Rośnie liczba uzbrojonych Polaków

  • 12.05.2022, 10:30
  • News4Media
Rośnie liczba uzbrojonych Polaków Pixabay
Szacuje się, że broń ma już w domach 170-180 tys. Polaków. Tylko w ubiegłym roku wydano prawie 20 tysięcy pozwoleń. Zdaniem policji, te liczby nadal będą rosły.

W 2015 roku w Polsce wydano 9783 pozwolenia na broń. W ubiegłym roku już 19 939 – czytamy w serwisie naTemat. Wśród posiadaczy broni w Polsce zaledwie 81 osób ma ją w celu ochrony osobistej. Najwięcej w celach kolekcjonerskim – 9233, sportowym – 6806 i łowieckim – 3670.

Policja prognozuje, że liczba pozwoleń na broń będzie większa. Powodem są – z jednej strony – wojna w Ukrainie i kryzys na granicy polsko-białoruskiej, z drugiej – chęć polityków do zliberalizowania prawa posiadania broni w Polsce.

W Sejmie są dwa projekty nowelizacji ustawy o broni i amunicji. Jeden złożył klub Kukiz'15 razem z PiS, drugi przygotowali Republikanie razem z kołem Polskie Sprawy i posłami niezrzeszonymi.

Oba projekty liberalizują obowiązujące teraz w Polsce przepisy. Jak to określił Piotr Muller, rzecznik rządu, politycy "szukają rozwiązań, żeby obywatele byli lepiej przygotowani do możliwej obrony przed potencjalnym atakiem na teren Polski".

– Rosjanie będą nas atakować, a my będziemy wyskakiwać z pistoletami – ironizuje Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta i były poseł w rozmowie z naTemat. – Złośliwy jestem, ale jak o obronie ojczyzny można rozmawiać poprzez trzymane w domach pistolety służące do celów sportowych? Ale jeśli w uzasadnieniu propozycji nowej ustawy jest napisane, że chodzi o to, by każdy miał broń, kiedy zostaniemy zaatakowani, to jest jakaś aberracja. Ja nie wiem, kto myśli w takich kategoriach i może uzasadniać wniosek w tak – przepraszam – kretyński sposób.

– Słyszę takie teksty: "Rozdajmy ludziom pistolety, bo będą mieli czym się bronić w trakcie trzeciej wojny światowej". To już nawet nie jest ból głowy. Przepraszam, ale tak mówi tylko idiota – irytuje się Dziewulski.

I dodaje: – Trzeba sobie jasno powiedzieć: broń, która miała służyć wyłącznie na strzelnicy do ćwiczeń i zawodów, jest już swoistym rodzajem broni do ochrony osobistej. I nikt tego nie kontroluje. To jest żywioł. I to jest problem.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

życie zweryfikowało
życie zweryfikowało 13.05.2022, 23:49
niedemokracja Dzisiaj, 18:31
Mają płacone, to piszą. Adresaci nie zdają sobie sprawy ze skali wielkości moskiewskiej agentury i nie tylko jej

Całą ta agenturę o kant d..py rozbić. Putin ośmieszył to państwo, pokazał, że to kolos na glinianych nogach.
pożyteczni idioci czy....?
pożyteczni idioci czy....? 14.05.2022, 01:05
W dodatku okazało się, że korwiniści mówili tekstami ze sputnika...
niedemokracja
niedemokracja 13.05.2022, 18:31
Mają płacone, to piszą. Adresaci nie zdają sobie sprawy ze skali wielkości moskiewskiej agentury i nie tylko jej. Wystarczy spojrzeć na skuteczność ich działań. Ponad 90% Polaków uważa, że jesteśmy na tyle głupi, że byśmy wystrzelali się nawzajem.
ponad 90% uważa, że tobie broni dać nie można...
ponad 90% uważa, że tobie broni dać nie można... 14.05.2022, 01:04
Korwin okazało się jest mocno "kompatybilny" z ruskim sputnikiem - jego poglądy są zbieżne z moskiewską propagandą. Również taką, że człowiek kupujący broń, żeby ją trzymać w domu ma równo pod kopułką...
cash
cash 13.05.2022, 21:15
Kurki zakręcą to i kasa się skoczy trollom moskiewskim.
polo
polo 12.05.2022, 22:38
I znów ruskie trolle mają najwięcej do powiedzenia w sprawie broni w polskich domach. Najłatwiej strzela się im w tył głowy lub w plecy nieuzbrojonym cywilom (dzisiejsze informacje w telewizji). A łysemu już dawno alkohol przetrzebił szare komórki, nie jest obecnie żadnym autorytetem w sprawie broni.
i ka RABINEM HA AH AH NIE TAK IDIOCI KOLBĄ HA AH AH
i ka RABINEM HA AH AH NIE TAK IDIOCI KOLBĄ HA AH AH 12.05.2022, 21:10
abramsa dostał kapitan lufa , kuter rakietowy choraży torpedzio ha ah ah a kapitan dopa kolbę ha ha ah
polin się  sypie  albo przepoczwarza  w banderland ha ha ah
polin się sypie albo przepoczwarza w banderland ha ha ah 12.05.2022, 13:25

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kto kupuje  to idiota  jeszcze dja  zarobić  tym trutnią  ha aha h
kto kupuje to idiota jeszcze dja zarobić tym trutnią ha aha h 12.05.2022, 13:20
po co kupować zaraz beda dawać darmo ha ah ah IDZIE WOJNA wraz z inflacją ha ha ah bagnet juz mam tylko broni nie bronia idziemy ah aha ah
JAN BIEDA  HA AH AH &MYSLIWY  BIEDA  HA AHA H
JAN BIEDA HA AH AH &MYSLIWY BIEDA HA AHA H 12.05.2022, 12:48
I JESZCZE ICH PILNUJE NAJWSPANIALSZA ARMIA ŚWIATA JAK MAWIAŁA SZYDŁO HA AHA H KABARET
Wprost proporcjonalnie.
Wprost proporcjonalnie. 12.05.2022, 12:14
I rośnie ryzyko... że coraz więcej wariatów będzie w posiadaniu broni.
niedemokracja
niedemokracja 12.05.2022, 20:45
Bo Polacy uważają się za zbyt głupich i na pewno zaraz się wystrzelają? Bandyci. Bandyci, to co innego. Oni mogą mieć bez pytania swojego Pana Urzędnika.
A kto ma w tym interes? Komu zależy na tym, żebyśmy byli bezbronni? Wprost proporcjonalnie wie, kto mu płaci.
rozum
rozum 12.05.2022, 22:39
ta, jakby czytać proputinowskiego korwinka - jak zboczeńcy gwałcą, to znaczy, że trzeba zezwolić innym?
Od posiadania broni żaden kraj nie był bezpieczniejszy - od Dzikiego (nie tylko ze względu na przyrodę tak nazywanego) Zachodu, po dzielnice nędzy pod Moskwą.
Bandyta się nie zawaha, przyzwoity człowiek tak. Poza tym, bandyta po każdym włamaniu będzie miał dodatkową broń - więc dostęp będzie miał łatwiejszy niż do tej pory...
 niedemokracja
niedemokracja 13.05.2022, 18:22
Dzięki! Właśnie o to mi chodziło rozumku. Do tego dodam jeszcze, że nie tylko ci dla których piszesz mają w tym interes.
korwiniści - pożyteczni idioci czy...?
korwiniści - pożyteczni idioci czy...? 14.05.2022, 01:07
od rozdania broni wszystkim nie wzrośnie poziom bezpieczeństwa. a pierwsi, którzy po nią sięgną - nie mają równo pod kopułką...
mała literą napisłem rozmyślnie
mała literą napisłem rozmyślnie 13.05.2022, 09:22
Przynajmniej dzięki wojnie znamy czym jest część konfederacji
chwała gieroją  ha ah ah
chwała gieroją ha ah ah 12.05.2022, 13:23
teraz o broń nie trudno ***  handlują ha ah ah można nawet nabyć rakiety przeciw czołgowe ha ah ah
chech
chech 12.05.2022, 22:40
i ruskiego czołga traktorem do stodoły można odholować... Na dostępie do broni zarabiają handlarze bronią - bezpieczeństwo od tego nie rośnie...
Jerzy
Jerzy 12.05.2022, 12:28
No i w końcu powystrzelają się jedni z drugimi i nie będzie w przyszłości z nimi problemu>A jak ucierpią na tym osoby postronne, cóż też jest to ryzyko.
8 RA  BE  HA AH AH Z CHABAD LUBAWICZ
8 RA BE HA AH AH Z CHABAD LUBAWICZ 12.05.2022, 12:14
TO NIE POLACY TO POLSKOJEZYCZNI HA AH AH
bebo
bebo 12.05.2022, 11:38
Jak przekazał Washington Post, obawy (o reakcję Kremla - red.) związane z drugim rodzajem wsparcia Ukrainy przez USA skłoniły Biały Dom do wstrzymania planów dostarczenia Ukrainie myśliwców przez Polskę. Strona ukraińska mogłaby wykorzystać te maszyny do przeprowadzenia ataków na terytorium Rosji, co byłoby sprzeczne z amerykańskimi wytycznymi.
***
*** 12.05.2022, 11:24

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

emir
emir 12.05.2022, 11:13
Wiadomo przecież czy to spowodowane.
dodo
dodo 12.05.2022, 11:29
No czym? Wojną na Ukrainie?

Pozostałe