Dino chce otwierać swoje sklepy w niedziele?

  • 28.06.2022, 14:20
  • News4Media
Dino chce otwierać swoje sklepy w niedziele? iStock
Dino wprowadził do swojego statutu zmiany, które mogą wskazywać, że przymierza się do otwierania sklepów w niedziele. Konkurenci bacznie się temu przyglądają.

Placówki pocztowe, wypożyczalnie sprzętu sportowego, czytelnie. Do takich sztuczek uciekały się w ubiegłym roku największe sieci handlowe, żeby otwierać swoje placówki w niedziele niehandlowe. 

Pierwsza – przypomnijmy – zaczęła działać w taki sposób Biedronka. W placówkach tej sieci można było nadać lub odebrać paczkę. Dlatego klienci mogli w tych sklepach zrobić zakupy w każdą niedzielę. Biedronka wskazała kierunek i w ślad za nią na taki krok zdecydowały się kolejne sieci. W sumie było ich ponad 20.

Dlatego Sejm zaostrzył i doprecyzował przepisy. W efekcie „zakazany handel” ustał.

Nie oznacza to, że każdy sklep musi być w niedzielę zamknięty. Prawo nadal przewiduje wyjątki. I tak na przykład, kiedy tylko zaostrzono przepisy, znana sieć sklepów z alkoholem zamieniła się w miejsce, gdzie można wypożyczyć zestawy do pokera, badmintona, tenisa stołowego, a nawet zestaw do wędkarstwa. Przy okazji można tam kupić sobie alkohol.

Czy teraz czeka nas powrót do sytuacji z ubiegłego roku? Tak może się stać, bo niewykluczone, że rosnąca w siłę sieć sklepów Dino może się przymierzać do uruchomienia placówek w wolne niedziele. Walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki zgodziło się na wpisanie do jej statutu nowych obszarów działalności. To wypożyczanie i dzierżawa sprzętu rekreacyjnego i sportowego oraz działalność obiektów kulturalnych. To nie wszystko, bo nowych pozycji jest kilkadziesiąt. 

Na razie sieć nie komentuje tych decyzji. Nie wiadomo zatem, czy na pewno oznaczają one przygotowania do otwarcie placówek w niedziele. Jeśli jednak tak by się stało, to zapewne zadziała podobny mechanizm jak w 2021 roku. Jedna sieć pracująca w dni wolne od handlu sprawi, że kolejne postąpią tak samo.

Przypomnijmy daty kolejnych niedziel handlowych w tym roku:

  • 28 sierpnia,
  • 11 grudnia,
  • 18 grudnia.
News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PiS reżim
PiS reżim 28.06.2022, 18:43
W tym kraju prezes najlepiej wie co dla nas dobre ..Chcieć sobie można..Nawet gdyby pracownikom się opłacało..
Jerzy
Jerzy 29.06.2022, 07:52
Jeszcze rok i tej patoli nie będzie. JBĆ PiS i Solidarność
promocja
promocja 28.06.2022, 17:27
udzielam promocji na powiekszenie zmarszczek i opon pod oczami , do wyczerpania zapasow
Zamożny
Zamożny 28.06.2022, 15:06
W Dino kupuje tylko pospólstwo i biedota. Ja swoje zakupy robię w Berlinie w ekskluzywnych sklepach i co zatkało kakało? Kopary wam z wrażenia pewnie opadły. Żal mi was nieudacznicy i dobra rada. Kto pracuje ten ma.
Marimari
Marimari 01.07.2022, 18:41
Bez klasy chłopie jesteś, zero skromności, kto wysoko lata nisko spada, kretyn.Wstydu sobie oszczędź Wielu jest tu takich bogatych jak tyyyyy., ale mają to coś, a ty jesteś puste wiadro bez dna i tyle w temacie.
szymek
szymek 28.06.2022, 16:02
Jak byś jeszcze mógł sobie kupić rozumu w Berlinie to by był super
Jerzy
Jerzy 28.06.2022, 14:56
I bardzo dobrze. Na *** biegać do kościoła, jak można po piwo do sklepu. Lepszy utarg i większe zakupy niż dać na zmarnowanie kościołowi. JBĆ PiS i Solidarność
ciekawostka
ciekawostka 28.06.2022, 14:48
Tomasz Biernacki, który stoi za siecią sklepów Dino, został przez "Wprost" ogłoszony nowym najbogatszym Polakiem. "Pierwszy raz w 32-letniej historii listy najbogatszym Polakiem zostaje osoba, której wizerunku pokazać się nie da" — zwraca uwagę tygodnik.

Pozostałe