Wyobrażenia na temat uchodźcy

  • 20.06.2022, 08:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wyobrażenia na temat uchodźcy
Dziś 20 czerwca obchodzimy coroczne święto - Światowy Dzień Uchodźcy. Myśląc "uchodźca" mamy pewne wyobrażenia, które nie muszą być zgodne z prawdą. I dlatego potrzebny jest ten dzień.

Dziś problem uchodźcy znamy przez pryzmat uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Ale to nie tylko muszą uciekać. Przyjmuje się, że obecnie mamy na świecie 50 mln uchodźców. 

Za uchodźcę uznajemy osobę, która zmuszona została do opuszczenia terenu, na którym mieszkała ze względu na zagrożenie życia, zdrowia, bądź wolności, najczęściej sytuacja ta związana jest  z walkami zbrojnymi, klęskami żywiołowymi, prześladowaniami religijnymi bądź z powodu rasy lub przekonań politycznych. 

Uchodźcy potrzebują przyjaznego miejsca, ale też małe miasteczka czy wsie potrzebują mieszkańców. Nasz powiat się wyludnia...

My z okazji dzisiejszego dnia przygotowaliśmy grafikę. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gucio
Gucio 22.06.2022, 12:46
Niedługo wprowadzą dzień Bandery żeby przypodobać się Ukraińcom.
?
? 22.06.2022, 13:12
Przecież jest dzień kundla - to w sam raz święto putlera i twoje?
do ruskiego trolla
do ruskiego trolla 22.06.2022, 13:10
Nie twój kacapie interes co my w Europie sobie świętujemy.
nieJa
nieJa 23.06.2022, 07:43
nie do "ruskiego "tylko "rosyjskiego".Co to za słownictwo"kacap"?Potomku ukrów naucz się w końcu pięknej mowy Polskiej!Jak na razie Ukraina nie jest w UE.O Banderze lepiej tu nie wspominać .Kresowiacy mają dobrą pamięć.
***
*** 20.06.2022, 20:49

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

*** ***
*** *** 20.06.2022, 15:41

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ja
ja 20.06.2022, 12:43
"Za uchodźcę uznajemy osobę, która zmuszona została do opuszczenia terenu..." zapomnieliście dodać, że uchodźcą się jest w pierwszym bezpiecznym kraju. Później już tylko migrantem.
nieJa
nieJa 20.06.2022, 18:31
w wyniku wojny Ukraina -Rosja +Białoruś te kraje nie są bezpieczne dla uchodżców.Więc dla czego Polska wybudowała płot na granicy z białorusia i nie wpuszcza uchodżców z Białorusi.Wszak są zmuszani do opuszczania tejże?Ja chyba na wyrost napisał?!
CHŁOPIE  TO  MASOŃSKI TEATR  DLA DEBILI
CHŁOPIE TO MASOŃSKI TEATR DLA DEBILI 22.06.2022, 14:38
CIEKAWE CZY ZROBILI W TYM PŁOCIE PRZEJŚCIA DLA ZWIERZĄT HA AH AH JAK NA AUTOSTRADACH GDZIE SA EKOLODZY PUSZCZA BIAŁOWIESKA SIE WYLUDNIA HA AHA H BARDZIEJ WYZWIERZECA HA HA AH
Biurwa
Biurwa 20.06.2022, 09:38
Czy te młode byczki z kokainy to też uchodżcy? Zamiast bronić swojej ojczyzny to pałętają sie po urzędach po kasę darmowe żarcie i oczywiście lokal .

Pozostałe