Domaga się aby częściej pisać o Cedyni w podręcznikach szkolnych [WIDEO]

  • 26.06.2022, 16:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Domaga się aby częściej pisać o Cedyni w podręcznikach szkolnych [WIDEO] Burmistrz Adam Zarzycki (z lewej) ma nieco inną wizję polityki historycznej niż historycy (z prawej dr Paweł Migdalski czy prof. Stanisław Rosik).
-Wzrok orła zwrócony jest w stronę Odry – rzeki o dwojakiej naturze, która potrafi dzielić, jak i łączyć – mówił dziś pod pomnikiem Zwycięstwa Polskiego nad Odrą burmistrz Cedyni Adam Zarzycki. -Mamy to szczęście, że stojąc nad jej brzegami nie wypatrujemy wrogów, ale przyjaciół – powiedział włodarz gminy podczas obchodów 1050. rocznicy bitwy pod Cedynią.

Burmistrz Adam Zarzycki przywitał gości, a w porównaniu z wydarzeniami związanymi z 1000. rocznicą bitwy, gdy do Cedyni przybył wówczas drugi garnitur władz, to teraz mieliśmy śmietankę rządzących w kraju. Był premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Mariusz Błaszczak, który jest jednocześnie zwierzchnikiem sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Nie tylko ich burmistrz witał…

I to w obecności najwyższych władz państwowych burmistrz nawiązał do polityki historycznej i zaapelował, aby w podręcznikach szkolnych częściej pisać o Cedyni.

Tymczasem historia Cedyni wymaga badań, w które oczywiście mogą się włączyć władze państwa, ponieważ to dotyczy początków państwowości. Powinno się czcić pamięć o Cidini (o niej piszą źródła) w Cedyni.

Jakie kwestie poruszył burmistrz Adam Zarzycki w swoim przemówieniu? – zapraszamy do obejrzenia nagrania wideo:

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wróż
wróż 27.06.2022, 18:18
Depisyzacja będzie chyba dłuższa od dekomunizacji, ale wierzę w to, że partyjne karzełki będą wycięci do korzenia, rozliczeni i na zawsze odsunięci w niebyt.
NOCNY
NOCNY 27.06.2022, 17:25
DLA ZWOLENNIKÓW "NOCNEJ ZMIANY" - PIERWSZEGO FAŁSZYWIE ZMONTOWANEGO FILMU KURSKIEGO JUŻ W 1994 ROKU - OPARTEGO NA NIE RZECZYWISTYCH FAKTACH. DLA PRZYKŁADU KACZYŃSKI MIAŁ POPIERAĆ RZĄD OLSZEWSKIEGO - W RZECZYWISTOŚCI BYŁ Z NIM W KONFLIKCIE ITD. ITP. POCZYTAJ: WIKIPEDIA: NOCNA ZMIANA (FILM) - KONTROWERSJE.
nauczyciel
nauczyciel 27.06.2022, 17:18
Jak więcej? Przecież w ogóle nie ma!
Patriota
Patriota 27.06.2022, 12:17
Panie Zarzycki jak świat światem Niemiec dla polaka nigdy powtarzam nigdy nie był i nie będzie bratem. Tak jak kokainiec zreszta. Zrozumiał pan? A jak nie to do szkoły nauczyć się historii.
do kacapa
do kacapa 27.06.2022, 14:13
ty ruski trollu - to, że ty nie masz żadnych przyjaciół, to nie cecha narodowa - to twoja psychoza...
łupień
łupień 27.06.2022, 17:08
Oni tak do USSranej smierci.
Wyjasnimy
Wyjasnimy 27.06.2022, 07:48
Zrobił go kierownikiem komunałki i myśli że gitara nie gitara sprawa będzie naglosniona
nieJa
nieJa 27.06.2022, 11:33
dziwne ?! jestem rocznikiem wojennym .Podstawówkę,ogólniak ,studia kończyłem za brzydkiego PRLu.Ze szkoły wyniosłem znajomość i bitwy pod cedynią i historii Polski,nawet o Katyniu i roli Rosjan dowiedziałem sie w szkole.Dla tego śmieszy mnie samo gloryfikowanie sie tych co niby "wywalczyli wolność "
Co ty sobie myslisz
Co ty sobie myslisz 27.06.2022, 07:10
Zarzycki pytam po co ta jakaś w gminie sekretarz po co ona tam jest paniusia nikt tu jej nie kojarzy nosi *** wyzej niz głowe taka wazna my mamy płacic na takich nierobów ile ty dostajesz 17 tysięcy za co nic nie robi się w tej gminie syf ostatnio na spotkaniu w radostawiu człowiek ci wytchnął ze nic w tej gminie się nie robi to mu odpowiedziałeś jak się nie podoba to się pan wyprowadz z tej gminy co ty sobie myslisz kim ty jesteś sodówka uderzyła?
jestem za
jestem za 27.06.2022, 01:18
Niech piszą, jak najbardziej, ale historyczną prawdę, a nie polityczne bajania.
Czarno widzę
Czarno widzę 27.06.2022, 08:02
Czarnek już stworzy odpowiedni kolejny podręcznik ..
wyrzuć pan tego kreta
wyrzuć pan tego kreta 27.06.2022, 00:45
Kto mu podpowiedział aby brnąc w ślepą uliczkę z tymi podręcznikami. I jeszcze powtórzył to dwa razy. Pierwszy raz słyszę aby samorządowiec domagał się zapisów w podręcznikach.
***
*** 26.06.2022, 22:30

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Melchior
Melchior 26.06.2022, 22:19
Podręcznikami to niech się zajmują specjaliści a nie wiece polityki historycznej.
Zdzisław Dyrman
Zdzisław Dyrman 26.06.2022, 22:06
Podręczniki niech piszą historycy, a nie politycy. Tają mam koncepcję zasadniczo.
Hoffander
Hoffander 26.06.2022, 23:14
I to jest zasadniczo dobra koncepcja!
sposób
sposób 26.06.2022, 22:02
Trzeba zapłacić to napiszą ;)

Pozostałe