Dzięki tym aplikacjom jedzenie kupisz nawet o połowę taniej

  • 11.04.2022, 06:50
  • News4Media
Dzięki tym aplikacjom jedzenie kupisz nawet o połowę taniej iStock
Dotknęła cię drożyzna? Istnieje sposób, który nie tylko pozwoli zaoszczędzić, ale również stanąć do walki z marnowaniem żywności.

W polskim handlu co roku marnuje się niemal 337 tys. ton żywności –wynika z „Opracowania systemu monitorowania marnowanej żywności i efektywnego programu racjonalizacji strat i ograniczania marnotrawstwa żywności” (badanie finansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). Żeby w części powstrzymać takie marnotrawstwo, powstały aplikacje, dzięki którym możemy uratować jedzenie, a przy okazji zaoszczędzić.

Foodsi, Too Good To Go i Finebite

Pierwsze dwie aplikacje pomagają zrobić tańsze zakupy. Przedsiębiorcy, zamiast wyrzucać nadwyżki, mogą sprzedać je po atrakcyjnych cenach. Większość ofert dotyczy paczek „niespodzianek” – podana jest standardowa wartość produktów, jednak dopiero po zakupie dowiemy się, co udało nam się kupić. Cukiernie i piekarnie przygotowują pieczywo i słodkości, markety zaś m.in. warzywa i owoce. Odgórnie ustalone jest miejsce i czas odbioru.

Dzięki trzeciej aplikacji – Finebite – zarezerwujemy stolik w restauracji, przy którym nasz rachunek zostanie objęty wskazanym rabatem.

Sondaż: gdzie zrobimy wielkanocne zakupy?

Według badania UCE RESEARCH i Grupy BLIX, aż 98,7 proc. badanych planuje zrobić świąteczne zakupy w dyskontach. Na drugim miejscu z zaledwie 24 proc. znalazły się hipermarkety i supermarkety (20 proc.). Wybierzemy się też na targowiska (19 proc.) i zajrzymy do sklepów osiedlowych (8 proc.). Pozostali respondenci wybiorą się do samoobsługowych hurtowni cash&carry (1,1 proc.) oraz do sklepów typu convenience (0,9 proc.).

83,3 proc. uczestników tego sondażu zadeklarowało, że będzie poszukiwać promocji. Skorzystanie z opisanych wyżej aplikacji może być na to dobrym sposobem.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Leszek
Leszek 11.04.2022, 18:11
Bitwa o Donbas będzie miała kolosalne znaczenie dla całego kontynentu. - Rosjanie chcą doprowadzić do neutralizacji krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Jeśli Rosja odniesie sukces w Ukrainie, będzie szła dalej. Znajdziemy się wtedy w bezpośrednim zagrożeniu - ostrzega w rozmowie z WP były ambasador RP Jerzy Marek Nowakowski.
nieJa
nieJa 12.04.2022, 09:34
w dobie rozwiniętej cyfryzacji chroń mnie boże od wszelkiego rodzaju aplikacji .Jest proste wyjście .Pamiętacie sklepy taniej jatki?Takie same sklepy czy stoiska z tanią przeterminowaną zywnością .Proste!
Knagulec
Knagulec 11.04.2022, 13:31
Knaga kiju atakuj gier gorejący konarze wraz z gumowcem ziomalem i recydywką zrecie za nasze do roboty lenie
wiem co jem
wiem co jem 11.04.2022, 07:59
Przede wszystkim opłaca się jeść zdrowo.
Knagulec.
Knagulec. 11.04.2022, 08:22
To prawda jem zdrowo bo jedzenie mam z Caritasu do tego za darmo
Knagulec
Knagulec 11.04.2022, 13:23
Ty kurwiłbie skórzany weź się do roboty nierobie w baraków a nie zresz za moje
raczej nie
raczej nie 11.04.2022, 07:43
No nie wiem czy to oszczędność.
Raczej tak
Raczej tak 11.04.2022, 08:39
Jest to oszczędność, ale nie dla klientów, którzy i tak zapłaci określoną cenę, ustaloną przez producentów przy pomocy statystyk zakupowych z aplikacji w celu optymalizacji procesów produkcyjnych.

Pozostałe