Czy zabójca „Pershinga” wyjdzie na wolność?

  • 23.06.2022, 10:30
Czy zabójca „Pershinga” wyjdzie na wolność? Pixabay.com
Sąd zdecydował o przedterminowym zwolnieniu z więzienia Ryszarda Boguckiego, znanego bardziej jako zabójca „Pershinga”. Powód? Przestępca „jest w pełni zresocjalizowany”.

Znany gangster Andrzej Kolikowski ps. Pershing został zastrzelony w 1999 roku. Do zabójstwa doszło na parkingu w pobliżu hotelu „Kasprowy” w Zakopanem. W toku śledztwa ustalono, że wykonawcami „wyroku” byli Ryszard Niemczyk i Ryszard Bogucki. O sprawie było wówczas bardzo głośno w całej Polsce, bo media żyły gorącym tematem.

W 2004 roku – prawomocnie – Boguckiego skazano na 25 lat pozbawienia wolności. Wyroku nie odsiadywał jednak wyłącznie za współudział w zabójstwie „Pershinga”. Udowodniono mu również wymuszenie rozbójnicze, porwanie czy kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Sąd widzi zmianę, prokuratura nie

Decyzję o wypuszczeniu Boguckiego na wolność podjął niedawno Sąd Okręgowy w Częstochowie. Argumentował, że Bogucki jest najlepszym przykładem tego, jakim sukcesem może zakończyć się proces resocjalizacyjny. Twierdził, że u skazanego wykształciły się „właściwe postawy wobec obowiązku przestrzegania porządku prawnego”. Tym samym dalsze trzymanie skazanego w więzieniu w celu resocjalizacji nie jest konieczne. Dodatkowo sąd wyznaczył zwolnionemu 10-letni okres próby.

„Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zaskarżyła postanowienie sądu. Według prokuratury sąd skoncentrował się tylko na okolicznościach związanych z regulaminowym pobytem Boguckiego w więzieniu i uzyskiwaniem przez niego nagród i ulg, właściwą postawą wobec przełożonych. Prokuratura zauważyła, że podczas wydawania decyzji ws. zwolnienia Ryszarda Boguckiego sąd pominął okoliczności związane z postawą skazanego, właściwościami i warunkami osobistymi, okolicznościami popełnionych przestępstw oraz zachowaniem po ich popełnieniu” – napisał „Dziennik Gazeta Prawna”.

Zakład karny też na nie

Negatywną opinię w sprawie kilera wydał także zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Herbach. Powołał się m.in. na to, że Bogucki nie przyznał się do przestępstw, o które go oskarżono, a dobre zachowanie w więzieniu to zbyt mało, żeby mógł przed odbyciem całości kary wyjść na wolność. To właśnie odizolowanie go na ćwierć wieku od społeczeństwa miało być odpowiedzią na brak poszanowania życia ludzkiego, jakim się wykazywał.

O tym, czy ostatecznie Ryszard Bogucki, zabójca „Pershinga”, pozostanie w zakładzie karnym, żeby odbyć pozostałą część kary, zdecyduje Sąd Apelacyjny w Katowicach, który rozpatrzy zażalenie prokuratora.

 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TEMIDA TO PROSTYTUTKA  HA AH AH
TEMIDA TO PROSTYTUTKA HA AH AH 23.06.2022, 15:07
ZALEZY ILE RZUCI NA SZALKĘ HA AH AH
niestety tak   jest  mitologia  CZYŻBY    ha ah ah
niestety tak jest mitologia CZYŻBY ha ah ah 23.06.2022, 13:19
temida to *** współzyjaca ze starymi po je bami ha ha ah jedna z tytanid ha ha ah stara bladz ha ah ah
Wioia
Wioia 23.06.2022, 13:04
Agent Bolek wypuścił słowika ....nie widzę problem nad baginskim
JAK NA SATURNIE HA HA AH W CZEKOLADOWYM OKU OPATRZNOSCI AH AH AHA 666…
JAK NA SATURNIE HA HA AH W CZEKOLADOWYM OKU OPATRZNOSCI AH AH AHA 666 RAZY PCHANYM HA HA AH 23.06.2022, 14:55
AGENT WYPUSCIŁ AGENTA WSZYSTKO W RODZINIE HA AH AH
W
W 23.06.2022, 11:00
Nie istnieje coś takiego jak resocjalizacja. Gdyby tak było, nie czytalibyśmy, że np. ktoś tam został zatrzymany za kradzież, a jest dobrze znany policji, bo już wcześniej odsiadywał wyrok za podobne przestępstwa.

Pozostałe