Beata Kozidrak usłyszała wyrok za jazdę na podwójnym gazie. I to w dniu swoich urodzin

  • 06.05.2022, 11:00
  • News4Media
Beata Kozidrak usłyszała wyrok za jazdę na podwójnym gazie. I to w dniu… screen Youtube / EdytaGórniakPoland
Piosenkarka została zatrzymana na początku września ubiegłego roku za prowadzenie auta po pijanemu. Teraz usłyszeliśmy wyrok sądu.

Znana wielu pokoleniom ze swojego niebanalnego głosu, którym pracowała na dorobek grupy Bajm, Beata Kozidrak popełniła fatalny błąd. Wsiadła za kierownicę swojego bmw, mając we krwi ok. 2 promili alkoholu. Pojazd poruszający się wężykiem wypatrzyli inni kierowcy i uniemożliwili wokalistce dalszą jazdę.

Ikona polskiej muzyki rozrywkowej została wezwana do komendy policji, gdzie złożyła wyjaśnienia i przyznała się do winy. Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła piosenkarkę o popełnienie czynu z art. 178a § 1 k.k.

„Kochani, przepraszam wszystkich. Wiem, że Was zawiodłam. Z całego serca żałuję tego, co się wczoraj wydarzyło. Bardzo się tego wstydzę. Wiem, że muszę ponieść konsekwencje tego, co się stało. Jestem na to gotowa” – zwróciła się do swoich fanów sama artystka w jednym z przekazów w mediach społecznościowych.

Ukarana przez sąd

W listopadzie Beata Kozidrak po raz pierwszy usłyszała wyrok w swojej sprawie. Została skazana na 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Sąd orzekł także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez 5 lat. Piosenkarka miała też wpłacić 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. 4 maja odbyło się kolejne posiedzenie sądu.

Jak donosi „Fakt”, piosenkarka po raz kolejny została uznana za winną zarzucanego jej czynu. Za karę musi zapłacić grzywnę w wysokości 50 tys. zł, kolejnych 20 tys. zł ma trafić z jej rąk na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Wokalista przez 5 lat nie może prowadzić pojazdów mechanicznych, a dodatkowo pokryje koszty postępowania sądowego.

Wyrok zbyt łagodny?

Tak uważa m.in. znana scenarzystka Ilona Łepkowska, która publicznie skomentowała wyrok sądu oraz jedną z przesłanek łagodzących, którą miał być dorobek artystyczny Kozidrak.

– Nie wydaje mi się, żeby argument, że ktoś jest zasłużony dla kultury, mógł być okolicznością łagodzącą wyrok. A pani Beata Kozidrak to zresztą nie Herbert, Miłosz, nie Andrzej Wajda. Podaję przykłady osób nieżyjących, ale i wśród żyjących jest wielu prawdziwie wybitnych twórców. Każdy człowiek w obliczu prawa powinien być traktowany tak samo, a jeśli już używamy tego argumentu, to może wobec ludzi rozsławiających Polskę na świecie. Choć z drugiej strony tacy ludzie szczególnie powinni dawać dobry przykład – powiedziała „Faktowi” scenarzystka.

Również w ocenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie jest to „rażąco łagodny” wyrok. Dlatego nie wyklucza odwołania się od niego.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kasia
kasia 07.05.2022, 11:12
Czytam komentarze i zygac sie chce........ zlosliwe zawistne chamskie!!! -oto wasze motto na kazdy nowy dzien---- ile w was zgnilizny ?!!!!!
polowa z was jezdzi za granice wyciera niemieckie obsrane ***
druga polowa jedzi i daje ***
reszta siedzi na socjalu i obgaduje innych i co to za twory piekielne ciagle narzekajace wysmiewajace ponizajace -
zero w was wrazliwosci -powiem wiecej bydlo i dzicz jestescie!!!!!
Knagulec
Knagulec 08.05.2022, 11:06
Jak nie pasi to do Basi, rwij stąd dętko
do trolla 11.12
do trolla 11.12 07.05.2022, 12:17
ruski troll uczący wrażliwości? Wiesz co - pooglądamy sobie Buczę - i poznamy. A "wycieranie tyłków niemieckich" - to praca pielęgniarki. W cywilizowanej Europie to standard zapewniać pomoc ludziom starym...
Żadna hańba...
łeeeeeeeeeeee
łeeeeeeeeeeee 07.05.2022, 11:40
A mnie Kasiu mdli po twoim chamskim komentarzu.
w sprawie Kozakiewicza
w sprawie Kozakiewicza 06.05.2022, 22:29
Sądy działają w pewnych ramach i stosunkowo rzadko zdarza się, aby zapadł wyrok rażąco niesłuszny. Choć niestety bywają i takowe, również w sprawach o jazdę "pod wpływem"
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 07.05.2022, 11:19
https://orka.sejm.gov.pl/WspP9… DLATEGO ABW CZUWA
biss
biss 07.05.2022, 11:43
To Kozakiewicz robi dobrze nie tylko Sawarynowi.
sld  satanisci lubiacy dodopy  ha ah ah
sld satanisci lubiacy dodopy ha ah ah 07.05.2022, 15:02
mnietek też lubi tęczowy worek chlapnąć z wakacyjnej 35 ha ha ah
niestety
niestety 07.05.2022, 11:04
Sprawa Kozakiewicza radnego z nadanie Sawaryna była więcej niż dziwna.
zakłamana polityka
zakłamana polityka 07.05.2022, 14:01
Lewica w Gryfinie jest zblazowana i ma ma ścisłe związki z Sawarynem pisowcem.
UB  WIECZOREK
UB WIECZOREK 06.05.2022, 12:56
https*** NIE MA WÓDY NA PUSTYNI PRZEZ EMBARGO
...nick....
...nick.... 06.05.2022, 12:37
jak się taką facjatę widzi z rana w lustrze to trzeba się POtem dowartościować w "sądzie"... zawsze to jakieś POcieszenie że choć urody nie mam to intelygentna jestem.... szKODa że Kozidrak PO pijaku nie zabiła kilku osób, ciekawe.czy ta ubrana w togę też by jej złagodziła karę argumentując to tym że śpiewa...
papierek
papierek 06.05.2022, 22:55
do 12.37: Ruski troll jak zawsze pełen nienawiści. Czy wy macie ludzkie uczucia?
..nick .
..nick . 06.05.2022, 12:34
Niezależnie od dorobku artystycznego Pani Beata powinna być ukarana jak każdy obywatel w Polsce, to że sądy są skur..one to nie pierwszyzna. Zostawmy Panią Kozidrak a zajmijmy się tymi s***sy.ami z tzw kasty podobno nadzwyczajnej, ciekaw jestem czy ta przywara została nadana od sowietów.
papierek lakmusowny
papierek lakmusowny 06.05.2022, 22:54
do 12.34: Jak ruski troll tak radzi, to znaczy, że należy zrobić wręcz przeciwnie.
Wytrzezwiałka
Wytrzezwiałka 06.05.2022, 12:31
Alkoholiczka i tyle.a pamietacie jak spiewała :Szklana pogoda albo Szklanka wody! Ta woda to chyba na kaca.***** alkoholiczki.
...nick. .
...nick. . 06.05.2022, 12:11
Gdyby jechała jakaś inna kobieta z tyloma promilami,to by juz siedziała,ale,że to Kozidrak-alkoholik,to łagodnie trzeba staroć traktowac.Sądy nadal "swoje" dla "swoich"...i to się nie zmienia.
sawaryniarz
sawaryniarz 06.05.2022, 12:15
A Kozakiewicz to co?
Knagulec
Knagulec 06.05.2022, 15:40
On to z elit i nie rusza
....nick...
....nick... 06.05.2022, 12:10
Jaka ona artystka ,to wydmuszka tV N i tej calej kliki wzajemnie adoracji.Przecietna osoba majaca troche sluchu i glosu ,zaden talent.
...nick ..
...nick .. 06.05.2022, 12:07

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

heh
heh 06.05.2022, 12:07
Jej śpiew to faktycznie okoliczność łagodząca, a ile kierowców drze japę jak prowadzi samochód w stanie upojenia alkoholowego.
Trzezwy jak niemowlak
Trzezwy jak niemowlak 06.05.2022, 11:55
Piratom drogowym potencjalnym zabójcom upojonych alkoholem mówimy STOP.
... nick...
... nick... 06.05.2022, 12:08
Dziwna wyrozumiałość i pobłażliwość sędziowskiej kasty dla przestępców świadczy tylko o tym że sami są pewnie niezłymi łotrami.
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 06.05.2022, 11:44
e to kozakiewicz bardziej znany HA HA AH
....nick...
....nick... 06.05.2022, 12:09
Gdyby jechała jakaś inna kobieta z tyloma promilami,to by juz siedziała,ale,że to Kozidrak-alkoholik,to łagodnie trzeba staroć traktowac.Sądy nadal "swoje" dla "swoich"...i to się nie zmienia.
ZA TO NIE KARAJĄ  HA AH AH
ZA TO NIE KARAJĄ HA AH AH 06.05.2022, 20:12
TAKA KOZI DRAK TYLKO ŚPIEWACZKA MARNEJ JAKOSCI HA AH AH DADZA Z JEDEN DOBRY KONCERT I SE ODBIJE 
ryba
ryba 06.05.2022, 11:38
Okłamała sąd ile zarabia podając 10 tyś złotych miesięcznie i tak naprawdę chodziło jej o to aby uniknąć pracy w zieleni miejskiej 70 tyś kary to 2 koncerty i po sprawie. A najlepsze że to ta sama sędzia co stwierdziła, że Frog jadąc 150 to chodnikach nie stwarzał zagrożenia i panował nad autem!!! A kto panował nad przechodniami i ich życiem w obu tych przypadkach?

Pozostałe