PiS obieca wszystko, żeby tylko wygrać wybory. Nawet 15 emeryturę

  • 01.06.2022, 08:50
  • News4Media
PiS obieca wszystko, żeby tylko wygrać wybory. Nawet 15 emeryturę iStock
Niewykluczone, że wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast porządzą dłużej. Tylko dlatego, że PiS nie może się zdecydować, kiedy odbędą się wybory. W 2023 czy jednak w 2024?

2023 ma być rokiem wyborczym. Polacy pójdą do urn dwa razy. Mają wskazać nowych posłów i senatorów i wybrać swoich  samorządowców: radnych, wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast. To nie koniec, bo w 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

Taki jest kalendarz wyborczy, który jednak – czego nie da się wykluczyć – może się zmienić. Już od kilku miesięcy jest coraz głośniej o tym, że taki jest zamiar PiS. A dyskusja dotyczy m.in. przesunięcia wyborów samorządowych z 2023 roku na 2024 rok.

– Im szybciej o tym zdecydujemy, tym lepiej. Chodzi też o plany inwestycyjne samorządów. Może po drodze ogłosimy kolejny nabór w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” jeden z polityków PiS.

Wspominany program to miliardy złotych z państwowej kasy na lokalne przedsięwzięcia. Pieniądze idą na drogi, kanalizację, oświetlenie uliczne, budowę chodników... Zarówno w małych miejscowościach, jak i w dużych miastach.

– Państwo musi być państwem pomocnym. Polska musi być państwem dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych. Dlatego troszczymy się o wszystkich, troszczymy się o mieszkańców w każdej najmniejszej gminie, w każdym mieście, miasteczku, wsi i w każdym powiecie – to jest credo naszego rządu – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, gdy przedstawiał wyniki najnowszego rozdania Programu Inwestycji Strategicznych.

W PiS nie ma jeszcze decyzji, kiedy dokładnie miałyby się odbyć wybory samorządowe. Europosłów będziemy wybierali jesienią 2024 r. Politycy partii rządzącej woleliby jednak, żeby samorządowców wybierać w pierwszej kolejności.

To nie wszystko i nie tylko na tym kończy się gra przedwyborcza PiS. Żywy jest jeszcze jeden pomysł. Chodzi o seniorów. Sejm właśnie przyjął ustawę dotyczącą tegorocznej wypłaty 14 emerytury. To dodatkowe pieniądze, które na konta kilku milionów osób (nie tylko emerytów, ale także rencistów) mają wpłynąć w sierpniu i wrześniu. Tymczasem na wybory parlamentarne w 2023 r. PiS chce wypłacić jeszcze 15 emeryturę. Nikt się przy tym nie zastanawia, jak z takimi obciążeniami poradzi sobie budżet państwa. 

„Gazeta Wyborcza” przypomina, że Andrzej Duda jeszcze w lutym 2020 roku mówił:

– Mam nadzieję, że będzie 14 emerytura, daj Boże, potem 15 emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący, bo to jest ważne.

Festiwal obietnic wyborczych rozpoczął się na dobre.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kabaret
kabaret 02.06.2022, 07:53
tusk da 16...
Sauron
Sauron 02.06.2022, 09:09
Chyba 16 złoty w skali roku *** *** ***
17 mgnień wiosny
17 mgnień wiosny 02.06.2022, 08:35
Cha cha można powiedzieć ze wy pisiory macie kompleks Tuska.
zgr-edo
zgr-edo 01.06.2022, 20:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

oho
oho 02.06.2022, 15:08
Skąd tutaj nienawistna kremlowska propaganda. Zbanować dzbana.
pułapka bo bubel
pułapka bo bubel 01.06.2022, 16:28
- Przestrzegałbym wszystkich, którzy mają dzisiaj dobre humory, a widzę, że dobre humory nie opuszczają przedstawicieli polskiego rządu w związku z jutrzejszą wizytą Ursuli von der Leyen w Polsce, że na podstawie tej ustawy (o Sądzie Najwyższym - red.) mogą być wszczynane kolejne postępowania przeciwko Polsce, możemy płacić kolejne miliardowe kary - mówił w programie "Tłit" Wirtualnej Polski wiceprzewodniczący Nowej Lewicy Krzysztof Śmiszek.

- Niech nie cieszą się wszyscy ci, którzy myślą, że ograli Komisję Europejską. Nawet jeśli zostanie uruchomiona pierwsza transza pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, to wypłata kolejnych transz będzie uzależniona od spełnienia wszystkich warunków. A jak można mówić o spełnieniu wszystkich warunków TSUE i KE, skoro w naszym systemie dalej będą działali nielegalni sędziowie, skoro będzie można ścigać sędziego za tzw. odmowę wykonywania wymiaru sprawiedliwości? - kontynuował. Co zrobi Andrzej Duda?

- Pan prezydent robi dziś dobrą minę do złej gry. Jest przyciśnięty do ściany, musi połknąć swój język, musi znowu przełknąć tę zniewagę, którą zafundowało mu PiS. Dziwię się, że jako doktor nauk prawnych mógł wypuścić taki bubel legislacyjny ze swojej kancelarii - oznajmił Śmiszek.

- Pan prezydent wpędził Polaków w gigantyczne bagno prawne - podsumował.

ryba
ryba 01.06.2022, 15:41
wszystko jest pisane a potem robione na kolanie. Nie ma po prostu na nic czasu, bo trzeba pilnować większości i kasy dla partii. A reszta- tak jak wszędzie w kraju. 7;30 rano i widok na cały dzień- jakoś to będzie.
tak to wygląda
tak to wygląda 02.06.2022, 08:35
Zgraja nieudaczników przy sterze.
Zenek
Zenek 01.06.2022, 13:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

do "Z"enka
do "Z"enka 02.06.2022, 16:13
"Z" jak te na ukrinie
....nick ..tak tak tak ja pamiętam 😁😁😁
....nick ..tak tak tak ja pamiętam 😁😁😁 01.06.2022, 13:25
Tusk w 2014 r proponował podwyżkę emerytur o 36 zł w skali roku !!
Do nicka
Do nicka 01.06.2022, 14:24
Historia :
Rok

2012 inflacja 3,7 130,9 140,0 15 minus !! 0,9%
Co na to inbe...yl nick?
ryba
ryba 01.06.2022, 15:42
wyborca pisu- a czemu się dziwisz ? propaganda i po podstawówce
che che
che che 01.06.2022, 14:16
che che debilku - ale pis proponując 100 przy inflacji 15% (a inflacji dotyczącej emerytów -żywności itp - dużo wyższej) daje dużo mniejszą wartość...
Ku pamięci
Ku pamięci 01.06.2022, 14:12
A inflacja w 2014...0,00 % A to nick PiS trolu zapomniałeś?
ryba
ryba 01.06.2022, 15:43
wtedy był w opozycji i szukał afer w rządzie
nieJa
nieJa 01.06.2022, 14:06
ale tusk potrącał mi 8% podatku a PIS 20%. te niby 12% to ściema.Tak że ja umię liczyć panie nick
do nick
do nick 01.06.2022, 13:50
A co ty ruski trollu masz do Tuska?
jednak było lepiej
jednak było lepiej 01.06.2022, 13:28
Ale wtedy nie było inflacji. Teraz jest podwyżka ale więcej zjada inflacja.
Tylko oni
Tylko oni 01.06.2022, 12:28
Brawo tylko Pis!!!!!!!!!!
Męczysław Leniwy
Męczysław Leniwy 01.06.2022, 12:08
Damy wszystkim dochód podstawowy 2 tysionce, tysionc plós na karzde dziecko i co kwartał jednom emeryture gratis czyli szesnastke.

Oto pszepis aby raz zdobytej władzy nieoddać nigdy 👍
che che
che che 01.06.2022, 14:17
ty się kurna ogarnij z autobusami, bo cię zaskakuje, że "ceny są wysokie a nawet bardzo wysokie"...
sporan6
sporan6 01.06.2022, 12:04
W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych do samorządów województwa zachodniopomorskiego trafi 1 278 208 843 zł.
W powiecie gryfińskim do samorządów trafiły środki na następujące inwestycje:
GMINA BANIE
- Przebudowa ulic w miejscowości Banie (ul. Pocztowa, ul. B. Chrobrego, ul. Sportowa, ul. Szkolna, ul. Ogrodowa), obręb Banie - 1. 3 895 000,00 zł,
- Przebudowa drogi gminnej Kunowo - Linie 9dz.218/2,257/4,76/3,206, 59/1 obręb Kunowo - 1 377 500,00 zł,
GMINA TRZCIŃSKO - ZDRÓJ
- Budowa stacji uzdatniania wody w Trzcińsku - Zdroju, modernizacja sieciowych przepompowni ścieków, budowa inteligentnego systemu nadzoru nad jakością wody - 4 748 660,34 zł
GMINA CHOJNA
- Przebudowa infrastruktury drogowej w Chojnie - 4 000 000,00 zł - Wielopokoleniowe Centrum Spotkań - 2 975 000,00 zł
GMINA STARE CZARNOWO
- Budowa grupowego systemu kanalizacyjnego na terenie gminy Stare Czarnowo - 14 999 550,00 zł
GMINA GRYFINO
- Modernizacja Pałacyku pod Lwami w Gryfinie wraz z zagospodarowaniem terenu - 18 000 000,00 zł
GMINA MIESZKOWICE
- Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mieszkowicach - 7 600 000,00 zł
GMINA CEDYNIA
- Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Cedyni - 7 600 000,00 zł
GMINA MORYŃ
- Budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowości Przyjezierze oraz ul. Dworcowej w Moryniu z włączeniem do oczyszczalni ścieków w Moryniu - 7 495 500,00 zł
GMINA WIDUCHOWA
- Przebudowa kotłowni opalanej paliwem stałym na kotłownię CO-CWU opalaną olejem opałowym - 1 020 000,00 zł
- Przebudowa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Widuchowa - 6 365 000,00 zł
POWIAT GRYFIŃSKI
- Poprawa jakości życia mieszkańców powiatu gryfińskiego, poprzez modernizację dróg powiatowych - 14 250 000,00 zł
Sauron
Sauron 01.06.2022, 11:46
taka prawda emeryci maja przechlapane i dobrze ze rzadzi PIS ktory widzi sytuacje emerytow dlaczego jak emeryt/ka/ zostaje sam/a/ nie dostaje chociaz czesci emerytury wspołmalzonka staje sie z dnia na dzien biedakiem tu powinny zapasc decyzje a ci emeryci i Polacy co chca powrotu PO chyba zapomnieli jak płakali i narzekali nalezy kartka wyborcza posłac cale PO na kierunek idi .... i do pierdla
ryba
ryba 01.06.2022, 12:18
twój szef kaczka też tak Pier.....w 2014 roku że wszyscy pójdą do więzienia i nawet sobie w snach nie przywidywałem, że to nie chodzi o ekipę Tuska tylko o zakończeniu rządzenia Zjednoczonej Prawicy- ukradli 10 razy tyle co PO w całej kadencji - i to przez 1 rok!
TVPis szczujnia
TVPis szczujnia 01.06.2022, 11:41
Dzięki TVP dowiedziałem się, że inflacja 5,4% we Francji jest tragiczna, 7,4% w Niemczech spowoduje głód a u nas 13,9% jest spoko i w zasadzie to jej nie ma a Polska jest rajem bez drożyzny z ukochanym wodzem na czele..
ryba
ryba 01.06.2022, 12:20
ale za to wspaniały program zwany pisowskim ładu spowodował, że niektórzy dostali po 100 złotych i cieszyli się jak głupi do sera, a potem nagle panowie z pisu podwyższyli sobie pensyjki o wskaźnik inflacji czyli o 5 tyś złotych. W sumie nie ma to znaczenia, bo i tak poszło to na wódkę w obu przypadkach.
emeryt
emeryt 01.06.2022, 12:11
Tak to jest z propagandą. Znam to z PRL.
emeryt 2
emeryt 2 02.06.2022, 00:33
A ja od PiS.
Ciemny lud
Ciemny lud 01.06.2022, 11:40
hurrra - niemcy nami nie będą dowodzić hurra
....nickkk...
....nickkk... 01.06.2022, 13:29
głosuj na tuska a otrzymasz 5zł co dwa lata. Piniędzy nie ma i nigdy nie było nawet zakopanych w Zakopanym
To jakiś beton
To jakiś beton 01.06.2022, 11:31
Wystarczy wpisać ,,afery PiSu " i myślący człowiek który nie chce upadku Polski zastanowiłby się na kogo głosować ..Dziwne że generalnie wszyscy ... na nich głosują pięknie się sami nazywają "Polak patriota "
..........
.......... 02.06.2022, 15:12
Platformy nie trzeba wpisywać oni wyryli Polakom w pamięci biedę i nędzę i poniżanie
ryba
ryba 01.06.2022, 12:22
poczekaj kilka lat, jak ktoś inny obejmie stery w tym kraju i zobaczy papiery , ile poszło bokiem - proponuje od razu ustawę o zabieraniu majątków w sprawie rzekomej rozdzielności majątkowej, gdzie żona ani minuty nie pracowała i ma 40 nieruchomości a mąż polityk nic. Spokojnie- to tylko przekrój polityków PISu.
Hak
Hak 01.06.2022, 11:08
Ciemny lud wszystko kupi. Ale nic nie trwa wiecznie. Lada chwila obudzimy się z ręką w nocniku :/
zafundowali nam
zafundowali nam 01.06.2022, 11:27
Niestety już znajdujemy się w ciemnej d...
tyle
tyle 01.06.2022, 11:03
Przyspieszonych wyborów nie będzie b przegrają.
zafundowali nam
zafundowali nam 01.06.2022, 11:28
Miały być na wiosnę ale kalkulacje nie wyszły. I cały czas robią igrzyska a dług rośnie
...nickk..
...nickk.. 01.06.2022, 10:20
czy tacy hultaje jak Wałęsa czy Tusk też dostają 14 emeryturę
Myśl jak masz czym
Myśl jak masz czym 01.06.2022, 11:38
Dla PiS betonu hultaje bo nie są ich klakierami. I serce ich boli co z Polską PiS zrobil....a dla całego świata Wałęsa bohaterem ....,i Tusk szefem całej Uni . Nie bez powodu.Wiesz gdzie oni mają PiS ochłapy które inflacją i tak zeżarla ?
.....
..... 01.06.2022, 13:21
Dla was czerwoni zawsze kapusie będą bohaterami ale nie dla Polaków
...nick...
...nick... 01.06.2022, 13:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

oburzona
oburzona 01.06.2022, 13:30
dlaczego ten nick obraża nas Polaków? Kto dał pozwolenie temu trollowi na nienawiść?
daj spokój
daj spokój 01.06.2022, 12:12
Komu ty tłumaczysz? Kacapskiemu trollowi nickowi?
... nick...
... nick... 01.06.2022, 10:12
Rząd Platformy Obywatelskiej zabrał też Polakom 150 miliardów ich oszczędności zgromadzonych w OFE aby załatać dziurę w budżecie ZUS. Pieniędzy na wypłatę bieżących emerytur nie było już od dawna. W 2009 roku rząd PO poinformował Komisję Europejską, że deficyt funduszy ubezpieczeniowych przekroczy 9 mld zł. Jedyna możliwość załatania takiej dziury to pożyczenie pieniędzy np. w banku !!
che che
che che 01.06.2022, 14:20
debilku - a rząd pisowski nazwał kradzież "opłatą manipulacyjną" - i zabrał 20 procent tego, co zostało...
ryba
ryba 01.06.2022, 12:26
ja też myślałem , że 150 mld i brak podwyżek przez 7 lat to najgorsze co nas może spotkać. Ale nie podejrzewałem, że w kraju powstanie rząd tetryków i chachmętów. 150 mld to w 2021 w pól roku poszło bokiem i nikt nie wie gdzie. Niby na kontach pisowców nic nie ma, ale u ich żon miliony. CUD.
Smutne czasy
Smutne czasy 01.06.2022, 11:49
Za czasów PO wprowadzono 26-tygodniowy urlop macierzyński, budowano żłobki i przedszkola, było becikowe, wprowadzono 1 zł opłaty poza darmowe 5 godz. w przedszkolu, było IN VITRO !! Był szacunek do kultury i nauczycieli i nie prano mózgów dzieciom religią od przedszkola ..Świat nas szanował i podziwiał..TVP nie sial nienawiści ..

Teraz jest tylko propaganda
....nick ..
....nick .. 01.06.2022, 13:19
Kulturę niszczona teraz musimy wszystko odkupywać pajacu ***
wróżka
wróżka 01.06.2022, 12:13
Teraz jest źle ale za chwilę może być jeszcze gorzej.
Sauron
Sauron 01.06.2022, 10:11
Podobnie było w 2010 roku, gdy Donald Tusk nie znalazł czasu, by wziąć udział w głosowaniach nad dodatkiem dla emerytów, ponieważ grał wtedy w piłkę m.in. z ówczesnym szefem klubu PO Grzegorzem Schetyną. Platforma Obywatelska przegłosowała wtedy odrzucenie ustawy o jednorazowym dodatku dla tych osób, których świadczenia są niższe niż 1400 złotych brutto. Gdyby uchwalono te przepisy, to starsi ludzie co roku jesienią dostaliby od 200 do 700 zł, w zależności od wysokości ich świadczeń !!
ryba
ryba 01.06.2022, 12:27
ale chłopie beret cię uwiera
Ssiii