Zatrzymali ją w Rowie. Drugi raz...

  • 04.06.2022, 19:30
  • Źródło: KWP Szczecin
Zatrzymali ją w Rowie. Drugi raz... Policja arch.
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Skoda Fabia, która o 36 km przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Kobieta jechała drogą w miejscowości Rów z prędkością 76 km/h. Jak się okazało, kierująca podróżowała samochodem, mając zatrzymane wcześniej prawo jazdy.

Patrol mieli tego dnia (czwartek) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Podczas kontroli prędkości na drodze w miejscowości Rów, zatrzymali kierującą samochodem Skoda, która przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 36 km/h.  

W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 46 latka miesiąc wcześniej straciła swoje prawo jazdy na 3 miesiące z powodu przekroczenia prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Niestety ta sytuacja niczego jej nie nauczyła, ponieważ ponownie wsiadła do swojego samochodu i przekroczyła dopuszczalną prędkość.

Teraz kobieta za swoje postępowanie odpowie przed sądem. To nie jedyne konsekwencje jakie będzie musiała ponieść 46 latka. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy a kierujący w tym czasie ponownie będzie kierował pojazdem, czas zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy..

Policja przypomina, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

Źródło: KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rozumiem
rozumiem 04.06.2022, 20:29
W takich butach ma ciężką nogę.
lubieżny
lubieżny 04.06.2022, 19:50
Po prostu lubi kobieta szybką jazdę!
wiadomo
wiadomo 04.06.2022, 19:43
Do Mieszkowic jechała...
Ciekawy
Ciekawy 05.06.2022, 07:54
Może jakieś inicjały tej 3.14 sdy.
Knagulec
Knagulec 05.06.2022, 11:09
3.14 ti twoja stara rogaczu

Pozostałe