Wojsko zaprasza! Możesz zostać żołnierzem dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

  • 17.05.2022, 07:34
  • News4Media
Wojsko zaprasza! Możesz zostać żołnierzem dobrowolnej zasadniczej służby… Pixabay/MON
W najbliższą sobotę (21 maja) wojsko rozpoczyna rekrutację do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Można się będzie zgłosić do ponad 100 punktów w całym kraju. Pensje gwarantowane ustawowo!

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona ustawą o obronie ojczyzny, która  weszła w życie 23 kwietnia. Nabór do nowego rodzaju służby w wojsku odbędzie się w sobotę 21 maja. Zgłoszenia będą przyjmowane w 102 miejscach w całym kraju. Wojsko będzie też rekrutowało w internecie na stronie wojsko-polskie.pl.

Dodatkowo w 32 miejscowościach odbędą się pikniki wojskowe, na których zostaną urządzone stoiska rekrutacyjne. Będzie można dowiedzieć się w nich, co to jest dobrowolna służba zasadnicza, ile trwa, kto może do niej trafić, wreszcie jakie trzeba spełnić warunki. Imprezy zostaną zorganizowane we wszystkich województwach w 2 miejscowościach i potrwają od godz. 11 do 18.

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej zachęca: „Będą prezentacje sprzętu wojskowego, w tym m.in. czołgów Leopard, transporterów Rosomak, moździerzy Rak i wiele, wiele innych. Czas umilą koncerty orkiestr wojskowych. Będzie można poznać wojsko i żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki”.

Jak ubiegać się o przyjęcie do dobrowolnej służby zasadniczej? Należy złożyć wniosek, do którego trzeba dołączyć kopie:

- dokumentu tożsamości,

- dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie,

- dodatkowych dokumentów, np. certyfikatów językowych, świadectw ukończenia szkół, ukończonych kursów i posiadanych  specjalizacji zawodowych,

- prawa jazdy.

Kandydat na żołnierza, który zostanie zakwalifikowany do służby, przejdzie dwa etapy służby: zakończone przysięgą 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne (w tym czasie nie musi być skoszarowany).

Uwaga!

Podczas dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej żołnierze będą otrzymywali wynagrodzenie w wysokości pensji żołnierza zawodowego – 4560 zł.

 

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czas zapłaty
czas zapłaty 18.05.2022, 07:12
Zachód próbuje odciąć Rosję od cywilizowanej części świata, żeby zapobiec eskalacji agresji - powiedział w programie "Money. To się Liczy" Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Kolejne sankcje i odcinanie od światowych rynków może się dla Rosjan zakończyć technicznym bankructwem.
Zdzislaw Dyrman zasadniczo
Zdzislaw Dyrman zasadniczo 17.05.2022, 13:03
Szwejków brak co za czasy. Siłą brać w kamasze z ulicy wyłapać te cioty w rurkach taką mam koncepcję zasadniczo.
Krystyna
Krystyna 17.05.2022, 12:40
Ja bym proponowała popytać znajomych co służą lub służyli jak jest naprawdę w wojsku zanim się ktoś zdecyduje. Żeby się nie rozczarować.
Knaga
Knaga 17.05.2022, 08:22
W naszym powiecie już dwa dzbany chętne w kamasze są. To nijaki Knagulec i Ajwaj. O ile ten pierwszy to przypadek beznadziejny za to drugi po odpowiednim leczeniu może się zakwalifikuje.

Pozostałe