Szalony Reporter pokazuje najechaną przez Rosjan Ukrainę [FILM]

  • 23.05.2022, 18:50
  • News4Media
Szalony Reporter pokazuje najechaną przez Rosjan Ukrainę [FILM] screen TikTok / Szalony Reporter
Tiktoker pojechał do Ukrainy, żeby pokazać internautom, jak wygląda bombardowane państwo. Widok, który tam zastał, jest przerażający.

Tik-Tok to serwis, który umożliwia użytkownikom publikowanie krótkich filmików na dowolny temat. W założeniu dzięki opcji udostępniania posty mają dotrzeć w krótkim czasie do jak największej liczby osób. Korzystając z popularności serwisu, jeden z influencerów – przedstawiający się jako Szalony Reporter – chciał pokazać Polakom prawdę na temat wojny w Ukrainie.

Na nagraniach udostępnionych przez niego w sieci można zobaczyć m.in. zburzone domy, zniszczone od pocisków samochody, opuszczone osiedla czy dziury w chodnikach po spadających pociskach. Autor filmów pojawił się m.in. w Buczy i Irpieniu, gdzie spotkał również przedstawicieli zagranicznych mediów.

Podczas nagrywania relacji Szalony Reporter posługiwał się nieco ironicznym językiem. W ten sposób chciał podkreślić, że prześmiewcze komentarze Polaków, którzy nie wierzą w ataki Rosjan, są – krótko mówiąc – nie na miejscu.

– Tu widać następny cel wojskowy atakowany przez Rosjan, żeby wyzwolić Ukrainę. No i tu na pewno internetowi specjaliści z Polski powiedzą (…) dlaczego to jest fejk – mówił, wskazując na zbombardowane budynki i ostrzelane auto w jednym z filmów.

Podczas całej wyprawy jej autor przypominał, że żołnierze zabraniają poruszania się po trawnikach, które w dalszym ciągu są zaminowane. Relacje z okupowanej wojny można zobaczyć w serwisie Tik-Tok. Oto jedna z nich:

@szalony.reporter

 

♬ dźwięk oryginalny - SZALONY REPORTER

[removed][removed]
Kto pomaga Ukrainie najbardziej?

Na to pytanie odpowiedzieli uczestnicy sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski. Okazuje się, że najbardziej cenimy naszą własną pomoc, którą przekazujemy ofiarom wojny w Ukrainie. Polskę w tym zestawieniu wskazało 51 proc. respondentów. W czołówce znalazły się również Stany Zjednoczone, które zebrały 38 proc. głosów, oraz Wielka Brytania (6 proc.).

W ankiecie do wyboru były również Francja, Niemcy, Włochy, Szwecja i inne kraje, jednak żadne z nich nie uzyskało nawet jednego procenta głosów. 5 proc. pytanych wskazało opcję: „nie wiem/trudno powiedzieć”.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

9 RA  BE  Z  CHABAD  LUBAWICZ  I WASZ KABA RET
9 RA BE Z CHABAD LUBAWICZ I WASZ KABA RET 23.05.2022, 22:57
TEN SZALONY REPORTER TO MASOŃŃSKA DZIWKA JAK ICH WIELE TEN TEATRZYK ODGRYWAJĄ OD STULECI HA AH AH WYIMAGINOWANY WRÓG POTEM RADIOSTACJA W GLIWICACH ZŁOTO W KARMANY A WAM PO KA RABINIE I WIO WPIEROT AH AHA H I OLEK Z BURISMY ETC TERAZ RATUJĄ ZBOŻE Z UKRAINY WESPÓŁ ZESPÓŁ Z RASIJĄ HA AH AH
tyle
tyle 23.05.2022, 20:06
Nie dba o swoje życie.

Pozostałe