Na posiedzeniu klubu PiS prezes był wściekły. Będą wcześniejsze wybory?

  • 12.05.2022, 07:50
  • News4media
Na posiedzeniu klubu PiS prezes był wściekły. Będą wcześniejsze wybory? iStock
PiS ogłasza mobilizację przed głosowaniem nad kandydaturą prezesa NBP. Jeżeli nie uda się tego osiągnąć i poprawić relacji ze Zbigniewem Ziobrą, to niewykluczone, że wybory parlamentarne odbędą się jeszcze w tym roku.

Tykle wiadomo z przecieków po środowym spotkaniu wyjazdowym klubu parlamentarnego PiS. Obecność na nim była obowiązkowa. 

Na wieczornym posiedzeniu wyjazdowym klubu niespodziewanie pojawił się również prezes NBP Adam Glapiński. Dziś (czwartek 15 maja) w Sejmie ma się odbyć głosowanie nad powołaniem go na kolejną 5-letnią kadencję. To jeden z powodów, dla których Jarosław Kaczyński wzywał posłów do mobilizacji. Nie dopuszcza myśli, że któryś z nich mógłby zagłosować przeciwko kandydaturze Glapińskiego.

Innym zapalnym punktem są stosunki z Solidarną Polską, której upór w sprawie Izby Dyscyplinarnej coraz więcej kosztuje Polskę.

- Z całą pewnością klub PiS nie poprze wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry - powiedział Interii poseł Marek Suski.

Odwołania ministra sprawiedliwości - przypomnijmy - chce sejmowa opozycja, ale jak pokazuje arytmetyka sejmowa - nie ma na to szans.

Do tej gry wszedł też prezydent Andrzej Duda. W Sejmie trwają prace nad dwoma projektami dotyczącymi zmian w przepisach o Sądzie Najwyższym. Pierwszy jest autorstwa prezydenta, drugi posłów PiS. Solidarna Polska chciałaby wprowadzić do prezydenckiego projektu znaczące poprawki.

To właśnie stosunki z Ziobrą mają zdecydować o wcześniejszych wyborach. Według jednych przecieków - o wyborach w tym roku „nie było praktycznie mowy”. Według innych relacji - możliwy jest scenariusz, że Polakom przyjdzie głosować już w te wakacje. Według ordynacji wybory powinno się odbyć w 2023 roku.

„Prezes PiS jest naprawdę wściekły. Po dwóch kadencjach, podobnie jak wcześniej Platforma, dorobiliśmy się własnych oligarchów, którzy faktycznie uwierzyli w siebie” - opisuje atmosferę na spotkaniu klubu PiS Interia.

Inny polityk w rozmowie z Wirtualną Polską wyjaśnia: - Prezesa irytuje sytuacja, w której poparcie dla naszych projektów jest naciągane, przeciągane, przepychane. Formalnie klub nie ma większości, ale gdyby wszyscy zawsze stawiali się na głosowaniach, prace toczyłyby się znacznie sprawniej, a ustawy były szybciej uchwalane.

 

 

News4media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ryba
ryba 13.05.2022, 12:09
no i zagadka rozwiązana- przehandlował ciecia Glapińskiego za 15 sędziów Ziobry i jeszcze będą udawać przed UE że zostali demokratycznie wybrani tacy fachowcy jak np Piebiak. Masakra
Zby
Zby 13.05.2022, 04:58
Mało jeszcze maciora się nazarla wywalić złodzieja
...nick
...nick 12.05.2022, 15:46
A donald dalej PiS PiS PiS PiS PiS i tak do usranej śmierci ,chwała PiS PiS
co za kabaret
co za kabaret 12.05.2022, 13:41
https*** tuhaj bej rozserdził się ha ha ah
ryba
ryba 12.05.2022, 11:03
a miało być tak fajnie- chyba nikt nie przypuszczał, że z mgły wyłoni się tabun szkodników.Masakra
Ręce opadają
Ręce opadają 12.05.2022, 10:52
PiS składa posłom opozycji oferty pracy dla ich znajomych w banku centralnym, w zamian za to, że nie będzie ich na sali plenarnej w trakcie głosowania nad Glapińskim.
Mafia rządzi, to i metody mafijne.
Oowiązkiem opozycji demokratycznej jest być tam w ałości i głosować przeciw.
Jerzy
Jerzy 12.05.2022, 10:37
Socjal+ się skończy i będzie trzeba zakasać rękawy do pracy.
treser
treser 12.05.2022, 09:47
Będą, będą bo gryzą się jak psy.
zniecierpliwiona
zniecierpliwiona 12.05.2022, 08:35
Niech wreszcie będą!

Pozostałe