Palą węglem, w tym rosyjskim, ale certyfikat dostali za co innego

  • 09.05.2022, 12:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Palą węglem, w tym rosyjskim, ale certyfikat dostali za co innego
Dziś 9 maja PGE poinformowało, że Elektrownia Dolna Odra, jeden z Oddziałów Spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, uzyskała certyfikat poświadczający spełnienie wymagań Systemu Kryteriów Zrównoważonego Rozwoju Instytutu Nafty i Gazu (KZR INiG), w odniesieniu do spalanej w elektrowni biomasy.

Elektrownia Dolna Odra została poddana procesowi certyfikacyjnemu Bureau Veritas Polska Sp. z o.o. Wydany certyfikat (prezentujemy go w fotogalerii) ma  poświadczać, że Elektrownia Dolna Odra spełnia wymagania systemu KZR INiG. W praktyce oznacza, że paliwo uzupełniające, którym w Elektrowni Dolna Odra jest biomasa, jest uznawane za bezemisyjne.

-Zakończony pozytywnym wynikiem proces certyfikacji biomasy wykorzystywanej do produkcji energii elektrycznej i ciepła w Elektrowni Dolna Odra pozwala w okresie ważności certyfikatu na spalanie biomasy uznawanej za paliwo zeroemisyjne. Wykorzystywanie w Elektrowni Dolna Odra paliwa pochodzenia roślinnego pozwala nam znacząco zredukować emisje do atmosfery, w tym emisję dwutlenku węgla – informuje Sylwester Chruszcz, dyrektor Elektrowni Dolna Odra.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gucio
Gucio 13.05.2022, 10:10
A co? Rosyjski węgiel się gorzej pali?
łowca prymitywów
łowca prymitywów 13.05.2022, 10:20
Ocieka ukraińską krwią ruski trollu.
ruski węgiel
ruski węgiel 11.05.2022, 13:37
Taaa, certyfikat na obciach.
węgiel z Rosji
węgiel z Rosji 11.05.2022, 09:05
Palący wstyd zostaje.
współczucie
współczucie 11.05.2022, 10:10
Też to czuję.
70%
70% 11.05.2022, 00:37
Za prąd będziemy płacić więcej: Ceny energii elektrycznej w kontraktach giełdowych osiągnęły prawie 1000 zł za MWh, a średni poziom od początku roku to 701 zł za MWh. Jeśli taki poziom utrzymałby się w kolejnej części roku, ceny energii w taryfie G w 2023 powinny wzrosnąć o ok 70 proc. - oceniają analitycy biura maklerskiego Pekao.
Jaro
Jaro 11.05.2022, 00:24
Jaka biomasa? :) bzdety. Ruski węgiel idzie w DO, a niby Polski, a niby z kolumbii. Zabijają tylko zwykłych ludzi jak ja. Kłamstwo na maxa. Ale jest w tym ce:) także robimy wszystko odwrotnie, ja na 100%
JARO
JARO 11.05.2022, 00:11
Palą cały czas ruskim węglem w DO, tylko zabraniają takim zwykłym ludzią jak ja palić ekogroszkie. Osobiście zrobie wszystko na przekór i nie uzależnie się od tego z***go systemy :)
Pozdrawiam
Pozdrawiam 10.05.2022, 17:50
Tusk POzamykał polskie kopalnie , no to czym k........ palić / Rysiu napij się wody !!!
piswokiej propagandy nie pozdrawiam
piswokiej propagandy nie pozdrawiam 10.05.2022, 18:25
Taaa wina Tuska. Czy wy na głowy upadliście? Czy myślicie, ze po 8 latach waszych rządów ktoś jeszcze uwierzy w winę poprzedników.?
fuga
fuga 10.05.2022, 10:40
My mamy rosyjski gaz z Niemiec a tu taka informacja: "Niemieckie władze po cichu przygotowują się na ewentualne nagłe wstrzymanie dostaw rosyjskiego gazu, przygotowując pakiet awaryjny, który może obejmować przejęcie kontroli nad kluczowymi firmami" - informuje agencja Reutera, powołując się na trzy osoby zaznajomione z tą sprawą.
Bolek
Bolek 10.05.2022, 10:19
Palą tym co mają. Ciekawe co napiszecie jak nie będzie czym palić? I braknie prądu!
ważne
ważne 10.05.2022, 11:02
Nie interesuje mnie Bolek co napiszą a interesują mnie fakty. Chcę abyśmy przestali wspierać zbrodniczy rozum. Nie można jak piszesz PALIĆ krwią niewinnych ludzi. Zwłaszcza, że ten węgiel może pochodzić z polskich kopalń.
łowca prymitywów
łowca prymitywów 13.05.2022, 10:23
Ruski troll nie przyjmuje logicznych argumentów oni muszą dostać łupnia jak na Ukrainie. Bici od dzieciństwa tylko to rozumieją.
Gucio
Gucio 13.05.2022, 13:54
Naoglądałeś się bajek w tej propagandowskiej telewizji i w nie wierzysz., ale (...)

Przestań siać propagandę.
Część komentarza usunięta.
admin2
gucio
gucio 13.05.2022, 10:14
Puknij się w ten durny łeb idioto.
łowca prynitywów
łowca prynitywów 13.05.2022, 10:24
gucio - milcz kacapie
Gucio
Gucio 13.05.2022, 13:55
Wolę być kacapem niż banderowcem.
do kacapa z 13.55
do kacapa z 13.55 13.05.2022, 18:20
Lepiej być przyzwoitym człowiekiem niż putlerowcem, który używając drugowojennej terminologii wciąż łże, że "w Ukrainie jest wyzwolicielem"...
taki numer
taki numer 09.05.2022, 17:31
Czyli co? Dla odwrócenia uwagi o paleniu rosysjkim węglem, informacja o biomasie która stanowi mały promil uzyskania energii?
gornik
gornik 09.05.2022, 17:24
W kampanii wyborczej obiecywali że będą wydobywać polski węgiel a przestaną kupować od Rosji a kupowali coraz więcej i tylko Putin sam zmusi ich do zaprzestania.
czas zweryfikował
czas zweryfikował 13.05.2022, 10:24
Jak wiele obietnic wyborczych to było kłamstwo.
obyśmy
obyśmy 09.05.2022, 17:08
Niedawno premier Morawiecki obiecał, że powoli będziemy odchodzić od kupowania węgla z Rosji.
Gucia
Gucia 13.05.2022, 10:16
Tak odchodzimy a kupujemy z Niemiec węgiel który idzie z Rosji. Nie
łowca prymitywów
łowca prymitywów 13.05.2022, 10:27
Ruskiego kacapa czyli ciebie nie obchodzi ale nas obchodzi
Dym
Dym 09.05.2022, 16:55
A to zdjęcie to z kiedy?
spostrzegawczy
spostrzegawczy 10.05.2022, 11:29
Musi być świeże skoro jest kolejny etap prac gazówki.
jerzy
jerzy 09.05.2022, 16:52

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

🤦‍♀️🤦‍♀️
🤦‍♀️🤦‍♀️ 09.05.2022, 13:20
To nazwijcie go ukraińskim... 🙈😂😂Tak jak pierogi 😁 i po problemie 😅😅
Gucio
Gucio 13.05.2022, 10:21
HA... ha... śmiechu warte. Pierogi Ruskie zawsze będa ruskimi tak jak Ukrainiec zawsze będzie Ukraińcem. Lidl nie zmienił nazwy bo to Niemiecki sklep a Niemcy to mądry kraj tylko my d...e nadstawiamy za Ukraińców ale oni za trochę nam podziękują jak w Wołyniu kwestia czasu.
Ed
Ed 09.05.2022, 17:16
Śmiechy śmiechami ale jeszcze niedawno kupowaliśmy antracyt z Dombasu (a więc Ukrainy sprzed 2014) ale od Rosjan poprzez pośredników.
cóż
cóż 09.05.2022, 13:15
Trzeba odwracać uwagę od problemu.
Knagulec
Knagulec 09.05.2022, 13:13
Ja tam pale oponami zimowymi, bo dają najwięcej ciepełka
Pinokio