Zorganizowali nielegalne wyścigi. Policja w akcji

  • 20.06.2022, 19:55
  • Źródło: KMP w Szczecinie
Zorganizowali nielegalne wyścigi. Policja w akcji KMP Szczecin
Policjanci udaremnili w miniony weekend próbę zorganizowania nielegalnych wyścigów na parkingu jednego z centrów handlowych. Zaczęło się od zwrócenia uwagi przez mundurowych na gromadzące się w godzinach wieczornych kilkadziesiąt samochodów.

W piątkowy wieczór kierowcy blisko 50 pojazdów różnych marek, zgromadzili się na parkingu jednego ze szczecińskich marketów. Do zorganizowania nielegalnych wyścigów zachęcił uczestników z pewnością nie tylko przypływ adrenaliny ale również sprzyjająca pogoda. Wyścigi na drogach publicznych są nielegalne, a osoby biorące w nich udział świadomie stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym.

Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości kierujących w wyniku czego zatrzymano ,,rajdowca na podwójnym gazie’’, który już stracił swoje prawo jazdy. Alkohol i chęć zaistnienia takiego kierowcy na ,,nielegalnym rajdzie’’ mogła skończyć się tragedią. Zatrzymany nietrzeźwy za kierownicą z 3 promilami, który chciał wziąć udział w nielegalnych wyścigach - to jeden z efektów akcji .

Wyścigi uliczne są nielegalne i policjanci z pewnością dołożą wszelkich starań, by takich spotkań było jak najmniej.  Pamiętajmy, że ruch na ulicach, gdzie odbywają się wyścigi, dla innych osób odbywa się normalnie, więc pozostaje pytanie, co takiego musi się wydarzyć, by ci, którzy uwielbiają smak adrenaliny, nieco oprzytomnieli i posmakowali nadmiernych prędkości w miejscach do tego przystosowanych.

Źródło: KMP w Szczecinie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

linia obrony
linia obrony 2 dni temu, 09:56
To nie wyścigi, to prezentacja aut.
ello
ello 21.06.2022, 18:48
To goście z Chojny tam byli *** *** ***
uchol
uchol 20.06.2022, 23:46
Ktoś strzelił z ucha.
Doswiadczony
Doswiadczony 20.06.2022, 22:34
Zapewne wielu więcej było naćpanych :) ale policji nie stać na narkotesty dla kilkudziesięciu osób, może co najwyżej poświecili latarką po oczach (o ile baterie były naładowane) i pytali o substancje odurzające ;)
nowa fala
nowa fala 20.06.2022, 21:53
Szybcy , wściekli i co niektórzy narąbani.
denuncjator
denuncjator 20.06.2022, 20:55
Wiem nawet kto tam był ! Ten *** ***

Pozostałe