Kaczyński odszedł z rządu. Już wiadomo, kto go zastąpi

  • 21.06.2022, 08:30
  • News4Media
Kaczyński odszedł z rządu. Już wiadomo, kto go zastąpi PiS / Twiiter Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński zrobił to, co zapowiadał. Szef PiS-u nie jest już członkiem rządu.

Jarosław Kaczyński na stanowisko wicepremiera i szefa Komitetu ds. Bezpieczeństwa został powołany 6 października 2020 roku. Niemal od razu mówił, że nie zamierza pracować w rządzie długo. Potem tę kwestię wypowiadał wielokrotnie, dodając przy tym, że gdy skończy kilka ważnych projektów, to odejdzie z rządu.

Terminów realizacji tej decyzji było już kilka. Teraz stało się to faktem.

– Nie jestem już w rządzie; premier Mateusz Morawiecki oraz – z tego co wiem – prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację – przytoczyła we wtorek rano słowa Jarosława Kaczyńskiego Polska Agencja Prasowa.

Były już członek rządu dodał, że teraz stanowisko wicepremiera przejmie Mariusz Błaszczak, szef MON.

Szef PiS pytany o ocenę swojej obecności w rządzie powiedział, że udało mu się wykonać plan, który sobie zakładał.

– Choć nie będę ukrywał, że w tym planie nie było wojny, choć był on przygotowywany na ewentualność wojny. Sądzę, że w tym czasie zapadły te najważniejsze decyzje odnoszące się do tego, by Polska uniknęła bardzo trudnego losu. Chcemy się na tyle zbroić, aby ewentualny atak na nasz kraj był całkowicie nieracjonalnym przedsięwzięciem – podkreślił Kaczyński.

Powtórzył, że teraz ma zamiar zająć się sprawami partyjnymi. Jak to określił, PiS ma „odzyskać werwę”. To mają być przygotowania do przyszłorocznych wyborów. Przypomnijmy, że w 2023 r. mają się odbyć wybory parlamentarne, a następnie samorządowe.

Rekonstrukcja?

To nie jedyna zmiana, do jakiej ma dojść w Radzie Ministrów. Jednak politycy PiS nie mówią o rekonstrukcji. Tłumaczą, że chodzi o pojedyncze modyfikacje składu rządu. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami ma zostać awansowany Zbigniew Hoffman, dotychczasowy sekretarz stanu i zastępca szefa KPRM, czyli Michała Dworczyka. Hoffman zostanie ministrem.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nieJa
nieJa 23.06.2022, 07:28
może to brzydkie i nie chrześcijańskie ale lepiej by było aby odszedł z życia doczesnego.Tyle szkód narobił Polsce ,że powinien odejść i to najlepiej pod opiekę diabła
kabaret  polin to stan umysłu  ha ha ah
kabaret polin to stan umysłu ha ha ah 22.06.2022, 23:46
szrot powiedział że otwiera nowy szrot ha ha ah
Gryfino
Gryfino 22.06.2022, 01:39
Nie odejdzie z czasu i przestrzeni. Uwolnij naród od siebie i zniknij.
ryba
ryba 21.06.2022, 17:26
wicepremier od nic nie robienia- tak się kasuje 10 tyś złotych za trwanie. I po to chłopina tam był- czy ktoś zna choć jedną zasługę tego faceta w rządzie? Choć jeden dokument z podpisem wicepremiera? Zero. Bo takowych nie było! A skarb państwa fiknął kupę kasy
teatr cieni
teatr cieni 21.06.2022, 18:53
No nie mów ryba. O tym wszystkim kręci.
prosto z mostu
prosto z mostu 21.06.2022, 17:03
To rząd upadłych polityków, którzy walczą o przetrwanie. Oni wiedzą, że ich czas się kończy - mówi Interii wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz. Ocenia też, że sprawa zakupu obligacji przez premiera Mateusza Morawieckiego "jednoznacznie udowadnia, że nigdy nie powinien zostać premierem". Ostrzega też przed piątą falą pandemii. - Niemcy od jesieni prawdopodobnie wrócą do obowiązkowych masek, mają kilkadziesiąt tysięcy zakażeń nowym wariantem wirusa, który de facto wymyka się spod kontroli szczepień. Wróżą potężne uderzenie pandemii. U nas cisza, nie testujemy, nie widzimy - podkreśla Arłukowicz.
Kol
Kol 22.06.2022, 06:11
Mieszkam w Niemczech i nie ma paniki
stare dobre czasy
stare dobre czasy 21.06.2022, 18:34
Idzie czas na profesora Sutka i Glutka.
i tak ma być
i tak ma być 21.06.2022, 15:31
Każdy, kto zobaczył Irpień, Borodziankę, Buczę czy Mariupol wie, po co dziś na wschodniej flance NATO są wojska sojusznicze - po to, by nikt nas nie napadł. To się nie opłaca i tak ma być - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek podczas wizyty w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Adazi na Łotwie. We wtorek, w drugim dniu wizyty na Łotwie, prezydent odwiedził PKW funkcjonujący w ramach batalionowej grupy bojowej NATO. Towarzyszył mu szef MON Mariusz Błaszczak. Prezydent zauważył, że miał odwiedzić żołnierzy stacjonujących na Łotwie już w kwietniu. - Nie dotarłem do państwa w kwietniu, bo wtedy w jakimś sensie pojechałem, by przekonać się na własne oczy, po co tutaj jesteście - powiedział Duda, przypominając swoją wizytę na Ukrainie. - Pojechałem do Kijowa na zaproszenie prezydenta (Ukrainy) Wołodymyra Zełenskiego i, będąc tam, pojechałem także do Irpienia i Borodzianki, skąd kilka dni wcześniej zostały wyparte odziały rosyjskie - przypomniał.
Bartek
Bartek 21.06.2022, 18:34
do 15.31: Trudno nie przyznać racji.
Piszczyk
Piszczyk 21.06.2022, 15:30
Wodzu nie zostawiaj nas. Na Kowno Ż.....na Madagaskar Wodzu prowadż.
Hugy wogy
Hugy wogy 21.06.2022, 13:18
Szkopy rzucaja Ukrainie klody pod nogi , blokuja dostawy ciezkiej broni , sa przeciw przyjeciu Ukrainy do UE powod prosty boja sie ze kraje Baltyckie z Ukraina i Polska beda potege ktora zmiecie ich hegemonie razem z ich zalosnymi francuzikami , tego sie boja poki co wredna szwabia ktora od wiekow jest naszym wrogiem bruzdzi nam razem z targowica i wymysla brak praworzadnosci byle pretekst znajda by Polske oczerniac i ponizac , od momentu wybuchu wojny wsadzili w *** putlerowi 93 mld euro , a zalosny milosnik geriatri zwiekszyl dostawy , to jest ta ich praworzadnosc , to sa te ich wartosci europejskie ktorymi sobie wycieraja geby , wstyd i hanba to oni beda tymi ktorzy beda odpowiedzialni za atak putlera na nastepne kraje
Europa
Europa 22.06.2022, 07:32
Z jakiej pisszczujni te bajki skopiowałeś?.. Zachód zawsze im solą w oku ..Bo wiedzą że Polsce daleko do nich .Za dużo tu złodziei i dyktatorów.
Kicja
Kicja 22.06.2022, 17:56
Do skoku stulecia im daleko
POLKA
POLKA 21.06.2022, 18:58
POWIEDZ TO TYM POLAKOM ,KTORZY JEZDZA DO PRACY ,JAK TO OKRESLILES DO „ SZKOPOW“!!!!??? TO ONI ( JAK WRACAJA ) NABIJAJA POLSKA GOSPODARKE !!!!!!! A TAK POD JAKIM WZGLEDEM POLSKA MIALA BY BYC POTEGA !!!!?????HA ,HA !!!! A UKRAINA TO DAJ BOZE ODBUDUJE SWOJ KRAJ TYLKO DZIEKI POLSCE !!!!??? JECHALES KIEDYS NIEMIECKIMI DROGAMI ,NAWET NA WSIACH O DROCGACH „ SZYBKIEGO RUCHU“ CZY AUTOSTRADACH NIE WSPOMNE !!!!! TAKZE NAJPIERW ZOBACZ ,A POZNIEJ POMYSL : GDZIE JEST MIEJSCE POLSKI ,TYLKO NP.W W/ W PRZYKLADZIE !!!!???? OJ ,NIESTETY JEZELI CHODZI O POTEGE TO POLSCE JESZCZE DALEKO ,OJ DALEKO !!!!! NIE WSPOMNE O SPRAWACH SOCJALNYCH I SLUZBIE ZDROWIA !!!!! POZDRAWIAM Z NIEMIEC !!!! 💕
prezes upokorzył prezydent
prezes upokorzył prezydent 21.06.2022, 13:15
Jarosław Kaczyński, ogłaszając decyzję o odejściu z rządu, postanowił zagrać prezydentowi na nosie. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że prezes PiS nie czekał na podpisanie dokumentów przez Andrzeja Dudę, kiedy ogłosił, że "nie jest już w rządzie". Pałac Prezydencki oficjalnie nie chce komentować sprawy. Szef gabinetu prezydenta minister Paweł Szrot odmówił odpowiedzi na nasze pytanie, czy Kaczyński formalnie nie jest już członkiem Rady Ministrów.

wszyscy to widzą
wszyscy to widzą 21.06.2022, 13:05
JarKacz nie daje rady.
nie podejrzewałem go o autorefleksję
nie podejrzewałem go o autorefleksję 21.06.2022, 13:03
Sam zrozumiał, że musi odejść? No szacun.
Gryfino
Gryfino 21.06.2022, 11:18
Kaczor to wybitny polityk , prawdziwy patriota , nagonka na jego i ośmieszanie utwierdziła mnie jeszcze bardziej w tym że jest więcej wart na scenie politycznej niż inni , nigdy nie zdradził Polski .
zero
zero 21.06.2022, 13:04
Najwyraźniej sam się ocenił ile jest wart skoro znika z rządu.
du da
du da 21.06.2022, 17:06
Dezercja powinna być karana
Nike
Nike 21.06.2022, 10:47
Pełen szacun Panie Jarosławie!! Tylko Panu zależy na tej skołatanej, okradzionej i upodlonej przez skur....o opozucyjne Polsce . Nie dziwię się że Kaczyński ma dosyć walki ze smieciami typu t usk łącznie z jego zawszawioną bandą kundli. Przecież tej bandzie opozycyjnej zależy tylko na korycie a losy Polski mają w ***.. Mają w głębokim poważaniu Polaków i chołote która stoi murem za nimi.
POLKA
POLKA 21.06.2022, 19:12
WLASNIE TYM KOMENTARZEM DALES PRZYKLAD KTO TU JEST CHOLOTA !!!!!!!! A KTO OSTATNIMI LATY OKRADAL I OKRADA POLAKOW .NP. BYLY MINISTER ZDROWIA ( MASKI), SASIN ( WYBORY ) , KACZYNSKI ( TRZY WIEZE ) , ITD. TEGO ,ZE PAN TUSK( BRAWO,BRAWO ) PELNIL TAK WYSOKIE STANOWISKA W UE, DLA NAS TEGO „ DRUGIEGO SORTU „ TO ZASZCZYT TAK W POLSCE JAK I POZA JEJ GRANICAMI !!!! WY POPROSTU NIE MOZECIE SIE Z TYM POGODZIC ,WAS AZ SCISKA Z NIENAWISCI I ZAZDROSCI ,A GDZIE TO SAM „ POKUMAJ“!!!!!! PS.CWICZYLES JUZ OKRZYK DLA SWOJEGO TOW.KACZYNSKIEGO : „ NIECH ZYJE ,NIECH ZYJE „ ,ALBO TYLKO SOBIE PRZYPOMNISZ!!!!?????
Traper
Traper 21.06.2022, 23:06
Taka z ciebie Polka jak z koziej d... trąba...
POLKA
POLKA 22.06.2022, 23:11
A CO ZAGLADALES KOZIE W TE D….PE ,A MOZE „ INACZEJ „ TO SPRAWDZILES !!!! JA BYLAM ,JESTEM I BEDE POLKA ,A Z CIEBIE TAKI POLAK ,JAK Z TWOJEGO TOW.KACZYNSKIEGO ,PRZYSTOJNY ,NIESAPIACY Z LUPIEZEM NA MARYNARCE NIBY FACET!!!!!
Nike
Nike 21.06.2022, 10:46
Gdyby politycy byli podobnymi do J. Kaczynskiego patriotami iwizjonerami to wielu tragedii i wojen ludzkość by uniknęła. Ale cóż, większość to łajdaki typu t usk łase tylko na kasę i zaszczyty. Patriotyzm i dobro ludzi jest im obce.
Nike
Nike 21.06.2022, 10:44
Jesli taka byla wola excellencji JK to popieramy.Pan Blaszczak tez jest odpowiednia osoba na to stanowisko.Zyczymy powodzenia obydwu Panom.Kochamy Was za to co robicie dla Polakow i Polski.
nieJa
nieJa 21.06.2022, 18:06
ty tak naprawdę????
ryba
ryba 21.06.2022, 17:28
przypadkiem nie zmieniłeś swojego podpisu bo treści identyczne jak nick- też po prochach
pomijaj propagandę
pomijaj propagandę 21.06.2022, 18:52
do ryba: trolle takie mają wytyczne.
Bazyli
Bazyli 21.06.2022, 13:07
Nike dołącz jeszcze dwie tubki wazeliny. Weź na partyjny rachunek. Podatnicy zapłacą.
Nike
Nike 21.06.2022, 10:39
Prawdziwy Mąż Stanu. Dziękujemy jako naród za tę heroiczną walkę o polską rację stanu! O naszą niepodległość i godność.
Sauron
Sauron 21.06.2022, 10:36
Zapewne lewacki lud tzw. antyPis ruszy z krytyką decyzji Pana Jarosława zanim zorientuje się o to tu chodzi.
Jerzy
Jerzy 21.06.2022, 10:11
No i *** po PiSie, opozycja przejmie władzę i wydyma z PPK. Historia lubi się powtarzać.
POLKA
POLKA 21.06.2022, 19:17
JAK CHCESZ DYMAC TO KUP DUZO PREZERWATYW ,BO „ MALPIA GRYPA „ GRASUJE“!!!! ZYCZE MILEGO DYMANIA !!!!!! TYLKO ,JAK PREZERWATYWA „ PEKNIE „ TO NIE ZAZDROSZCZE!!!!!!
Roma
Roma 21.06.2022, 08:58
Ja Klaudiusz.

Pozostałe