Przestępca narkotykowy ułaskawiony przez prezydenta

  • 21.05.2022, 09:30
Przestępca narkotykowy ułaskawiony przez prezydenta KPRP
Choć w przeciwieństwie do poprzedników rzadko stosuje prawo łaski, to gdy już to zrobi jego decyzje budzą niemałe kontrowersje. Prezydent Andrzej Duda znów zaszokował.

Jak podała „Rzeczpospolita”, tym razem prezydent Duda postanowił oczyścić z winy groźnego przestępcę narkotykowego, skazanego za „wprowadzenie do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”.

Wbrew negatywnym opiniom

Cała sprawa wzbudziła kontrowersje wśród opinii publicznej i nie chodzi tylko o rodzaj przestępstwa.

 „Andrzej Duda zwrócił wolność przestępcy pomimo negatywnej opinii sądu i Prokuratora Generalnego. Ale na tym nie koniec. Okazuje się, że prezydent skorzystał z tzw. trybu prezydenckiego, co oznacza, ze prawdopodobnie sam zainicjował postępowanie ułaskawieniowe. I jeszcze zdecydował o warunkowym zawieszeniu wykonania kary pozbawienia wolności na okres próby z ustanowieniem dozoru kuratora sądowego, czyli wypuścił skazanego z więzienia” – oznajmił „Newsweek”, powołując się na ustalenia „Rzeczpospolitej”.

Lakoniczna odpowiedź

W związku ze sprawą „Rzeczpospolita” zapytała o powód ułaskawienia, jednak odpowiedź, którą otrzymali dziennikarze, była bardzo lakoniczna.

Jak wyjaśniono, prezydent Andrzej Duda, wydając decyzję o ułaskawieniu, pod uwagę wziął „względy humanitarne, z powodu których orzeczona kara jawiła się jako nadmiernie surowa, bardzo trudną sytuację rodzinną, a także odległy termin popełnienia czynu, prowadzenie ustabilizowanego trybu życia oraz wywiązanie się ze wszystkich obowiązków finansowych wynikających z wyroku i wyrażenie skruchy przez osobę skazaną”.

Głos opozycji

Do dyskusyjnego ułaskawienia odnieśli się m.in. Krzysztof Brejza z KO i Hanna Gill-Piątek, reprezentująca Koło Parlamentarne Polska 2050. Senator stwierdził, że wspomnianą decyzję prezydenta Andrzeja Dudy można zaliczyć do najbardziej kontrowersyjnych ułaskawień, z kolei poseł Gill-Piątek oznajmiła, iż procedura ułaskawień powinna zyskać na przejrzystości, dzięki czemu można by uniknąć tak wątpliwych sytuacji.

 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciekawostka...
ciekawostka... 22.05.2022, 23:24
ciekawostka - jakby pisowcy grzmieli, gdyby to nie był ich obóz...
Hitara
Hitara 22.05.2022, 12:24
Wałęsa ułaskawił słowika największego gansktera ,Bronek też jeden z najwięcej co ułaskawił przesteocow ,Duda najmniej to robił więc oco kaman
do mało bystrego Hitara
do mało bystrego Hitara 22.05.2022, 19:59
Przy Bronku zabrakło przykładów? Kwaśniewskiego nawet nie wymieniłeś. A tu udajesz, ze nie wiesz o co kaman gdy piszą wyraźnie źe chodzi o dilera?
tak jest
tak jest 22.05.2022, 21:11
Pisiory mają moralność dla innych... nie dla siebie...
Za ile
Za ile 22.05.2022, 05:34
Taki ruch może ustawić do końca życia.
AJWAJ ALELUJA I  NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 21.05.2022, 20:41
ZBIERA NA MIEJSCE W BUNKRZE HA HA AH JAK MORAWIECKI CO SIE WYPRZEDAŁ HA HA AH IDZIE WOJNA HA AH AH PONOĆ CHINY NAJADĄ ROSJĘ HA HA AH
ha ha ha
ha ha ha 23.05.2022, 03:54
won za don ruska onuco
9 rz  be  z  CHABAD  LUBAWICZ  HA AH AH
9 rz be z CHABAD LUBAWICZ HA AH AH 23.05.2022, 21:31
pokazać ci kwity tych tzw onuc jak to agentura niemiecka i francuska ah aha h cioto zamilcz ha ha ah jak nie znasz historii ha ha ah
jak dla mnie
jak dla mnie 21.05.2022, 20:06
Brak logicznego uzasadnienia.
Ryba
Ryba 21.05.2022, 16:29
A ile przekazał kasy na PiS z tych prochów
Szmat ..... wacho
Szmat ..... wacho 22.05.2022, 05:35
A czemu na pisa nie na łaskawce.
historia się powtarza
historia się powtarza 21.05.2022, 15:45
Za wcześniejsze ułaskawienia zapłacił utratą stanowiska nasz Mucha.
PamięTamy Wachow... Wlesa
PamięTamy Wachow... Wlesa 21.05.2022, 15:33
Mafia potrafi być wdzięczna.
Hippis
Hippis 21.05.2022, 15:15
Złożył podpis ale nie wiedział .Pewnie Terlecki podsunął mu kartkę do podpisu
PiS sprawiedliwość
PiS sprawiedliwość 21.05.2022, 15:04
Kryminalista ułaskawiony ,zwykły człowiek zniszczony..Pech bo chłopak miał wypadek z Szydlo...Wymiany prokuratorów.... aż będzie po naszemu. a dowody zniszczone ".
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 21.05.2022, 13:31
PRZY OLKU MACZALE VEL STOLZMANIE Z BURISMY HOLDINGS I LECHU OTAKE PS KROPIELNICA W MOCZU ANDRIU WYPADA BLADO W TYCH UŁASKAWIENIACH
Man i Pulator
Man i Pulator 21.05.2022, 13:21

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Bert
Bert 21.05.2022, 13:13
Dodajmy że to kolejne dziwne ułaskawienia.
PiS IQ
PiS IQ 21.05.2022, 12:39
Dlaczego mnie to nie dziwi.?
Mossieķ
Mossieķ 21.05.2022, 12:21
Uniewinnić Barabasza karwasz wasz
aż dziwne
aż dziwne 21.05.2022, 12:11
Nam wolno więcej. Ale że jacyś z tych "my" są powiązani z handlem narkotykami?
???
??? 21.05.2022, 11:54
Może to pierwszy krok do zalegalizowania narkotyków?
GDzi mucha
GDzi mucha 21.05.2022, 15:34
To herszt mafii
DOLCE vita
DOLCE vita 22.05.2022, 05:38
I dlatego ułaskawiony.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 21.05.2022, 11:24
tak trzymać ha ha ah andriu skoczyć ci mogą za prawo ŁASKI NA LASKĘ HA HA AH ja już mam przygotowane pismo do sądu w szczecinie i gryfinie o ułaskawienie ciekawe co parobki darka wieczorka zrobią ha ha ah gdzie moje 1,5 milona od dziadka dość zagl0owania teczkami ub przez wieczorków w sadach ha ah ah
ajwaj aleluja i na saturna