Pijany postanowił przepłynąć jezioro. Wyciągnął go policjant

  • 28.06.2022, 18:00
  • Źródło: Policja
Pijany postanowił przepłynąć jezioro. Wyciągnął go policjant Policja
W niedzielę (26 czerwca) w czasie wolnym od służby, przebywający nad jeziorem policjant sierżant Patryk Lach uratował wspólnie z trzema młodymi mężczyznami tonącego 62-latka. Mężczyzna, znajdując się pod wpływem alkoholu, postanowił przepłynąć jezioro wpław. Jednak brak umiejętności oraz stan, w którym się znajdował doprowadziły do tego, że mężczyzna zaczął tonąć. Tylko dzięki godnej naśladowania postawie i natychmiastowej reakcji funkcjonariusza oraz trzech młodych mężczyzn zdołano uratować tonącego, holując go na brzeg, gdzie czekała na niego pomoc medyczna.

Pomimo wzmożonych działań informacyjno-edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu osób, które przebywają w wodzie lub nad wodą do groźnego zdarzenia doszło w miniona niedzielę (26 czerwca) na terenie jeziora Reczynek w Ośnie Lubuskim. 62-letni wędkarz po spożytym na brzegu alkoholu postanowił, przepłynąć jezioro wpław. W połowie pokonywanego dystansu, mężczyzna opadł z sił i zaczął tonąć. Wypoczywający na brzegu stróż prawa ze słubickiej komendy widząc to, szybko zareagował i razem z trzema młodymi mężczyznami nie dopuścił do jego zatonięcia. Przytomnego mężczyznę udało się szczęśliwie odholować na brzeg. Miał on jednak problemy z oddychaniem, na szczęście na brzegu czekała na niego załoga ratownictwa medycznego, która przetransportowała go do szpitala. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny w tym przypadku zakończyło się dla niego szczęśliwie, jednak nie zawsze w pobliżu będzie policjant lub inny człowiek z tak wielką odwagą i sercem, który zaryzykuje własnym życiem, aby uratować tonącego.

W związku z nadejściem wakacji i sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, do odpoczynku nad akwenami wodnymi decyduje się duża liczba osób, dlatego policjanci apelują o zachowanie rozsądku i wszelkich zasad ostrożności wchodząc do wody. Mundurowi także zwracają uwagę, aby do akwenów wodnych podchodzić z respektem, a kąpiel pod wpływem alkoholu traktować jak jazdę samochodem - „piłeś - nie wchodź!!!”.

Źródło: Policja

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ratownik
ratownik 28.06.2022, 19:17
A jak się w tylu holuje?
TYLKO  GLINIARZE  WIEDZĄ   TE  CO KOPIA W GLINIE  HA AH AH
TYLKO GLINIARZE WIEDZĄ TE CO KOPIA W GLINIE HA AH AH 28.06.2022, 22:26
JAK TO NIE WIESZ NA MNIETKKIM HOLU HA AH AH
xyz
xyz 28.06.2022, 18:43
Szkoda że pozostałych dwóch mężczyzn nikt nie wymienił, a przecież także przyczynili się do ratowania
niestety
niestety 28.06.2022, 19:21
Nie mieli mundurów i nie należeli do PiS.
rodzina
rodzina 28.06.2022, 18:37
Brawo Patryk!
zdziwiony
zdziwiony 28.06.2022, 19:22
Skad wiesz że wędkarz miał na imię PatryK?

Pozostałe