Nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego jest samowolą budowlaną

  • 20.06.2022, 18:00
  • News4media
Nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego jest samowolą budowlaną PiS / Twitter
„Buta” - takie padają słowa w kontekście odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego. Postument został postawiony bez zgody władz miasta.

„I w dzieciństwie, kiedy często chorował, i później w trakcie kariery naukowej, gdzie różne wydarzenia powodowały, że plany nie były realizowane, i później kiedy realizował zadania w imieniu wielkiego ruchu politycznego, jakim była Solidarność, i wielkiego ruchu społecznego, największego, albo przynajmniej jednego z dwóch największych w dziejach świata, i wreszcie w imieniu państwa” - mówił o swoim bracie Jarosław Kaczyński, który w brał udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie.

W tym momencie z tłumu dało się słyszeć okrzyki: „Przestań kłamać!”.

To jednak nie jedyna kontrowersja związana z nowym pomnikiem brata prezesa PiS. Okazało się bowiem, że jest to samowola budowlana. Wyjaśnił to Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. Już 14 czerwca wystosował pismo, w którym napisał, że nikt z inicjatorów postawienia pomnika nie poinformował o tym miasta.

„Wygląda na to, że zarówno fakt budowy pomnika, jak i jego usytuowania celowo utrzymywano w tajemnicy” - czytamy.

A prezydent dodaje, że zgodnie z zasięgniętą opinią prawną budowę powinna poprzedzić uchwała Rady Miasta.

„Wobec zaistniałej sytuacji, którą określić można wprost jako jawne lekceważenie władz miasta i mieszkańców Tarnowa oraz karygodną ingerencję w zabytkowy i unikalny pejzaż miasta, mój udział w sobotniej uroczystości nie jest możliwy, stanowiłby bowiem formę przyzwolenia na samowolne działania podejmowane wbrew tarnowianom i ze szkodą dla unikatowej architektury naszego miasta” - zaznacza Roman Ciepiela.

Poseł PiS Wiesław Krajewski w „Kurierze Codziennym” tłumaczy, że zgodę na budowę pomnika wydało PKP. To ta spółka jest właścicielem terenu, na którym stanął pomnik w Tarnowie. Jednak z pisma prezydenta miasta wynika, że nie ma znaczenia, kto zarządza terenem, bo w takich przypadkach zawsze zgodę musi wydać Rada Miasta.

 

News4media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nieJa
nieJa 22.06.2022, 11:55
proponuję zamiast Katowice to kaczygród
W rzeczy samej.....
W rzeczy samej..... 21.06.2022, 07:37
Dlaczego jest tylu przeciwników, krzykaczy, przeciwnych Pamięci, tej najważniejszej części tożsamości narodowej,., Lech Kaczyński był prezydentem RP, ale także dobrym Człowiekiem,.,błędy popełniał ale pokażcie prezydenta jakigokolwiek kraju, który błędów nie popełniał,., geopolityczne położenie, naciski ue, amerykańskie i izraelskie były i są, taki los kraju położonego między dwoma bandyckimi terrorami, dodać szantaż i haniebne naciski amerykańsko-izraelskie i oto jawi się łamany, atakowanyPolak
Słychać wrzask
Słychać wrzask 21.06.2022, 07:32
Czyli 90% Polek i Polaków po samochodzie od Kaczyńskiego otrzymało. Dzięki 500 zł plus, 300+, 13. i 14. Emerytura i Renta, obniżenie podatków dla Polaków i zero podatku od emerytur, rent, wczasy pod gruszą w całej Polsce dzięki od dr nauk Jarosława Kaczyńskiego Bon Turystyczny 500 zł, uratowanie milionów miejsc pracy dzięki Tarczy Antykryzysowej i Antyputinowskiej. 200 mld dla firm polskich - bez nich by koniec z firmami był. Aha, niektórzy niby "humoryści" naklejają że mają samochód dzięki 500+ od dr nauk Jarosława Kaczyńskiego. Brawo Jarosław Kaczyński! I teraz gdyby ludzie chcieli za to odpłacić Dobrem - jak trzeba - to by był szczęśliwszy niż Bill Gates z Microsoft. Dziękuję Jarosław Kaczyński. I Dziękuję śp. Lech Kaczyński.
„ DRUGI SORT“
„ DRUGI SORT“ 22.06.2022, 06:22
Tak a TOW.Kaczynski te pieniadze wzial ZE swojego portfela i rozdal POLAKOM !!!! Oj ,zapomnialam PRZECIEZ SPRZEDAL DWIE WIEZE !!!! A JESZCZE PRZYJAL POD SWOJ DACH UKRAINCOW !!! SAPIACY ,SAMOTNY ZGNIUSNIALY I ZDEWOCIALY STARZEC !!!! TU CO DZIESIATEGO W KOSCIELE ,A POZNIEJ Z FALSZYWEJ BUZIUNI Z NIENAWISCI AZ Z „ PYSKA „ PIANA „ SIE LEJE !!!!!! AMEN.
ruski
ruski 21.06.2022, 21:12
a skąd rząd ma pieniądze pomyśl!!!??? z naszych podatków,zamiast inwestować w przemysł ,to kupuje sobie wyborców ,dzięki tym dodatkom wielu ludzi woli pójść do MOPS-u niż do pracy,po prostu trzeba dawać wędkę anie gotową rybę
wyliczanka
wyliczanka 21.06.2022, 00:05
Ilu danych KRÓLÓW ma pomniki w różnych miastach polskich?! Ile pomników musi Kaczyński postawić Kaczyńskiemu, żeby zrobić z niego KRÓLA nad KRÓLAMI?!

Katastrofa smoleńska była, jest i będzie wielką NARODOWĄ tragedią, ale pisiory, a w zasadzie jeden, niech przestanie z tej tragedii NARODOWEJ robić ... awersję.

Maria Kaczyńska była WIELKĄ, MADRĄ KOBIETĄ, która miała wpływ na swojego męża, większy niż jego brat.

[*] x 96

wniosek
wniosek 20.06.2022, 21:55
Bo prawo pisowców w tym wypadku najwyraźniej nie interesuje. A sprawiedliwość jest tylko dla swoich. I to taka kargulowo-pawlakowa.
:))))))))))
:)))))))))) 20.06.2022, 21:52
Tzw. eksperci od pomników i wielkości śp. prezydenta powinni złapać kontakt z ekspertami od brzozy...To by dopiero były rewelacje:))))))))
Wniosek
Wniosek 20.06.2022, 21:44
Abp Jędraszewski: "Lech Kaczyński królom był równy".
..zidiocenie zaczyna sięgać zenitu...
Wróżka
Wróżka 20.06.2022, 21:34
Długo nie postoi ..
MASOŃSKA  CIOTA   Z  GRYFINA  AH AH AH FARTUSZEK PLUS  HA AH AH
MASOŃSKA CIOTA Z GRYFINA AH AH AH FARTUSZEK PLUS HA AH AH 20.06.2022, 20:07
https://www.google.com/url?sa=… I JAK TAM POSTAWILI MU POMNIK HA HA AHA
88
88 20.06.2022, 22:17
jak się skończyło z tym pijanym policjantem , zwolnili czy przeniesiony na inną parafię za poręczeniem biskupa ?
ILE  JEST  *** W  ***  HA AH AH
ILE JEST *** W *** HA AH AH 20.06.2022, 19:58
TO JAKIŚ KABARET MASONSKI HA HA AH
Gucio
Gucio 20.06.2022, 19:54
Tylko patrzeć jak zaraz stanie pomnik Załęskiego na naszej ziemi.Ha ha sługa narodu to jakaś kpina jest.Dla mnie to jest największym żebrakiem narodu. Tylko dajcie broni dajcie broni .A kup sobie niemoto i wtedy walcz a jak nie stać to się poddaje a nie wystawia ludzi na pewną śmierć.Sam nie łeb nadstawi.
ruski
ruski 21.06.2022, 21:16
masz zryty łeb pisowski, jestem ciekaw co ty byś zrobił jak by ruskie napadli na Polskę,pewnie byś pierwszy spadał tam gdzie pieprz rośnie
do gutii kremlowskiej
do gutii kremlowskiej 20.06.2022, 22:48
No popatrz - "niemotą" nazywasz Ukraińców? To jak nazwać ruskich najeźdźców którzy od 117 dni pokazują blamaż wojska a triumf dziczy?
prawda
prawda 20.06.2022, 19:53
tylko dla lewaków jest
ub  wieczorek ab RA   kadabRA    HA AHA H
ub wieczorek ab RA kadabRA HA AHA H 20.06.2022, 19:52
a co ten cieć zrobił dla polski ha ha ah jak biblia mówi nie stawajcie pomników dla błaznów patrz bałwochwalców masońskich ciot z KRZYWEGO KOŁA i reszty pedalstwa ha ah aha
...
... 20.06.2022, 18:39
Oni po prostu chcieli od początku zamordować prezydenta , on im przeszkadzał, patrioci pamiętają kim są oprawcy pana prezydenta , na was też przyjdzie czas
Nick
Nick 20.06.2022, 18:36
Jak widać nie bardzo "kapujesz", kim był Lech Kaczyński i swoj lewacki debilizm koniecznie chcesz nam pokazać natym portalu.
ryba
ryba 20.06.2022, 23:32
był ciekawym typem. Jednym ruchem zabił całe dowództwo wojska polskiego, kombatantów i jeszcze wsławił się tym , że zrugał bezdomnego. Innych zasług nikt nie zna. nawet w tym Tarnowie nie mogą pojąć, po co kolejny pomnik i dlaczego u nich?
Xmen
Xmen 20.06.2022, 18:35
Niesiemy cię Polsko jak żagiew, jak płomień, dokąd cie doniesiemy" mówił Kornel Morawiecki. Do takich polskich patriotów należał Prezydent Lech Kaczyński i dlatego został zamordowany w Smoleńsku CHWAŁA POLSKIM BOHATEROM.
ryba
ryba 20.06.2022, 23:33
nie kpij. Jeśli on jest synonimem patrioty to ten kraj zsunął się na dno szamba.
Xmen
Xmen 20.06.2022, 18:34
Szambo lewackie w Tarnowie bezsilne wrzaski lewackich onuc nie zmenja kierunku Polski i Polaków dojścia do celu jakim jest do robyt i suwerenność PiS i koalicja taktrzymac
ryba
ryba 20.06.2022, 23:34
no cieniasie, ale pojechałeś. na razie minus siedem a docelowo jak te zera w europarlamencie- stawiam na 1 do 27.
Nick
Nick 20.06.2022, 18:33
Mądry człowiek. Wspaniały lider Polski prof. Lech Kaczyński. Stąd ataki wrogów Polski. Szczególnie z Kremla wrogowie. I trochę ich matrioszek stąd. Ale oni, wrogowie Polski, przeminą. Pamięć o Prezydencie Lechu Kaczyńskim pozostanie.
ryba
ryba 20.06.2022, 23:34
pamięć na pewno pozostanie- już dzisiaj na myśl o nim i braciszku niedojdzie uśmiech mi z twarzy nie schodzi
Ncikk