Powiat gryfiński reprezentowały godnie dwa kluby

  • 15.04.2022, 17:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Powiat gryfiński reprezentowały godnie dwa kluby
Intensywny weekend pod znakiem karate kyokushin mieli karatecy z Chojny i Morynia, a mianowicie: 9 kwietnia 2022r. W Kołobrzeskiej Hali Milenium odbyła się największa impreza sportowa Kyokushin - Kołobrzeski Turniej Dzieci i Młodzieży Umi No Shinju „Morska Perła 2022”. Już od siódmej rano zawodnicy kolejnych Klubów przechodzili weryfikację i odbierali numery startowe do rywalizacji, w której ostatecznie przystąpiło 405 zawodników z 30 Ośrodków szkoleniowych z całej Polski

Powiat gryfiński reprezentowały dwa kluby - UKS Karate Kyokushin Shodan Chojna pod opieką sensei Tomasza Gibowskiego ( 2 Dan) reprezentowało 16 zawodników – którzy przy tak liczne konkurencji zdobyli łącznie 5 medali ( 1 złoty, 3 srebrne i jeden brązowy ) Karate Kyokushin Moryń pod opieką sensei Piotra Kos (3 Dan) reprezentowało 12 zawodników, którzy zdobyli 8 medali ( 2 złote, 4 srebrne, 2 brązowe).

Opiekunami grup byli także sensei Jacek Hadała, sempai Marcin Florczak, sempai Andrzej Linkiewicz oraz sempai Adam Sawko.

Wyjazd na zawody sfinansowany był ze środków własnych klubu i Gminy Moryń.

Ponadto karatecy z Chojny wspólnie z sensei Tomkiem w dniu 10 kwietnia na sali konferencyjnej w Hali Milenium wzięli udział w Seminarium Shin-Soseiki prowadzone przez Shihan Terry Birkett z Wielkiej Brytanii.

Udział, w seminarium wzięło łącznie 60 Sensei i Sempai z klubów z całej Polski. Seminarium podzielone było na trzy bloki tematyczne: Kihon, Kata i Kumite.

Interpretacja tych trzech bloków tematycznych sprowadzała się do zupełnie innej interpretacji technicznej, aniżeli ćwiczymy na co dzień w swoich dojo. Wykonanie tych technik to powrót do kyokushin z czasów kiedy nie odbywały się jeszcze żadne turnieje. Trening poświęcony na kihon to swoisty powrót do korzeni, czyli do metod treningowych z honbu Dojo Sosai Oyamy. Kata i interpretacja bunkai według Shihan Terry to kolejna potężna dawka wiedzy i innego spojrzenia na to, co na co dzień robimy w Dojo.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Miras
Miras 17.04.2022, 10:06
Jak są dobrzy to i mają sukcesy. Proste
Uzdrowiony
Uzdrowiony 15.04.2022, 19:19
A kluby AA to pikus?

Pozostałe