Na drogach będzie gęsto od wojska. Armia ma ważny apel

  • 29.04.2022, 08:40
  • News4Media
Na drogach będzie gęsto od wojska. Armia ma ważny apel Wojsko Polskie
Już od niedzieli na polskich drogach będzie można się natknąć na ciężki sprzęt wojskowy. Armia ma ważny apel do wszystkich, którzy go zobaczą. Chodzi o bezpieczeństwo narodowe.

Komunikat MON-u i Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych jest jasny: od niedzieli 1 maja drogami w wielu regionach będą przemieszczały się kolumny wojskowe. To zaplanowane ćwiczenia.

Pojazdy wojskowe będzie można zobaczyć w województwach:

  • zachodniopomorskim,
  • lubuskim,
  • wielkopolskim,
  • kujawsko-pomorskim,
  • łódzkim,
  • mazowieckim,
  • lubelskim,
  • warmińsko-mazurskim.

„Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami” – czytamy w komunikacie.

Armia uczula, że pojazdy będą się poruszać w godzinach nocnych, żeby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. W komunikacie zaznaczono jednak, że niektóre przejazdy będą odbywać się także w ciągu dnia. Nawet w godzinach szczytu. Oznacza to, że kierowcy muszą liczyć się z możliwymi utrudnieniami.

Przejazdy mają być eskortowane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego, które będą współpracowały z policją.

Armia ma przy tym ważny komunikat dla kierowców i każdego, kto zobaczy na drodze kolumnę wojskową.

„Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy, nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności” – prosi armia. 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

n ieJa
n ieJa 02.05.2022, 16:41
rany boskie .to cała nasza armia w jeden dzień przejechała .to ile tego my mamy?
kompromitacja
kompromitacja 03.05.2022, 00:25
Wy już z gonicie resztami sił trollu.
jak na dłoni...
jak na dłoni... 30.04.2022, 19:14
Jak putlerowskie trolle sraulony bogdany i inne zaczynają sławić Orbanów, LePen Morawieckich i Kaczyńskich wiadomo o co chodzi...
Bogdan
Bogdan 30.04.2022, 14:59
Polska chroni od kilku lat niebo nad państwami bałtyckimi.
Teraz o to samo poprosili Polskę, Słowacy.
NATO przekazało Ukrainie 300 czołgów, z czego ok. 200 z Polski.
Niemcy przyjeżdżają do Warszawy rozmawiać o ropie z Gdańska.
Czesi proszą nas o gaz ze Świnoujścia.

Tym samym, dla regionu stajemy się gwarantem bezpieczeństwa. Militarnego i energetycznego. Brzmi górnolotnie ale takie są fakty.
Polska staje się liderem regionu, to nas pytają, na nas liczą i z nami chcą działać.

To jest ta chwila, na którą czekały pokolenia Polaków przez setki lat.
Zepsuć to możemy tylko my sami. Albo przez głupie spory albo przez rozgrywanie nas, ze strony krajów zewnętrznych, za pomocą ludzi usłużnych obcym. Co w sumie, na jedno wychodzi.

"Podczas kryzysów strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce" - Józef Piłsudski

Polacy. Miejcie oczy i uszy szeroko otwarte.
Parafrazując stary kawał. "Polsko, podobasz mi się dziś. Nie s*** tego!" 😆
RUSKI PIS, RUSKA SOLIDARNA POLSKA I KONFEDERACJA
RUSKI PIS, RUSKA SOLIDARNA POLSKA I KONFEDERACJA 30.04.2022, 16:50
Już doszłaś do orgazmu cioooto Kaczyńskiego z nowego biura politycznego w Gównie? Teraz macie gdzie to wklejać peedałły jeeebane!!!!!!!! Warunki piso_ruska propaganda wam poprawiła!!! J.bał was pies j.bała cała WIEŚ!!!!!!!!!
RUSKI PIS, RUSKA SOLIDARNA POLSKA I KONFEDERACJA
RUSKI PIS, RUSKA SOLIDARNA POLSKA I KONFEDERACJA 30.04.2022, 09:44
Macierewicz przyleci Tu polejem?
Ty do odstrzału durniu
Ty do odstrzału durniu 30.04.2022, 12:53
Jak możecie to puszczać rozumiem że jesteście za ruskimi
RUSKI PIS, RUSKA SOLIDARNA POLSKA I KONFEDERACJA
RUSKI PIS, RUSKA SOLIDARNA POLSKA I KONFEDERACJA 30.04.2022, 13:37
Misiewicz lepiej podłącz dildo do ładownia bo jak Antek wróci z Torunia od Rydzyka po winie mszalnym z bombą w skrzydle to podpaski ci wypadną jeszcze przed grą wstępną! :D
w sumie
w sumie 30.04.2022, 13:17
W otoczeniu Macierewicza sporo "wschodnich" niejasności...
ajwaj aleluja bismilah i na saturna  ha ah ah
ajwaj aleluja bismilah i na saturna ha ah ah 29.04.2022, 20:37
olek lechu endriu co wy myslicie że za takich tepych hui ktoś bedzie się bił ha ah ah chyba jakiś psychiczny ha aha h albo za jaremu z zoliborza ha ah ah tępaka zydowskiego w masonerskim sosie ah ah ah chyba was ten tępy bóg opuscił rodem z koszer dopy ha aha h
HANTER  BIEDA   PROWADZI  HA AH AH SORY  BAYDEN HA AH AH
HANTER BIEDA PROWADZI HA AH AH SORY BAYDEN HA AH AH 29.04.2022, 12:19
KWASNIEWSKI PROWADZI Z BURISMY HOLDINGS HA AH AH OLA SANITARUSZKĄ A BADACH BARDEM WOJNY AH AHA H KABARET HA AH AH JOH BIEDA W TLE
KABARET
KABARET 29.04.2022, 12:12
inflacja nas zaatakowała wojska jadą żeby nas wyzwolić ha ah ah
Sauron
Sauron 29.04.2022, 11:27
Schroeder marionetką Putina”. Felietonista „New York Timesa”: Niemcy stały się sługą rosyjskiego reżimu
Amerykański felietonista "New York Timesa" Bret Stephens, ocenia na łamach „Bild” skutki wieloletniej zażyłości rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z kanclerzami Niemiec – Gerhardem Schroederem i Angelą Merkel. „Niemcy stały się sługą rosyjskiego reżimu” – twierdzi Stephens. Uzależnienie energetyczne Niemiec od Rosji uznaje za „jeden z największych błędów strategicznych we współczesnej historii Europy”. Jak przypomina, przed Merkel urząd kanclerza pełnił Gerhard Schroeder - „płatna marionetka reżimu Putina”.
Sauron
Sauron 29.04.2022, 11:14
Siemasz lewaki znów szczujecie na mój kraj Polskę ,powodzenia wojsko polskie jetsesmy liderem brawo
nie trzeba szczuć "na twój kraj"...
nie trzeba szczuć "na twój kraj"... 29.04.2022, 18:31
"znów szczujecie na mój kraj" - srulon - nie tylko Polski ale większości przyzwoitych ludzi na "twój kraj" szczuć nie trzeba - putlera nienawidzą i gardzą nim wszyscy, przyzwoici...
Krzysiek
Krzysiek 29.04.2022, 15:44
Pisowskie scierwa! To nie jest wasz kraj. Wasza jest inflacja i dlug publiczny
...nick...
...nick... 29.04.2022, 19:09
Lewackie czerwone pomioty na ruskich czołgach ,paszol z Polski bo was dojedziemy
peso
peso 29.04.2022, 20:11
CO za ordynarny język. Co tu za prymitywni ludzie wypisują?
nie podszywaj się srauron
nie podszywaj się srauron 29.04.2022, 12:35
do ścierwa z 11:14 A kto szczuje na Azjatów? Ogarnij się!
Sauron
Sauron 29.04.2022, 13:08
Hej ścierwo lewackie
do scierwa putlerowskiego z 13.08
do scierwa putlerowskiego z 13.08 29.04.2022, 18:33
srulon, ty scierwo putlerowskie - forsę twój towarzysz wziął? "na twój kraj" szczują według ciebie?
Na putlerów nie trzeba szczuć - przyzwoity nimi gardzi...
zgr-edo
zgr-edo 29.04.2022, 11:13
Celem polskiej armii jest straszenie Polaków wojną z Rosją. Macie dobrze, że nie jeżdżą przez Gryfino. Nade mną ciągle latają wielkie samoloty wojskowe i śmigłowce. Ludzie czują dyskomfort psychiczny. Krakowska katotalibka, tutejsza kurator oświaty zorganizował paradę uczniów szkół mundurowych.
do zgr
do zgr 29.04.2022, 12:34
Latają. Co ty na Ukrainie jesteś?
zgr-edo
zgr-edo 29.04.2022, 13:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

do zgreda
do zgreda 29.04.2022, 18:36
jełopku - posłuchaj polskojęzycznych narodowców (powiązanych - nic dziwnego z rosyjskim biznesem) - o rewizji granic w drugą stronę - czy to oznacza, że "Polacy roszczą sobie prawa do terenów"?
Nie, to oznacza, że putlerowska agentura znajduje debili. W każdym narodzie - także i ciebie...
łowca trolli
łowca trolli 29.04.2022, 14:10
Typowo rosyjska propaganda ze chcą zagarnąć nasze ziemie a my ich. I taki troll chce wszczynać konflikt. Takie prymitywne metody, ale ADMIN POWINIEN REAGOWAĆ!
głowa propagandystów
głowa propagandystów 29.04.2022, 18:38
Siergiej Naryszkin kontynuuje operację informacyjną przeciwko Polsce i USA. Szef wywiadu Rosji szerzy insynuacje pod adresem PL i USA, przekonując kłamliwie, że oba państwa szykują 'polską aneksję zachodniej Ukrainy'" - napisał w czwartek na Twitterze Stanisław Żaryn.
Niestety
Niestety 29.04.2022, 10:24
BUNDESTAG PRZEGŁOSOWAŁ DOSTAWY CIĘŻKIEJ BRONI DLA UKRAINY. Ale
TEGO NIE PRZECZYTACIE W MEDIACH PIS.
peas z nimi
peas z nimi 29.04.2022, 12:32
Bo by się nie zgadzała narracja Morawieckiego a to partyjne media.
ja
ja 29.04.2022, 12:25
Nooo, Gepardów wyprodukowanych 26 lat temu.
do matołka 12,25
do matołka 12,25 29.04.2022, 18:38
Gdybyś myślał, to byś wiedział, że są praktyczniejsze - bo do obsługi od zaraz - a nowoczesne trzeba byłoby wyszkolić - nie mówiąc o całej infrastrukturze naprawczej i częściach zamiennych...
ja
ja 30.04.2022, 12:52
Do obsługi od zaraz? Ostatniego uziemili 9 lat temu. Zanim to dojedzie na Ukrainę to się rozsypie po drodze. Nie mówiąc o strzelaniu z tego. Chyba ,że chcą Ukraińców wykończyć. Niech sobie w ogóle Niemcy dadzą spokój. I tak już są dostatecznie skompromitowani.
chech
chech 30.04.2022, 13:21
matołku - 20 letnie sprzęty to jakby z polskiej armii wszystkie starsze wyeliminowali - co by zostało?
... Nick...
... Nick... 29.04.2022, 12:19
No po tylu miesiącach coś na rzeczy jest
ano
ano 29.04.2022, 18:39
Lepiej teraz niż uwalać poprawkę uniezależniającą od gazu LPG jak pisowcy i konfederaci...
Sauron
Sauron 29.04.2022, 11:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sauron
Sauron 29.04.2022, 11:31
Tak ostro krytykowałem Trumpa, ale w tym punkcie miał rację. W Niemczech należy zrobić wszystko, aby wszechstronne zbadać, jak mogło dojść do tego uzależnienia energetycznego: od 35 proc. w 2015 roku do 65 proc. w lutym bieżącego roku.Takich kundli Putina jak Schroeder, Niemcy mają dużo więcej. Nie dziwię się więc, że najwięcej naszych jednostek pancernych i amerykańskich żołnierzy, jest na zachodzie Polski...W myśl maksymy "Boże, strzeż mnie od fałszywych przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam.“ - Kardynał Armand Jean Richelieu.
od kiedy ty krytykowałeś srulon Trumpa?
od kiedy ty krytykowałeś srulon Trumpa? 29.04.2022, 18:42
srulon, a kiedy to ruskie "krytykowały Trumpa"? toż jak LePen, Salvini i Orban - trolle popierały Trumpa w obu kampaniach...
no nie
no nie 29.04.2022, 14:13
Oficer prowadzący kazał ci ostro krytykować sraulonie?
Sauron
Sauron 29.04.2022, 11:16
O*** bunde stag to są niemoty i lewusy
schizofrenia do kwadratu
schizofrenia do kwadratu 29.04.2022, 14:14
Nie ma jak to troll komentuje siebie trolla
Sauron
Sauron 29.04.2022, 11:10
Hehehe no po takim czasie ,a mysleli że inwazja będzie trzy dni i namawiali Ukraińców to kapitulacji nie pisz trolu niemieckich klamstw
schizofrenia do sześcianu
schizofrenia do sześcianu 29.04.2022, 14:15
Potrójny komentarz chińskiego trolla
Westbam
Westbam 29.04.2022, 14:54
Adminku pozdrawiam schizofrenika co odpowiada na komenatrze
taka ich praktyka
taka ich praktyka 29.04.2022, 18:43
srulon dyskutujący ze srulonem - to niekoniecznie schizofrenik - to farma trolli i kilku posługujących się tym samym nickiem...
Nieudacznicy
Nieudacznicy 29.04.2022, 10:03
9 stycznia wyciekły dane z polskiego wojska, zrobiła się afera, pojawiły się memy. , a potem wszyscy „odpowiedzialni za" uspokajali, że jednak nic się nie stało. !!!.Po co ta konspiracja teraz.. wróg miał wszystko co potrzebował jak na tacy .
.
Sauron
Sauron 29.04.2022, 11:40
Dla nas nie jest to i nie było żadną tajemnicą.Układ Niemcy ,Rosja i namiestnik niemiecki na Polskę nie wypalił przez bohaterstwo Ukraińców.Widząc aktywność namiestnika zagrożenie się jeszcze nie skończyło a Niemcy palą głupa.
rozbawiony
rozbawiony 29.04.2022, 12:29
Sauron ale kogo interesuje co jest a co nie jest tajemnicą dla was trolli.
ryba
ryba 29.04.2022, 11:18
p Żaryn poinformował , iż ujęli kolejnych 2 szpiegów. A potem zaprosili go do Polsatu, gdzie reporterzy ujawnili grupę około 1500 osób hejtujących na terenie polski na rzecz Rosji. I myśle że to jest rzeczywista skala i gdyby nasze służby zamiast podsłuchiwać sołtysów z PO i PSL zajęli się tym co trzeba nie byłoby problemu. Ale u Niemców jest identycznie.
Zyga
Zyga 29.04.2022, 12:45
do ryba: Tylko na tym portalu doliczyłem się ok. 20 trolli
Monika
Monika 29.04.2022, 09:27
I człowiek się czuje bezpieczniejszy...
"bezpieczny Polak"
"bezpieczny Polak" 29.04.2022, 10:10
Baza zasobów polskiego wojska - od śrubek i zeszytów po pociski przeciwpancerne oraz myśliwce F-16 wyciekła w styczniu do sieci ...Informacje są niezwykle cenne dla obcych wywiadów. .Dane ściągali już użytkownicy z kilkunastu krajów, w tym z Rosji i Chin. ..I co ??zamiecione pod dywan jak inne pisowskie afery..
troll (wiadomo jakiej proweniencji))
troll (wiadomo jakiej proweniencji)) 29.04.2022, 08:50
Potrzebne wyraźne zdjęcia, konkretne przejazdy, liczby, kierunki i inne szczegóły

Pozostałe