Czarnek zapowiada: „Będą pozwy”. Chodzi o niektóre media

  • 25.06.2022, 15:00
Czarnek zapowiada: „Będą pozwy”. Chodzi o niektóre media Czarnek.pl
Wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski poruszył opinię publiczną. W jego obronie stanął Przemysław Czarnek i zapowiedział… pozwy sądowe.

Niefortunna wypowiedź

W czwartek sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski był gościem Radia Zet. Podczas audycji pytano go m.in. o zarobki nauczycieli. Jak przyznał, zna nauczyciela, który pracując w dwóch szkołach pobiera łączne wynagrodzenie porównywalne z poselskim.

„Na uwagę dziennikarki Beaty Lubeckiej, że jemu wpływa 11 tys. zł netto, Rzymkowski zastrzegł, że pracuje 7 dni w tygodniu. Dziennikarka odparła na to: Ale widziały gały, co brały, co wiceszef MEiN-u podsumował: Ale nauczyciele też widzieli, co brali” – zrelacjonowała Interia.

Przytoczone słowa szybko wywołały falę negatywnych komentarzy. Piotr Müller, rzecznik rządu, określił wypowiedź Rzymkowskiego jako niefortunną, a wiceszef resortu edukacji opublikował post na Twitterze, w którym przeprosił, przyznał, że bardzo szanuje pracę nauczycieli (co więcej, jest z rodziny nauczycielskiej) i nie miał zamiaru nikogo obrazić. Dodał również, że pedagodzy powinni zarabiać więcej.

Polityczna hucpa?

W piątek w „Sednie Sprawy” na antenie Radia Plus o wypowiedź Rzymkowskiego był pytany minister edukacji i nauki – Przemysław Czarnek. Stwierdził, że niektóre media wraz z opozycją z wypowiedzi wiceministra o nauczycielach „zrobiły hucpę polityczną”.

„Panu ministrowi Rzymkowskiemu przypisuje się słowa, które wypowiedziała pani redaktor Lubecka. To pani redaktor Lubecka powiedziała do pana ministra Rzymkowskiego: widziały gały, co brały (...). Pan minister nic takiego nie powiedział. Ta hucpa, którą urządzili politycy opozycji, po to, żeby podburzyć nauczycieli przed końcem roku szkolnego, przed odpoczynkiem, hucpa, którą urządzili dziennikarze mediów polskojęzycznych, zasługuje na pozwy do sądu i takie będą” – poinformował Czarnek.

Był „za”

Również Rzymkowski stwierdził, że padł ofiarą ogromnej manipulacji, gdyż zaczęto przypisywać mu słowa, których nie wypowiedział.

Dodatkowo, chcąc zaznaczyć swoją solidarność z pracownikami oświaty, podkreślił, że ostatnio poparł ustawę nowelizującą „Kartę nauczyciela”. Ta przełoży się m.in. na wyższe wynagrodzenie dla osób rozpoczynających karierę w tym zawodzie. Zapewnił też o ciągłym podnoszeniu nakładów na oświatę i pensje dla ludzi pracujących we wspomnianym sektorze.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jerzy
Jerzy 27.06.2022, 19:13
To ja pierwszy. JBĆ PiS i Solidarność.
uczeń
uczeń 26.06.2022, 18:31
Głąb !!!
nieJa
nieJa 27.06.2022, 11:38
widzę ,że pisuarów gryfińskich opuściła odwaga .Czekam dalej na odpowiedz
Asia
Asia 27.06.2022, 12:27
Po co siejesz defetyzm, przecież dobrze wiesz że to wszystko przekuwa się na ogromny sukces naszej ukochanej partii PIS i,, tylko Jarosława " prezesa, to my jesteśmy jedyną słuszną władzą która służy narodowi jak nikt inny do tej pory w historii Polski, i nie pisz więcej takich kłamstw obejrzyj sobie wiadomości, tvp info i najważniejszą tv trwam a tam dowiesz się całej prawdy.
Karol
Karol 26.06.2022, 14:49
Typowy prawicowy jełop napakowany teoriami na KULU, gdyby mógł to kaczorowi wylizalby d***, by tylko mu się przypodobać, żenada jeden tuman a drugi oblech.
Wróżka
Wróżka 26.06.2022, 11:15
Jest pierwszy podręcznik do HiT-u ministra Czarnka. Lekcje zaczną się od września..Pralnia mózgu i wychowywanie pisiego pokolenia na skalę ogólnopolską..
Już po nas..Ciemnota i szczujnia zagości na codzień .
nieJa
nieJa 26.06.2022, 13:20
mam pytanie do notabli powiatowych PIS:
Dlaczego gaz w kuchenkach jest niskokaloryczny i do tego o 50% droższy
Dlaczego mimo świetnej kondycji rolnictwa ,zywność jest o 100% droższa.
Dlaczego mimo relatywnie niskiej cenie ropy rosyjskiej Paliwo jest o 100% droższe.Mimo "świetnego fachowca jakim jest prezes NBP(tak mówi Kaczyński)Inflacja galopuje jak wichura?
Dlaczego młodych nie stać na mieszkanie ,mimo świetnej kondycji gospodarki (tako rzecze Morawiecki)
Dlaczego oprocentowanie kredytów jest dwucyfrowe a lokaty dziesiate częsci % itd dlaczego dlaczego?
Nie wierzę ,ze to wina UE,Tuska i Putina .czekam na odppowiedż
ryba
ryba 26.06.2022, 14:59
ale kaczorek pomyka po Polsce za naszą kasę i robi z siebie błazna nabijając się z innych. Najlepsza jest jego poza jakby to on był w opozycji. Wszystkiemu jest winny kto inny> Jak nie Tusk, to Putin Unia Gowin, Sędziowie i ciągle coś.
JA PRZYPOMINAM I ZAPAMIĘTAJCIE SOBIE TO DO WYBORÓW- OD 7 LAT RZĄDZI PIS i wszystkie te kompletne klapy tego rządu/ bo sukcesów brak/ to wina PISU i ich koleżków.
Uczycielka
Uczycielka 26.06.2022, 09:22
Czarnek ty wiesz gdzie mnie możesz. Wiesz?
Demokracja po Pisiemu
Demokracja po Pisiemu 26.06.2022, 07:52
Wolne Media to największy wróg miłosiernie nam panujących ..Po co ciemnota ma znać inną prawdę skoro jest tylko jedna prawda
PIS "prawda"
Straszna prawda
Straszna prawda 25.06.2022, 22:06
Dlaczego we wrześniu zabraknie
Polsce 13 tys. nauczycieli? Ponieważ Czarnek i PiS nie potrzebuje nauczycieli...Oni potrzebują...katechetów...Mierny ,bierny byleby wierny ..
a
a 26.06.2022, 09:10
Tak jak mówisz. Kościół się dorobił tych "wiernych" na zastraszaniu i praniu mózgu i coraz bardziej poza ten kościół to wychodzi.
POLKA
POLKA 26.06.2022, 08:03
DLATEGO LUDZIE CI Z „ PIERWSZEGO SORTU ,OGLADAJA TYLKO TVPPIS ,BO MOGA IM „ WCISKAC CIEMNOTY „ I KLAMAC ,KLAMAC I JESZCZE RAZ KLAMAC!!!! WCZORAJ TOW.KACZYNSKI SAM W SWOIM PARTYJNYM WYSTAPIENIU PRZYZNAL ,ZE JEST „ G***“ ,A NAWET PATRZYL NA ZEGAREK!!!! CHYBA O TEJ CHWILI BEDZIE WIEDZIAL CO MOZE ,A CO NIE !!!!
Daga
Daga 25.06.2022, 20:48
Niech się nie ośmiesza.
Lop
Lop 25.06.2022, 18:49
Rzadawy pajac majacy w obowiazkach odciągać uwagę na od pisowskich afer
seniorka
seniorka 25.06.2022, 17:58
Czarnek - sam jesteś "polskojęzyczną hucpą" - a przy okazji - dlaczego tak poseł z Lublina używa określeń z jidisz?
Czarnek - ty "polskojęzyczna hucpo"!
Czarnek - ty "polskojęzyczna hucpo"! 25.06.2022, 17:46
Czarnek to "polskojęzyczna hucpa" - używając jego własnych słów - podłe krętactwo - nawet sam wypowiadający przeprosił, rzecznik rządu uznał za niefortunne - a ten "polskojęzyczny hucpiarz" brnie w podłości i krętactwie!
ostrzegam
ostrzegam 25.06.2022, 17:10
Żeby nie stała czasami pieniaczem.
nauczyciel
nauczyciel 25.06.2022, 17:06
Czarnek, nie strasz nie strasz bo się ***

Pozostałe