Ile chciałybyśmy zarabiać?

  • 16.05.2022, 17:00
  • News4Media
Ile chciałybyśmy zarabiać? iStock
Żeby żyć godnie, powinno wystarczyć na opłaty, zakupy, przyjemności i oszczędzanie. Jaka kwota zaspokoiłaby te potrzeby? Na to pytanie odpowiadały kobiety.

W czasie nieustających podwyżek i rosnących kosztów życia wiele Polek i wielu Polaków twierdzi, że obecne zarobki nie pozwalają już na zachowanie płynności finansowej. Ich realna wartość wyraźnie spadła. Za tę samą kwotę możemy kupić dużo mniej niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Dziennikarze Dzień Dobry TVN chcieli dowiedzieć się, jaka byłaby idealna kwota, która pozwoliłaby na godne życie. Grupą docelową, którą poprosili o odpowiedź na to pytanie, były kobiety.

Najmniejsze wymagania mają seniorki

Tylko jedna z pań wskazała 15 tys. zł. Bariera ta nie została jednak przekroczona. Najczęściej powtarzaną propozycją było 5 tys. zł. Jeśli chodzi o ogólny przedział, Polki najchętniej zarabiałyby od 4 do 6 tys. zł.

– 6 tys. zł. netto to jest optymalna kwota (ja i mąż), jeżeli muszę zapłacić za prywatny żłobek, bo na państwowy się nie łapiemy, zatankować na cały miesiąc auto, opłacić kredyty, czynsz, mieć na małe zachcianki i odłożenie małej kwoty. Rodzina 2+1 i pies. Średniej wielkości miasto – wyliczyła jedna z nich.

Jedna z czytelniczek wskazała też, że przy obecnej inflacji dochody powinny wynosić minimum 4 tys. zł dla każdego, bez względu na ich źródło.

– Przy tej inflacji najniższa krajowa powinna wynosić 4 tysiące do ręki. Nieważne, czy to wynagrodzenie za pracę, renta czy emerytura – stwierdziła.

I właśnie w tej ostatniej grupie sytuacja wydaje się być najgorsza. Kobiety w wieku emerytalnym wskazywały bowiem najniższy próg finansowy. Jedna z seniorek wskazała, że jej obecne 1,3 tys. zł przyprawia o łzy, a jej marzeniem są wpływy w wysokości 3,5 tys. zł, co zapewniłoby jej możliwość zrealizowania wszystkich potrzeb. Najniższą zaś kwotą – wskazaną również przez panią pobierającą emeryturę – było 2 tys. zł.

Wiele zależy od mieszkania i stażu pracy

Na jednym z forum autorzy publikacji zaobserwowali podobną dyskusję kobiet, których przedział wiekowy wahał się między 18 a 35 rokiem życia. Wiele z nich zgodnie twierdzi, że godna wysokość pensji zależy głównie od tego, jaka jest nasza sytuacja finansowa.

– Czy wynajmujesz, czy masz swoje mieszkanie, a jeśli masz, to czy na kredyt, czy bez, czy mieszkasz sama, czy możesz dzielisz z kimś wydatki (...) – cytuje DD TVN jedną z internautek.

Zaobserwowano również, że wyższe wymagania finansowe – minimum 6-7 tys. zł – mają kobiety wkraczające na rynek pracy. Najchętniej jednak zarabiałyby one ok. 10 tys. zł.

 

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jerzy
Jerzy 17.05.2022, 12:47
Zdecydowanie za mało na "godne życie każdej damulki". Może tak z 30 tysiączków, by ładnie pachnieć i skomleć. Najlepiej na stanowisku w dyrektorki ds niepotrzebnych zgodnie z parytetem.
najlepiej
najlepiej 16.05.2022, 20:52
To pytanie powinien zadawać pracodawca.
Bogdan
Bogdan 16.05.2022, 19:52
(...)
Skończ z propagandą. Komentarz usunięty.
administrator
najlepiej
najlepiej 16.05.2022, 20:47
Zbanować ruskiego trolla bo on tylko szczuje.
tylko tyle
tylko tyle 16.05.2022, 19:43
Żeby było nas stać co kobiety w tym samym wieku i przy takiej samej pracy co na Zachodzie.
***
*** 16.05.2022, 19:21

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Taka prawda
Taka prawda 16.05.2022, 19:18
Można sobie chcieć. ..Inflacja nas zeżre....a wzięła się stąd, że PiS wprowadził na rynek ponad 150 mld zł "pustego" pieniądza, czyli takiego "wydrukowanego" przez NBP.
Aby zmniejszyć inflację trzeba zabierać pieniądze ludziom. Nie ma bezbolesnego lekarstwa.
PiS drukuje dalej kasę. Inflacja będzie więc rosnąć. A nam będą wciskać że to wina wojny..
śmieszne gdyby nie było przerażające.
śmieszne gdyby nie było przerażające. 16.05.2022, 19:21
Przecież Glapiński mówił ze pieniędzy mają bród i mogą jeszcze innym pożyczać :))))))))))
Bogdan
Bogdan 16.05.2022, 19:32
Rostowski mason mowil że pieniędzy nie ma i nie będzie wam lewaki nieroby czerwone od wieków polska sola w oku
inflacja
inflacja 16.05.2022, 19:42
Bogdan czego nie rozumiesz debilu. Dobrze mówił, ze pieniądze nie biorą się z niczego Zaczęli je ekonomiczni analfabeci drukować i są, ale za to prawie nic nie kupisz. Nawet kredytu nie dostaniesz.
...Nike...
...Nike... 16.05.2022, 19:51
Jestem własne w Niemczech wczoraj bylem w Holandii i jest szok cenowy cały świat się boryka z tym samym durnie
Proste
Proste 17.05.2022, 09:02
W Niemczech ,Francji na Zachodzie inflacja połowę niższa..Dlaczego ? Bo tam nie rządzi PiS
do prymitywa z Moskwy
do prymitywa z Moskwy 16.05.2022, 20:49
...Nike..ruski trollu ty po pierwsze to przeżyłeś szok kulturowy :)))))))))))))))))) A Nike to będziesz miał jak sobie narysujesz.
BOGDAN
BOGDAN 16.05.2022, 19:48
Inflacja debilu jest na całym świecie rekordowa ,wyłącz TV n
sami się w tą przepaśc wrzuciliście
sami się w tą przepaśc wrzuciliście 16.05.2022, 20:52
Debilu przecież on nie pisze, że nie ma. Tylko dlaczego najwyższa w Europie w Polsce? Twojej Moskwy nie liczę bo to strefa azjatycka. a powoli trzeciego świata.
ona
ona 16.05.2022, 19:15
Kobiety powinny zarabiać tyle samo co mężczyźni za taką samą prace i basta!
on
on 16.05.2022, 21:47
Popieram... PRACA TEŻ TYLE SAMO CZYLI DO 65! I BASTA !!
Równouprawnienie
Równouprawnienie 17.05.2022, 09:05
Tylko niech oprócz pracy... tak jak kobiety faceci gotują,wychowują dzieci ,..prasują ,sprzątają i.t.d...Basta.
Gucio
Gucio 17.05.2022, 10:56
Mężczyźni powinni rodzic dzieci i Basta!
Bogdwh
Bogdwh 16.05.2022, 19:34
ONe dorabiają na internecie bez podatku
MISKA  RUŻY  -EGO
MISKA RUŻY -EGO 16.05.2022, 19:13
TYLE CO *** DOSTAJE ZA FREE HA AH AH
Bogdan
Bogdan 16.05.2022, 19:08
Jest dobrze i będzie lepiej tylko trzeba pilnować czerwonych bo kręcą afery za euro
...nick...
...nick... 16.05.2022, 18:20
Tak jak 8 lat temu 1350 zł
taka prawda
taka prawda 16.05.2022, 19:18
Tak, ale za te 1350 można było o połowę kupić więcej niż dziś 2700
Kupa
Kupa 16.05.2022, 19:37
Kartki były lepsze a potem za 1350 i zeszyt w każdym sklepie a teraz dzieci nike iPhone itp
ale szydera
ale szydera 16.05.2022, 19:44
Kartki lepsze :))))))))))))))))
William
William 16.05.2022, 17:57
Mam radę dla tych Pań - niech dalej głosują na PiS, to niedługo będą zarabiać miliony, tak jak kiedyś
to nie jest śmieszne
to nie jest śmieszne 16.05.2022, 19:23
Czyli przed denominacją w czasach wielkiej inflacji (podobnie jak teraz)
On47
On47 16.05.2022, 17:56
Wkraczające w rynek pracy 6tys?? I tak młodziki źle nie mają bez podatku. Pracuje na utrzymanie telefonu i może auta a zarabiają więcej od tych ze stażem 30 letnim. Więc nie narzekać małolaty!!
cóż
cóż 16.05.2022, 19:23
Pisowskie tłuste koty mają swoje wymagania.
odpowiedź
odpowiedź 16.05.2022, 17:44
Jak najwięcej!

Pozostałe