Ukrainka z Zaporoża dziękuje za pomoc - list

  • 19.05.2022, 10:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ukrainka z Zaporoża dziękuje za pomoc - list
Niedawno przyjechałam do Polski z Ukrainy, z miasta Zaporoże i trafiłam do Morynia w woj. zachodniopomorskim. To czarujące i bardzo urokliwe miasteczko.
Tam, skąd przyjechałam panuje smutek, strach, wojna… Mówi się, że świat opiera się na czułych, wrażliwych ludziach. Zgadzam się z tym. Poczułam to w magicznym, niezwykłym Moryniu. Gościnność i uprzejmość mieszkańców Morynia nie ma granic. Uważam, że największym szczęściem w życiu jest móc powiedzieć drugiemu człowiekowi „Dziękuję”.
Chciałabym serdecznie podziękować za okazane nam zaufanie Ks. Proboszczowi Sławomirowi Pawlakowi, człowiekowi życzliwemu i uprzejmemu. Ksiądz Sławomir nie żałuje swego czasu, żeby pomóc nam – Ukraińcom. Mieszka nam się u Niego komfortowo i wygodnie. Dziękuję także Katarzynie, Andrzejowi i Hani Potapińskim oraz Katarzynie i Maciejowi Broniszewskim z dziećmi za troskę, pomoc i zrozumienie. Przyjmijcie szczerą wdzięczność i życzenia wszystkiego najlepszego. Życzę Wam zdrowia, pokoju i miłości.
Nie znam języka polskiego, dlatego napisałam ten tekst po ukraińsku. Pomoc w jego przełożeniu na język polski znalazłam w moryńskiej szkole. Tutaj, razem z innymi Ukraińcami, uczę się języka polskiego. Dziękuję dyrektorowi Zespołu Szkół w Moryniu Krzysztofowi Jazowi za pomoc w tłumaczeniu, a paniom Ilonie Włodarczyk i Teresie Lechowskiej za lekcje języka polskiego.
Walentyna Usenko
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

życzę
życzę 19.05.2022, 15:34
Udanego pobytu i obyście mieli gdzie wracać.
Klępicz
Klępicz 19.05.2022, 12:42
Pozdrawiamy i wszystkiego dobrego życzymy!
Jerzy
Jerzy 19.05.2022, 12:07

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

cóż
cóż 19.05.2022, 11:04
Wszystko lepsze niż wojna i śmierć.

Pozostałe