawieni , myślę ,że z zaskoczenia szybko by to poszło . Potem Szwedzi by wstąpili do NATO i mieli parasol ochronny. Rosjanie musieliby się pogodzić z utratą terenu tak samo jak Ukraińcy z Krymem i Donbasem.
nieJa
nieJa 27.03.2022, 13:02
całkowicie się zgadzam.Tylko skąd prąd,benzyna ,gaz?Swiatowa gospodarka przyjęła rozmiary globalne .Nie da się wyrzucić Rosjan czy Chińczyków z rynku i zastąpić ich amerykanami .za drogo i za daleko.
do trolla z 13.02
do trolla z 13.02 27.03.2022, 14:07
No właśnie trollu nie pojmujesz - właśnie dlatego, że gospodarka jest globalna - DA SIĘ WYRZUCIĆ ROSJĘ!!!
I wcale nie będzie drożej (w dłuższej perspektywie) bo jeśli na przykład będzie kupować cała Unia solidarnie - to i cena będzie niższa.
Natomiast uzależniać się od terrorysty - to zdecydowanie wyjdzie za drogo!!!
Po Ukrainie kto następny na celowniku Kremla?
Już Polska, czy przedtem kraje nadbałtyckie - Litwa, Łotwa i Estonia?
do jęczącego trolla nieJa
do jęczącego trolla nieJa 27.03.2022, 13:25
Z gniazdka, dystrybutora i sieci gazowej - putinowski trollu wprowadzający zamęt. Nie wszystko się kręci wokół was. My sobie bez was poradzimy, ale wy brez Zachodu upadniecie.
...
... 27.03.2022, 14:08
To prawda - o ile Europa demokratyczna może mieć wyższe ceny surowców z innych źródeł - to Rosja bez sprzedaży tych surowców nie będzie miała nic...
do trolla 33
do trolla 33 25.03.2022, 19:18
Tri tri kacapie nie mieszaj. Krym i Donbas nie był i nie będzie wasz. Rozumieją to już Rosjanie którzy uciekają z Krymu.
popieram
popieram 25.03.2022, 10:21
Równanie jest oczywiste.
Sauron
Sauron 25.03.2022, 09:41
Uzależnienie niemieckiej gospodarki od ropy, węgla i gazu z Rosji, to gra o tanie surowce i ich odsprzedaż w UE by zniewalać innych. Po co pomagać Ukrainie. Po trzech dniach Rosja miała ich pochłonąć. Restrykcje rzeczywiste Niemiec to każdy z nich byłby obciążony 1000 euro. Zestawienie 64000 zł (czyli ok 13000 euro) na każdego z nas w haraczu za pakiet klimatyczny do 2030 r. Jak te kwoty można odnieść do realiów Niemiec i Polski. Niemcy sami stworzyli tę sytuację chcąc innych obierać. Przykładają rękę do unicestwiania Ukrainy. Nie chcą pomagać bo geszefty z Rosją się posypią. Nas bez skrupułów, wraz z lewakami brukselskimi ustawiają i wysysają gigantyczne kwoty Nie mają żadnych problemów, etycznych, moralnych. Grillują nas w każdym (dosadniej trzeba nas zagłodzić) miejscu byśmy byli tanią siła roboczą, dobrym rynkiem zbytu, a nie konkurencją. Koszmar. Tak wygląda równość w UE. Bratanie Niemiec i Rosji to dla nas historyczna przestroga
srulon ty prymitywie
srulon ty prymitywie 25.03.2022, 13:34
srulon ty prymitywny azjatycki trollu - nadal wbrew faktom wklejasz swoje propagandowe tekścidła?
O kim ty piszesz? O Chinach czy Kremlu?
Sauron
Sauron 25.03.2022, 09:33
Zachód od lat myślał, że można robić w Rosji różnego rodzaju interesy i nie sądził, że Putin jednak pójdzie na taką rzecz jak napaść na duże państwo europejskie. Sądzono, że tej granicy jednak nie przekroczy, że może prowadzić działania typu zajęcie Krymu, Donbasu, prowadzenie wojny hybrydowej i tak dalej, ale taki napad, który zmienił się w wojnę prowadzoną w sposób niesłychanie brutalny, to tego się nie spodziewano
srulon ty prymitywie
srulon ty prymitywie 25.03.2022, 13:36
srulon, ty prymitywny azjatycki trollu - to przecież wszyscy wiedzą, że putlera zaskoczyła reakcja świata demokratycznego...
WÓDY WÓDY WÓDY DAJCIE  AH AH AH HEJ SOKOŁY  HA HA AH
WÓDY WÓDY WÓDY DAJCIE AH AH AH HEJ SOKOŁY HA HA AH 25.03.2022, 09:32
KACZYŃSKI PONOĆ BEDZIE ZAMYKAŁ WSZYSTKIE RUSKIE POLMOSY HA HA AH I FRANCUSKIE AH AH AH https*** A JAK WALCZYĆ BEZ WODY AH AH AH NA UKRAINIE HA AH AH
alianci robią swoje
alianci robią swoje 25.03.2022, 09:16
Na całym świecie bojkotują, a Anonimus jeszcze atakuje.

Pozostałe