Burmistrz nie potrafi czytelnie zaprezentować online raportu o stanie gminy

  • 30.06.2022, 11:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz nie potrafi czytelnie zaprezentować online raportu o stanie…
Trwa sesja Rady Miejskiej w Gryfinie. Technicznie obrady przygotowuje burmistrz Mieczysław Sawaryn. To on jest pracodawcą dla urzędników zajmujących się przygotowaniem i prowadzeniem sesji. Tymczasem oglądający obrady online nie mają możliwości zobaczyć wyświetlanej prezentacji. Jak się to ma prezentacja (ale nie tylko) do przejrzystości działań władz?

Prezentację prowadzi wynajęta przez Mieczysława Sawaryna firma zewnętrzna. Chodzi o raport o stanie gminy Gryfino za 2021 r. Niestety online nie można obejrzeć poszczególnych slajdów. Nieczytelne dla takiego odbiorcy są tablice prezentowane przez Ilonę Pokrowińską. Nie widać tabel, wyświetlanych danych itd. itp. A chodzi dziś o ocenę pracy burmistrza za ubiegły rok. Radni głosować będą nad wotum zaufania i absolutorium. 

Obrady w ogóle prezentowane są dość w prymitywny sposób, mimo że ludzi do obsługi zatrudnia burmistrz więcej niż poprzednik. Jednak nagrania z sesji w kadencji Henryka Piłata, czyli ładnych kilka la temu były prezentowane na wyższym poziomie. Były przejrzyste, podzielone na punkty.

W innych gminach prezentacje widoczne są na monitorach komputerów. Gdy mówi radny czy gość, to jest podpisany z imienia, nazwiska i funkcji. Kiedy omawiany jest dany punkt obrad, wyświetlania jest o tym informacja. Wyniki głosowania uwidocznione są w dokładnie opisanych tabelach (kto jak głosował w jakiej sprawie). W Gryfinie wideo z obrad jest dziwacznym słuchowiskiem i to nie zawsze słyszalnym ze względu na mikrofony...

W porównaniu z transmisjami sesji z innych gmin można odnieść wrażenie, jakby komuś zależało na tym aby obrady nie były wystarczająco przejrzyste, jakby komuś zależało aby mieszkańcy online nie mogli dokładnie poznać pracy władz. 

Sesję w Gryfinie można na żywo oglądać tutaj:

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (100)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

brudne buty
brudne buty 03.07.2022, 22:38
A co on niby potrafi?
eneo
eneo 03.07.2022, 22:05
To było zaciemnienie sprawy, swoich wpadek i innych ***
uważam, że
uważam, że 03.07.2022, 20:53
Według mnie to specjalnie ten pijar i zaciemnianie raportu bez podłączenia dla widzów.
tylko się kurzyło
tylko się kurzyło 01.07.2022, 21:22
Fakt nie potrafi i ze wstydu uciekł.
logika
logika 01.07.2022, 21:41
żeby uciec ze wstydem, trzeba ten wstyd mieć...
Żaba
Żaba 01.07.2022, 09:18
Brawo panie Romaniecki!
bo to mściwe trzy ludki są...
bo to mściwe trzy ludki są... 01.07.2022, 11:44
Człowiek ma odwagę - naraża się na personalne ataki - tak jak podłe ataki na kobiety, które to ataki nie miały związku absolutnie żadnego z meritum sprawy - ale chodziło o ich sponiewieranie...
diagnoza
diagnoza 01.07.2022, 21:23
Mściwe i zakompleksione.
Zug
Zug 30.06.2022, 19:30

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

psychiatra
psychiatra 30.06.2022, 20:52
Lecz się!
AJWAJ ALELUJA I NA  SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 30.06.2022, 17:35
https://youtu.be/5Iwy_xeJi7c I CO MIAŁ HA AH AH JAK BUDŻET POSKLEJAĆ HA HA AH
uciekajacy Mietek spiewa tak
uciekajacy Mietek spiewa tak 30.06.2022, 19:40
Miał pod nosem czarny wąs
Rozdawał koniaki
Liczył na drobniaki
Ten błagający wzrok
Chciałby uciec stąd
Biegł
A wszystko to co miał
To w kieszeni pyszny trunek
I jeden kierunek
By lecieć tam gdzie ptak
A śpiewał sobie tak

Wszystko to co mam
Wszystko to co mam
To ta nadzieja, że życie mnie poskleja
Dziś odchodzę sam
Dziś odchodzę sam
POZDRO  DLA  MYSLACYCH  HA AH AH
POZDRO DLA MYSLACYCH HA AH AH 01.07.2022, 10:07
WIDZĘ ZE ZAŁAPAŁEŚ HA AH AH
XYZ
XYZ 30.06.2022, 17:14
To jest skandaliczne, że burmistrz wydaje nasze pieniądze dla jakiejś firmy na przygotowanie prezentacji. Za co bierze pieniądze pani skarbnik i jej pracownicy? Chcą podwyżek- to żenujące, bo za taką indolencję powinny być obniżki!!! Poza tym wiemy, że ten skład burmistrza jest beznadziejny i mam nadzieję, że w następnych wyborach ci nieudacznicy zejdą z tych stołków. Czy my Gryfinianie nie zasługujemy na lepszych zarządzających naszą gminą?
nieJa
nieJa 02.07.2022, 11:51
żenujące,Indolencja,beznadziejny,nieudacznicy,my Gryfinianie itp ,itd.Dziwi mnie jedno?dlaczego jeszcze XYZ &ska nie urządzili jeszcze Referendum!Po prostu trzeba mieć określoną ilość podpisów na wniosku o referendum,Obawiam się że nie zbiorą tyle podpisów,i oponenci zdają sobie z tego sprawę .Poza tym jeżeli piszesz "my Gryfinianie" to określ się Imieniem i nazwiskiem .anonimowo nie jesteś upoważniony do występowania w imieniu innych.
Jerzy
Jerzy 30.06.2022, 19:24
To jest skandaliczne, że głosy opozycji są tak liczne. Zawsze się o byle gówno czepiają, wciąż poparcia od ludu nie mają. Kiedy w końcu to zrozumiecie, że wasze płakanie jest w klozecie. Nie ma tu miejsca na sianie stresu, marsz do sedesu.***
gładko przeszło...
gładko przeszło... 30.06.2022, 21:12
wierszyk jak tego głuptaka, co latał z gazetkami a za kasę robił co innego, niż głosił w gazetkach...
do putinowksiego trolla Jerzego
do putinowksiego trolla Jerzego 30.06.2022, 19:35
A kogo interesują twoje faszystowskie poglądy trollu.
WAł
WAł 30.06.2022, 17:12
DNO!
Głos ludu
Głos ludu 30.06.2022, 16:41
"Za mało Burmistrza w Burmistrzu " Jonasik - śmieszne ale i smutne, bo prawda.
Głos ludu
Głos ludu 30.06.2022, 16:23
"Za mało Burmistrza w Burmistrzu" Jonasik - śmieszne ale i smutne, bo prawda.
SARKAZM HA AH AH 13*52 676
SARKAZM HA AH AH 13*52 676 30.06.2022, 16:19
https://youtu.be/IZa_MOvIj94 JUTRO NALEZY DO NAS HA AH AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 30.06.2022, 16:07
TO ILE MIESZKAŃCÓW MA TERAZ GMINA HA AH AH I KTO KORZYSTA Z SOCJALU UKRAINIEC PLUS HA AH AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 30.06.2022, 16:04
WRZUĆCIE TE SESJĘ NA PORHUBA HA HA AH LUBIE TAKIE PIER DO LENIE HA AH AH
Kto tam rządzi
Kto tam rządzi 30.06.2022, 15:56
Fatalna jakość techniczna sesji a materiały to dno. Kto tam teraz pracuje ? Skarbnica powinna *** ***
szokujące
szokujące 30.06.2022, 15:36
Panie Sawaryn dlaczego zadłuzenie gminy wynosi aż 40 mln złotych!
dług
dług 30.06.2022, 17:40
Bo Sawaryn z ekipą cały czas zwala winę na poprzednika, sa sam bierze nowe kredyty
skandalicznie w sprawie dróg
skandalicznie w sprawie dróg 30.06.2022, 15:26
Fakty są takie, że są niskie wydatki na dogi publiczne w odniesieniu do założeń. Bardzo ładnie punktuje burmistrza pan Andrzej Urbański.
ryba
ryba 30.06.2022, 15:09
Taka sama sytuacja jak z politykierami pisu na spotkaniach. Wśród swoich brawka , i to skromne, bo 78 % nie ma pojęcia co gada prezes a 90 % nie rozumie. Tu identycznie. 3 asów oderwanych od rzeczywistości i chodzących chyba tylko do kościoła. Trzeba wyjść do ludzi, nie bać się, że dostanie się w papę , bo ludzie są normalni, a może się okazać że 75 % nie wie, kto jest burmistrzem a już napewno nikt z napotkanych ludzi na ulicy nie wymieni zasług tej ekipy. Jestem na 100% pewny, że ludzie wskażą np Zalando nie pamiętając kto to zaplanował. Identyczna sytuacja jak z gazoportem w Świnoujściu.
Pieniądze wyrzucone w błoto
Pieniądze wyrzucone w błoto 30.06.2022, 15:08
Czy ktoś wie ILE KASY zapłaciliśmy wszyscy dla firmy z Wrocławia za przygotowanie raportu o stanie gminy ? Za coś ,za co płacimy duże pieniądze gminnym urzędnikom , ale ostatecznie to Burmistrz wydaje polecenia , konkretna kwota , proste pytanie , może sam Burmistrz odpowie
????
???? 30.06.2022, 17:35
Dlaczego tercet nie potrafi przygotować dokumentów o stanie gminy? To może ta firma z Wrocławia zastąpi tercet - będzie taniej - trzy pensje mniej?
moja ocena
moja ocena 30.06.2022, 15:12
do Pieniadze: Tak czy inaczej ta kwota wyrzucona w błoto.
sprawiedliwie go ocenili
sprawiedliwie go ocenili 30.06.2022, 14:47
Sawaryn "zapracował" sobie jak to leń na brak wotum zaufania.

Pozostałe