Szłapczyńska promuje bezpieczne wakacje

  • 24.06.2022, 19:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szłapczyńska promuje bezpieczne wakacje
Współczesne spojrzenie na profilaktykę uzależnień bez straszenia, ale za to kierujące uwagę odbiorcy na czynniki chroniące. Pomorze Zachodnie startuje w mediach społecznościowych z nową kampanią #BezpieczneWakacje. Jej główną bohaterką będzie Małgorzata Szłapczyńska znana w Internecie jako Superka.

Kampania prowadzona będzie w mediach społecznościowych w czasie wakacji. Oparta będzie w głównej mierze na krótkich, dynamicznych i interesujących filmikach przygotowanych przez Superkę. Co wyróżnia tę realizację? Do tej pory kampanie społeczne z zakresu profilaktyki uzależnień znamy głównie z czynników ryzyka. – We współczesnej profilaktyce chcemy nie tylko przestrzegać, ale wzmacniać pozytywne, służące zdrowiu zachowania – mówi psychoterapeutka uzależnień Karolina Flacht, która konsultowała założenia kampanii Pomorza Zachodniego.

 

Zależało nam, żeby ta kampania odbiegała od tradycyjnego myślenia o kampaniach profilaktycznych. Przede wszystkim nie chcemy straszyć. Chcemy pokazywać również przeciwwagę do czynników ryzyka: zasoby, mocne strony, jakość stylu życia, dobry klimat w relacjach w domu, wśród znajomych czyli tzw. czynniki chroniące. Znajdziemy je w relacjach osobistych, rodzinnych czy środowiskowych – wyjaśnia Karolina Flacht.

 

Twarzą wszystkich działań Pomorza Zachodniego w Internecie pod hasłem #BezpieczneWakacje będzie Małgorzata Szłapczyńska, instruktorka SUP znana w Intrenecie jako Superka. Brała też udział w poprzednich realizacjach takich jak „Pomorze Zachodnie – Bezpiecznie jak w domu”.

 

Mój styl życia, który funkcjonuje także w mediach społecznościowych, wpisuje się w tę kampanię. Poprzez to jak ja funkcjonuję na co dzień, mogę pomóc innym. Nie będą aktorką, nie będę aranżować pewnych scen życia. Będę za to promować to, czym się zajmuje, a więc aktywny, supowy tryb życia – mówi Małgorzata Szłapczyńska podczas wizyty w studiu Pomorza Zachodniego.

 

W ramach kampanii powstanie pięć krótkich filmików, które będą emitowane w czasie wakacji. 21 czerwca br. została nagrana także rozmowa w studiu Pomorza Zachodniego na temat tej kampanii. Można ją zobaczyć na profilu Pomorze Zachodnie News (https://fb.watch/dOPKQiJLKU/) lub Youtube https://youtu.be/l7LVqdHSawA

 

Wakacje na Pomorzu Zachodnim mogą być bezpieczne, ciekawe i aktywne! Korzystajmy z uroków przyrody, przepięknych tras rowerowych czy szlaków kajakowych. Możliwości jest bardzo wiele – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bodek
Bodek 25.06.2022, 09:03
No nie wiem do kogo to trafi.

Pozostałe