Sawaryn uciekł z sesji. Radni nie udzieli absolutorium burmistrzowi

  • 30.06.2022, 18:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sawaryn uciekł z sesji. Radni nie udzieli absolutorium burmistrzowi Po nie udzieleniu burmistrzowi votun zaufania, - a przed głosowaniem nad absolutorium - Mieczysław Sawaryn uciekł z sesji Rady Miejskiej w Gryfinie zostawiając urzędników.
Mimo dziwacznego zachowania komisji rewizyjnej, burmistrzowi Mieczysławowi Sawarynowi radni nie udzielili absolutorium. Wcześniej na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie przeanalizowano budżet za 2021 rok. Okazało się, że gmina ma 40 mln zł długu. Wiele planów z budżetu nie zostało zrealizowanych...

Podczas wcześniejszych komisji rewizyjnych nikt z członków, w tym radnych z opcji burmistrza Mieczysława Sawaryna, nie był za udzieleniem absolutorium burmistrzowi. Gra była prawdopodobnie na to, aby nie wnieść pod obrady zwyczajowego wniosku komisji rewizyjnej o absolutorium dla burmistrza, by można było ewentualnie wszcząć postępowanie aby rozwiązać Radę Miejską w  Gryfinie. Fortel się nie udał, ponieważ przewodniczący komisji Andrzej Urbański jednym głosem przewagi dał jednak wniosek pod obrady sesji. 

Na sesji radny Andrzej Urbański przeanalizował budżet pod względem wykonania. Okazało się, że w wielu punktach wykonanie zadania wynosiło tylko 25 (sic!) czy 40 procent. To oznacza, że pewnych zadań nie wykonano. Wiele zaniechanych projektów dotyczyło... dróg.  

Po przegranym przez burmistrza głosowaniu nad wotum zaufania, dyskusji większej już nie było. Tym bardziej, że Mieczysław Sawaryn uciekł z sesji. Jak w takiej sytuacji można było mu zadać pytanie o realizację budżetu? Tym bardziej, że na komisje radnych nie przychodził, a na pisemne zapytania odpowiadano lakonicznie lub po terminie - jak przekazał przewodniczący komisji rewizyjnej. 

De facto przeciwko udzieleniu absolutorium burmistrzowi Mieczysławowi Sawarynowi za 2021 rok głosowali dziś (30 czerwca 2022 r.): Rafał Guga, Wanda Hołub, Robert Jonasik, Magda Pieczyńska, Maciej Puzik, Marek Sanecki, Jolanta Witowska, Małgorzata Wisińska, Jerzy Piasecki, Piotr Romanicz.

W głosowaniu nie wziął udziału Andrzej Urbański.

Burmistrz Sawaryn podczas dzisiejszej sesji nie otrzymał ani votum zaufania, ani absolutorium. I to trzeci raz z rzędu. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (95)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prawda
prawda 03.07.2022, 09:28
Ucieczka to taktyka każdego tchórza.
Ahtung
Ahtung 02.07.2022, 22:26
Ciekawe kiedy pan Sawaryn opowie o inwestycjach w Borzymiu, firmie która stawia sobie wszystko jak chce bez żadnych odbiorów i innych inwestycjach załatwianych po znajomosci, może zaraz jakaś droga albo kolejna hala powstanie po znajomosci
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 03.07.2022, 19:15
ty sie pytaj tw kuduka on w temacie jest ha aha h
ub wieczorek
ub wieczorek 03.07.2022, 18:49
co ty chcesz wieczorek tam miał szkołe podstawową ha ah ah szaman z apteki ah ah ha
psycholog
psycholog 02.07.2022, 19:37
Po ostatniej ucieczce Sawaryna z sesji w jego sprawie zaczynam sądzić, że tercet to stan umysłu.
Konik
Konik 02.07.2022, 18:36
Ta z kucami jest ładna dziewczyna.
Tacy teraz sewerynowi urzędnicy
Tacy teraz sewerynowi urzędnicy 06.07.2022, 23:27
Za to jej zastępczyni opowiada interesantom, że ma kredyty i potrzebuje gotówki.
potrzeba mądrej a nei ładnej
potrzeba mądrej a nei ładnej 02.07.2022, 19:42
Nie interesują mieszkańców wasze preferencje seksualne w urzędzie. Powinni tam być zatrudnieni MĄDRZY.
A czemu nie
A czemu nie 03.07.2022, 09:10
Można mieć to i to
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 02.07.2022, 13:24
uciekł ha ha ah a po co miał siedzieć jak wie że mu mogą skoczyć ha ah ah przepisy w gminach mówią zeby absolutorium było wiażace musi się odbyć dwa razy co roku to nie powiat ha ha ah a ten kabaret to mogą walić dla idiotów a co uchwałę o przedyerminowych wyborach przegłosowali ah ha ah koryto zobowiazuje ha ah ah beda się paść do końca kadencji ah ah ah CYRK PEGEERU HA AH AH
Zuzanna
Zuzanna 02.07.2022, 11:57
Przykro się to czyta, ale przeważnie jedni i ci sami urządzili sobie prześmiewczy kabaret z portalu "igryfino". Wyśmiewają i obrażają wszystko co się da. Czy na poniżaniu innych polega demokracja? Ci komentujący wygłupiają się, znieważają, popisują prostactwem, ale mnie to nie bawi.
PRAWDA W  GAŁY KOLE  HA HA AH
PRAWDA W GAŁY KOLE HA HA AH 03.07.2022, 17:18
TO CO CIE TU TRZYMA FETOR PGERU I KLIMAT HA AHA H
GDZIE uciekł
GDZIE uciekł 02.07.2022, 18:43
Ja zauważyłem, że omawiane jest tylko zachowanie Sawaryna, który uciekł z sesji, nie przygotował należycie sprawozdań, nie odpowiadał -może nie umiał na proste pytania o budżecie a skarbnik głos odebrało.
znani ze swej głupoty
znani ze swej głupoty 02.07.2022, 14:29
Zuzanna ale to tylko kilka osób z probumitrzwskiego ferajny z gryfińska na czele.

Ale prawdziwy kabaret z Sesja Rady Miejskiej zrobił niestety pan burmistrz. W ten sposób obraził mieszkańców. Ale jak takiego guru maja trolle to co sią dziwić ich prostactwu.
racja
racja 02.07.2022, 14:58
Dobre określenie "prostactwo, wyśmiewanie, poniżanie" - to jak uwagi o starszych kobietach, co "podpadły" Sawarynowi, bo... wygrały - więc ten zaczął sprawdzać ich obecność w kościele...
Było tak, czy nie?
z
z 02.07.2022, 10:44
nie mogę się napatrzeć
Oracz
Oracz 02.07.2022, 09:57
Mi się podoba Pani skarbnik.Ciekawe czy Paweł myślał o niej?
logika
logika 02.07.2022, 09:44
Komu mieli udzielić absolutorium jak Sawaryn uciekł?
logiczne
logiczne 02.07.2022, 12:54
W ten sposób potwierdził, ze się nie nadaje i radni słusznie dali mu czerwoną kartkę.
:)
:) 02.07.2022, 11:54
Może uważał, że za samo przyjście - co już było wyczynem pracowitości, wręcz heroicznej?
Podoba mi się taka
Podoba mi się taka 01.07.2022, 23:57
Ta z kucami odtłuszczona. Wygląda jak dwudziestka.
od dawna
od dawna 02.07.2022, 08:54
Ta o której mówisz nie pracuje już w gminie.
To był cyrk
To był cyrk 02.07.2022, 19:04
Ewa nie miał kuców i była otłuszczona a nie odtłuszczona.
Alzheimer
Alzheimer 01.07.2022, 20:36
Kaczyński chce odwołać Tuska z premiera i NBP bo nie radzi sobie z inflacją.
ryba
ryba 01.07.2022, 16:41
poczytałem te przepisy i art 28a i z niego wynika, iż po drugim przypadku takiej sytuacji rada gminy wnioskuje o referendum o odwołanie nieudacznika. Czy się może mylę?
Górny taras
Górny taras 03.07.2022, 16:03
Już wielokrotnie pisałem aby zorganizować referendum ale grupa nieudaczników tylko opluwa a nic nie robi bo boi się porażki i przegranego referendum
jeden wicek robił referendum atomowe cha cha cha...
jeden wicek robił referendum atomowe cha cha cha... 03.07.2022, 16:49
Masz rację - "grupa nieudaczników" jak nazwałeś tercet mogła zorganizować referendum i odwołać radę - ale się boi porażki i przegranego referendum...
KABARET
KABARET 02.07.2022, 13:45
DWA LATA Z RZEDU
plusz
plusz 01.07.2022, 18:37
Jakby miał honor to by się sam podał do dymisji.
Milicjaaaa!!!!
Milicjaaaa!!!! 01.07.2022, 16:40
Jak to uciekł!!!?? Łapać go!!!!! Milicjaaaa!!!!! Milicjaaaa!!!!
GRYFIŃSKI PGR
GRYFIŃSKI PGR 01.07.2022, 14:26
Jaki naczelnik taki PGR! Jaki PiS takie państwo! Jacy wyborcy, tacy rządzący! Chlew i pryzma gnoju!
Zug
Zug 01.07.2022, 13:16
Ja sie dziwię dlaczego wogole przyszedla na sesję jak wyniki sa znane od 1 sesji 11-10. I tak w kolo. I mówią ze robia to dla dobra mieszkańców 🤣🤣🤣🤣
po co mu wrogowie, skoro "cuga" ma??? :):):)
po co mu wrogowie, skoro "cuga" ma??? :):):) 01.07.2022, 18:21
No faktycznie męczysław leniwy - aż się dziwisz, że przyszedł na kawałek sesji absolutoryjnej? Niezłe masz zdanie o wodzusiu, naprawdę...
z umig
z umig 01.07.2022, 13:04
Podobno dalej go nie ma.
buty obesrane
buty obesrane 03.07.2022, 00:46
Ma obstrukcje.
TW  KUDUK POTWIERDZI  AH AHA H
TW KUDUK POTWIERDZI AH AHA H 01.07.2022, 10:02
MNIETEK POSZEDŁ PO INSTRUKCJE DO OFICERA PROWADZACEGO CO MA CZYNIĆ HA AH AH NIE WIERZYCIE ZAPYTAJCIE SIĘ PUŁKOWNIKA DERKACZA OD GOREJACEGO KONARA HA AH AH
no cóż
no cóż 01.07.2022, 09:42
Zapracował sobie na porażkę leń a do tego tchórz.
nieJa
nieJa 01.07.2022, 09:12
no tak .P Hołub i p.Romanicz dobrana para.Tam gdzie PIS(Romanicz )się aktywizuje to nic dobrego.W kraju jest haos no to trzeba dołożyć na naszym podwórku.Mało wam( oponentom Sawaryna )inflacji drozyzny biedy to potrzeba jeszcze rozróby.To PIS rozwalił kraj p.Romanicz.
a Sawaryn to Tuskowy, głupolku "nieja"?
a Sawaryn to Tuskowy, głupolku "nieja"? 01.07.2022, 11:41
aleś ty tępy - a Sawaryn to niby z czyjego nadania był dyrektorem dojnej a potem wskoczył na stołek w zarządzie całego koncernu?
Widzisz - nawet w PiS są ludzie, których taka buta, brak ogłady i stylu mierzi...
nieJa
nieJa 02.07.2022, 11:35
ale będzie ubaw jak w następnych wyborach znów wygra Sawaryn .a wierzcie mi ,wygra!Przeciwko jest mała grupka sfrustrowanych nieudaczników w rodzaju tego od epitetów "głupolku"Oj będzie ubaw!
oj głupolku "nieja"
oj głupolku "nieja" 02.07.2022, 16:46
oj głupolku "nieja" - pisowskiego "tłustego kota" nazywasz opozycjonistą względem... PiS?
hahaha
hahaha 02.07.2022, 14:35
do nieJa: To mógł napisać tylko ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o sytuacji rządzących sfrustrowanych nieudacznikach. .
no cóż
no cóż 01.07.2022, 09:43
No cóż teraz sawaryniarskim zwyczajem będą atakować porządnych ludzi w Radzie.
UB  WIECZOREK  & TW  KUDUK  HA AH AH
UB WIECZOREK & TW KUDUK HA AH AH 01.07.2022, 08:30
SANHEDRYN GRYFINA CHYBA STAWIA NA INNEGO KONIA DO TEGO WOZU Z ZYDAMI HA AH AH MOZE MUSZKA POCIAGNIE HA HA AH TRZEBA SIE URBAŃSKIEGO SPYTAĆ KOGOP TERAZ NAMASCI SANHEDRYN HA AH AH

Pozostałe