Carrefour Polska sprzedany. Kto przejmie sieć sklepów?

  • 25.05.2022, 09:30
  • News4Media
Carrefour Polska sprzedany. Kto przejmie sieć sklepów? iStock
Nieoficjalnie mówi się, że gigant spożywczy może zostać przejęty przez Mid Europa Partners. Fundusz wcześniej inwestował m.in. w Allegro, Żabkę, Hortex i LuxMed.

O sprzedaży polskich sklepów sieci Carrefour poinformował portal dlahandlu.pl. Z czterech niezależnych źródeł jej autorzy dowiedzieli się również, że w trakcie jest finalizacja transakcji zakupu oddziału przez Mid Europa Partners, choć fundusz nie potwierdza tego doniesienia. Drugim potencjalnym nabywcą udziałów miał być Griffin Capital Partners.

– Nie udzielamy informacji i nie komentujemy doniesień dotyczących transakcji, w które rzekomo jesteśmy zaangażowani – mówili w rozmowie z portalem przedstawiciele Mid Europa Partners.

Polskie biuro prasowe Carrefour przekazało jedynie, że francuska centrala firmy dementuje podobne doniesienia.

Wygląda jednak na to, że informacje te mogą się potwierdzić. Stronom zależy jednak na zachowaniu poufności, dopóki transakcja nie zostanie zrealizowana.

Według analiz dlahandlu.pl, „fundusz Mid Europa Partners mógłby utrzymać sieć Carrefoura w segmencie detalicznym, być może przekształcając sklepy, które obecnie funkcjonują w formacie hipermarketowym”.

Carrefour w Polsce

Serwis dlahandlu.pl przyjrzał się wynikom sklepów Carrefour w Polsce. Pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku w naszym kraju funkcjonowały 92 hipermarkety, 152 supermarkety, 682 sklepy typu convenience i 9 sklepów typu miękki dyskont. Sprzedaż w tym czasie sięgnęła 20,24 mld euro, co przyniosło 9-procentowy wzrost. Pomimo dobrych wyników od końca 2021 roku zostało zamkniętych aż 20 sklepów.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jerzy
Jerzy 25.05.2022, 14:46
A kto zapłaci podatek od pustostanu?
kumacz
kumacz 25.05.2022, 10:12
Żabkę?

Pozostałe