Premier i minister obrony narodowej uczestniczą w mszy św. polowej pod Górą Czcibora

  • 26.06.2022, 10:18
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Premier i minister obrony narodowej uczestniczą w mszy św. polowej pod…
Mszą świętą polową u podnóża Góry Czcibora rozpoczęły się niedzielne uroczystości związane z 1050. rocznicą bitwy cedyńskiej. Msza św. celebrowana przez JE ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgę metropolitę szczecińsko-kamieńskiego rozpoczęła się o godz. 10. Uczestniczą w niej przedstawiciele władz państwowych - prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, wiceprezes Rady Ministrów i minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej i Republice San Marino Anna Maria Anders oraz posłowie i wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
Chociaż przed ołtarzem polowym jest sporo wolnych krzeseł, ludzie, którzy chcieli uczestniczyć w mszy św. nie są wpuszczani i muszą stać na zboczach Góry Czcibora.
 
Wcześniej z udziałem premiera i wicepremiera miało miejsce złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności 1 Armii WP na Cmentarzu Wojennym 1 Armii WP w Starych Łysogórkach.
 
O godz. 12.00 pod Górą Czcibora zaplanowano Apel Pamięci Oręża Polskiego.
 
Przewidziano wystąpienie prezesa Rady Ministrów oraz ministra obrony narodowej.
 
O godz. 13.10 nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą 1050- lecie bitwy pod Cedynią.
 
Natomiast ok. 13.30 rozpocznie się inscenizacja „Bitwy pod Cedynią”.
Na koniec  programu przygotowano historyczny panel dyskusyjny z naukowcami z dziedziny miedewistyki i archeologii. 
 
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ewangelista
ewangelista 28.06.2022, 09:12
To była PiSowska msza i stąd takie pustki.
ryba
ryba 27.06.2022, 09:34
świetne zdjęcie, brawo gazeta. Same tłuste koty
porównanie
porównanie 27.06.2022, 01:20
A 50 lat temu pod Górą Czcibora było ludzi jak mrówek. Widziałam na zdjęciu.
cedynianka
cedynianka 26.06.2022, 23:46
Mieszkańców Cedyni jak na lekarstwo.
ach och
ach och 26.06.2022, 22:28
Super!
czyżby wuirus
czyżby wuirus 26.06.2022, 22:23
Chciałem wejść a nie chcieli wpuścić. A przecież to nie kościół ze nie pomieści.
ryba
ryba 27.06.2022, 09:35
nie przejmuj się , to nowa taktyka pisu, aby nikt nie dowiedział się, że w kraju jest drożyzna. W Grudziądzu na spotkaniu z ideologiem też była weryfikacja wchodzących, tylko notable i klakierzy, bo jeszcze niechcący ktoś by nie zrozumiał żartu prezesa. Totalne dno
Czcibor
Czcibor 26.06.2022, 18:53
Dlatego było wielkie sprzątanie Cedyni i Góry Czcibora, bo Pinokio, blaszcz, jojo i nieślubna Andersa przylecieli.
Teraz już po wszystkim, zielsko będzie wszędzie rosło tak jak do tej pory było.
ryba
ryba 27.06.2022, 09:36
jojo był??? No to posterunek będzie`ie miał roboty!!! Sprawdźcie czy gumofilce pod domami i adidaski stoją
halo chłopie czy to łódz??
halo chłopie czy to łódz?? 26.06.2022, 22:53
tam jest zawsze i będzie zawsze czysto, zielsko? tam co weekend dzieciaki są i szaleją.
ello
ello 26.06.2022, 22:22
Czcibor a czego się czepiasz. Jak wysprzątali to bardzo dobrze.
Czcibor
Czcibor 26.06.2022, 22:48
Zobaczysz za tydzień ,dwa trawa będzie po kolana
ekolog
ekolog 26.06.2022, 23:45
Czcibor kwietne łąki to ostatni krzyk mody!
Ruski
Ruski 26.06.2022, 18:35
to w takim razie pinokio przyjechał do Cedyni po co ,wojów nie było , hucpa na 102 Fajerki jakieś bractwo kurkowe , z czym to się je , a te krzesełka puste o czym świadczą??? po prostu ***** ***
adolf
adolf 27.06.2022, 00:09
morawietzky przyjechał wygłaszać mowy anty rosyjskie żeby być zdala od dziennikarzy zadających pytania o jego ukryty nielegalny majątek
Hodon
Hodon 26.06.2022, 17:50
Nie myślcie, że puszczę wam to płazem!
uczestnik panelu
uczestnik panelu 26.06.2022, 17:48
Najciekawsze było na końcu.
Męczysław Leniwy
Męczysław Leniwy 26.06.2022, 16:46
Msza śfienta nie jest dla kodziarzy i innych aborcjonistuf.

Fszak napisane jest w piśmie " Nie dla psa kiełbasa, bo szpciej wielbłond pszejdzie pszes ucho igielne nisz spekulant działkami trafi do krulestfa niebieskego"
anders  na  białym konu  ha ah ah
anders na białym konu ha ah ah 26.06.2022, 16:31
A NIE BYŁO ŻADNEGO KOMBATANTA TEJ BITWY HA AH AH co to tylko 972 lata może ten nasz dyzurny porucznik marynarki z gryfina odegrał by tę rolę ha ah ah wszak kamienice w polinie przejmowali 150 letni zydzi i nimi handlowali to i ktoś by uwierzył w takiego kombatanta ha ha ah kabaret
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.06.2022, 16:08
Mam pytanie czy ktoś może mi odpowiedzieć zaznaczam że nie wiem o co chodzi ale obiło mi się o uszy że ten co pełni funkcję dyrektora cedynskiej komunałki był kiedyś listonoszem i go wywalili bo kradł emerytury a potem go złapali na kanpolu jak kokradał kontenery czy taki może pełnic funkcję publiczną i czy był karany?
Mieszko1
Mieszko1 26.06.2022, 22:22
Dobrze Ci się obiło (były takie wieści - nie wiem ile w tym prawdy), ale nie sądzę, żeby dyrektor takiej firmy jak zgkim był osoba publiczna.
Akwarium
Akwarium 26.06.2022, 22:28
Tylko ze on nie pracuje bo to było za poprzedniej burmistrz.
PiSia szopka
PiSia szopka 26.06.2022, 16:01
Minister Obrony Narodowej powinien sobie odpuścić tę szopkę..i nie robić z siebie wariata Albo zbrojenie..i zabijanie . albo 5 te przykazanie Boże..,,Nie zabijaj ".. Albo jestem wierzący albo udający.
Wom
Wom 26.06.2022, 16:00
Zarzycki wynocha już nikt na ciebie nie zagłosuje
won
won 26.06.2022, 22:26
do 16.10: Każesz mu się wynosić po sukcesie jakimi niewątpliwie były obchodzi Dni Cedyni? Panie Andrzej M. nie kompromituj się pan.
Wniosek
Wniosek 26.06.2022, 15:52
Czy w tym ponoć świeckim państwie polityka bez Kościoła nie jest w stanie funkcjonować?? Żenująca ta ich pseudo wiara przez 45 min mszy .Zarówno jednych jak i drugich. .
Wiatraki
Wiatraki 26.06.2022, 17:39
Wyjedź z tad i po temacie lewusie
bigerr
bigerr 27.06.2022, 01:23
Wiatrak schowaj się ze swoimi faszystowskimi hasłami, ze ktoś ma wyjechać bo ty będziesz zaprowadzał swoją wykluczającą ludzi politykę.
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 26.06.2022, 14:34
TO PREMIER JAKO HISTORYK NIE ZNA DOKONAŃ GENERAŁA ANDERSA W RATOWANIU BANDEROWCÓW https://youtu.be/rFve2-qlsE0 KABARET
Wiatrak
Wiatrak 26.06.2022, 12:44
Lewactwo kipi na forum hehehe brawo premierze jechać z komuchami
Muł
Muł 26.06.2022, 12:34
Cedyniaki tą wizytą wasze święto zeszło na same dno. Jak mogliście do tego dopuścić. Nie wstyd wam.
Cedyniak
Cedyniak 26.06.2022, 13:26
Przecież wybory się zbliżają,trzeba nowych baranów szukać
Kamaszysta