Siecią kanalizacyjną połączą sześć miejscowości w gminie. Dostali na to pieniądze

  • 18.06.2022, 15:30
  • Źródło: UG Stare Czarnowo
Siecią kanalizacyjną połączą sześć miejscowości w gminie. Dostali na to… Fot. UG Stare Czarnowo
Binowo, Dobropole Gryfińskie, Glinna, Kartno, Kołowo i Żelisławiec połączone zostaną w grupowy system kanalizacyjny. Władze gminy na tę ważną inwestycję dla mieszkańców pozyskały blisko 15 mln zł.
Grupowy system kanalizacyjny funkcjonować będzie w oparciu o zbiorczą oczyszczalnię ścieków w miejscowości Kartno. Wymaga to m.in. przebudowy oczyszczalni ścieków w miejscowości Kartno, budowy sieci przesyłowych pomiędzy miejscowościami, budowy nowej brakującej sieci kanalizacyjnej oraz rozbudowę lokalnych sieci kanalizacyjnych.
 
- Stajemy dziś przed szansą ogromnego skoku cywilizacyjnego a dzięki przyznanym środkom finansowym zapewnimy mieszkańcom gminy Stare Czarnowo nowoczesną infrastrukturę kanalizacyjną, która jest istotna dla gminy i wyczekiwana przez mieszkańców, co pozwoli dogonić lepiej rozwinięte gminy sąsiednie i tym samym zapewni zrównoważony rozwój gospodarczy - podkreśla wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.
 
Przedsięwzięcie położone jest na obszarach chronionych Natura 2000 i Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”, gdzie brak jest możliwości budowy instalacji rozproszonych. Projekt ze względu na obszar, który objęty jest prawną ochroną przyrody, nie może zostać podzielony na szereg mniejszych zadań. Uwarunkowania środowiskowe na tych obszarach chronionych od kilkunastu już lat blokują budowę małych lokalnych oczyszczalni ścieków na tym terenie. Jedynym rozwiązaniem pozostaje budowa kanalizacyjnych sieci przesyłowych do jednej dużej zbiorczej oczyszczalni, położonej poza obszarem parku krajobrazowego i rozbudowa tej oczyszczalni.
 
Inwestycja realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. W pierwszej kolejności wybrany wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektować system kanalizacyjny i uzyskać pozwolenie na budowę. Po tym nastąpi etap budowlany, który planuje się zakończyć najpóźniej do 31 grudnia 2025 r.
 
Zadanie realizowane będzie w ramach otrzymanego dofinansowania o wartości blisko 15 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych.
Źródło: UG Stare Czarnowo

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gladiator
Gladiator 21.06.2022, 19:42
Można? Można. Wystarczą właściwi ludzie na właściwych stanowiskach.
Fakt
Fakt 18.06.2022, 20:41
Gówno z tego zrobią nieudacznicy...
Jerzy
Jerzy 18.06.2022, 20:08
Lewaki nareszcie będą mogli porządnie i komfortowo się wypróżnić, gdyż ciągle im żal dupę ściska.
Zając
Zając 18.06.2022, 19:01
W dobropolu przez tyle lat sie nie udawalo polaczyc z samym kartnem, bo ktos tam blokowal. Czy teraz sie uda?
Ludwik
Ludwik 18.06.2022, 17:12
Może wreszcie coś ruszy w tym temacie.

Pozostałe