Kaczyński ostro krytykowany po naśmiewaniu się z mniejszości seksualnej

  • 01.07.2022, 13:30
  • News4Media
Kaczyński ostro krytykowany po naśmiewaniu się z mniejszości seksualnej iStock
Po oburzających wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego Piotr Jacoń, dziennikarz i ojciec transpłciowej Wiktorii, poparł list otwarty Stowarzyszenia My, Rodzice do szefa PiS. „Uderzając w mniejszość, uderza w każdego z nas” – podkreśla.

W trakcie swojego spotkania we Włocławku ze zwolennikami PiS Jarosław Kaczyński odniósł się m.in. do mniejszości seksualnych. Wypowiedź wywołała oburzenie, bo w bezpośredni sposób obraziła osoby, których mogła dotyczyć.

– Musimy także doprowadzić do tego, żeby powróciła prawda, chociaż to może być najtrudniejsze. Oczywiście, ktoś się może z nami nie zgadzać, bo np. ma lewicowe poglądy i uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że do tej pory był mężczyzną, ale teraz jest kobietą. Bo przecież lewica uważa, że tak powinno być i że należy tego przestrzegać, zwracając się do takiej osoby w formie żeńskiej – mówił.

I dodał: – Można mieć takie poglądy, dziwne co prawda, ja bym to badał, ale można.

W programie Fakty po Faktach na antenie TVN24 do sprawy odniósł się rzecznik praw człowieka Marcin Wiącek. Choć nie chciał oceniać samej wypowiedzi polityka, zdecydował się wyjaśnić, że transpłciowość nie jest chorobą.

– Pozwolę sobie odnieść się do tej sprawy merytorycznie. Transpłciowość jest pewną cechą osobistą, chciałbym silnie podkreślić, że to nie jest choroba. To jest cecha osobista. Tożsamość płciowa podlega ochronie prawnej i to jest standard ogólnie przyjęty. Godność każdego człowieka podlega ochronie, tożsamość płciowa jest na tyle silnie z nią związana, że wymaga ochrony i szacunku – wyjaśnił RPO.

W rozmowie z TVN wypowiedziała się również transpłciowa działaczka Ewa Hołuszko, która przed laty została odznaczona przez Lecha Kaczyńskiego za  działalność opozycyjną Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

– Takimi słowami skazuje na śmierć. Jarosław skazuje bezpośrednio na śmierć, bo młodzi nie wytrzymują tych ataków – oceniła.

Stowarzyszenie napisało list otwarty

Po skandalicznych drwinach Kaczyńskiego Stowarzyszenie „My, Rodzice” napisało lis otwartyt do prezesa PiS, w którym jego członkowie domagają się wyjaśnień i przeprosin.

„My – rodzice, dziadkowie, członkowie rodzin osób transpłciowych i niebinarnych – zrzeszeni w Stowarzyszeniu My, Rodzice oraz grupie Transpłciowość w Rodzinie wyrażamy swoje głębokie oburzenie słowami Jarosława Kaczyńskiego wygłoszonymi na spotkaniach w Grudziądzu i Włocławku. Stawianie znaku równości pomiędzy korektą płci a poglądami lewicowymi i mówienie o temacie w formie żarciku mającego rozbawić publiczność jest wyrazem ekstremalnej ignorancji”– czytamy.

Autorzy pisma wskazują, że zgodnie z Konstytucją „nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”.

„Szyderstwo wypowiedzi daje przyzwolenie na społeczne stygmatyzowanie, wyśmiewanie, dehumanizację naszych dzieci. To naraża ich zdrowie i życie, odbiera im poczucie bezpieczeństwa, pewności siebie, poczucie wartości, niweczy nasze starania o zapewnienie im dobrostanu. Każde szyderstwo polityka przenosi się dalej, do przedszkola, szkoły, do sąsiedztwa. Każde szyderstwo to blizna na ciele czyjegoś dziecka” – czytamy dalej.

Działacze uważają, że drwiny prezesa to kolejny sposób na podbicie wyników w słupkach wyborczych i domagają się przeprosin.

„Jako rodzice, dziadkowie oraz bliscy osób transpłciowych i niebinarnych domagamy się sprostowania i przeprosin – nie dla nas, ale dla naszych dzieci, które są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, uczą się, pracują, płacą podatki i mają takie same prawa jak wszyscy inni obywatele, a Państwo Polskie ma w stosunku do nich takie same obowiązki jak w stosunku do wszystkich pozostałych” – podkreślają.

Piotr Jacoń popiera list stowarzyszenia

W mediach społecznościowych pojawił się również komentarz Piotra Jaconia, znanego dziennikarza TVN, który jest ojcem transpłciowej Wiktorii. Uważa on, że „prezes wpada w pułapkę: uderzając w mniejszość, uderza... w każdego z nas. Ponieważ każdy z nas, nagle i niespodziewanie, może się tą czy inną mniejszością stać. Bo zachoruje, bo straci pracę, bo się zestarzeje albo jego dziecko, wnuk albo wnuczka okaże się osobą LGBTQ+”.

„Jestem ojcem Wiktorii. To jest jedna Polka trans. Ale gdyby Wiktoria stanęła tam, we Włocławku czy Grudziądzu, obok mównicy prezesa, to tylko przez chwilę byłaby na scenie sama. Zaraz stanęlibyśmy obok niej my, Magda i ja – jej rodzice. Jej siostra Hela. Obie siostry Magdy. Nasi rodzice: babcia, druga babcia, dziadek i jeszcze jeden dziadek przyszywany. Prababcia na wózku też. A potem kuzynki i kuzyni ze swoimi dziećmi. Przyjaciele, bliżsi i dalsi. Znajomi i sąsiedzi ze swoimi rodzinami – wylicza dziennikarz. – Widzisz, prezesie, jaki robi się tłok? Z powodu jednej tylko Wiktorii”.

[removed][removed]

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

***
*** 02.07.2022, 19:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

WALKA  GEI  TRWA  NA WIEJSKIEJ  HA HA AH KABARET
WALKA GEI TRWA NA WIEJSKIEJ HA HA AH KABARET 02.07.2022, 07:49
ZNOWU TEMACIK ZASTĘPCZY HA HA AH https://youtu.be/jVu8_yqnvC8
:))))
:)))) 02.07.2022, 09:03
Fragment filmu śmieszny
LUCYFER  HA AH AH
LUCYFER HA AH AH 02.07.2022, 13:16
ty popatrz uwaznie 30 robił lachę i ten 15 dawał jha ha ah 30+15 = 45 4+5=9 3+0+1+5=9 szesciu frajerów i mamy 96 jak ofiar smoleńskich ha haa h 9+6=15 1+5=6 SATURN HA AH AH PYTANIA PISAŁEM SCENARIUSZ
pis pedały i satanisci i sld satanisci lubiacy dodopy ha ah ah KABARET…
pis pedały i satanisci i sld satanisci lubiacy dodopy ha ah ah KABARET 02.07.2022, 07:36
najgorzej jest jak sie pedały pokłócą kto komu i jak ciagnie ha ha ah https://youtu.be/jVu8_yqnvC8
Biskup mąż jednej żony
Biskup mąż jednej żony 02.07.2022, 05:55
Stop rowerzystom
Ziomal z czworaków
Ziomal z czworaków 02.07.2022, 05:53
A frędzel Knagulec lubi *** ***
MONTY PHYTON HA HA AH
MONTY PHYTON HA HA AH 01.07.2022, 23:29
A CO NA TO STAN VEL LORETTA Z LFJ LUDOWEGO FRONTU ***I HA HA AH
Sauron
Sauron 01.07.2022, 17:35
A wy czerwone maciory komunistyczne lewackie pedofile co chcecie podszyc sie pod homo i gwalcic dzieci i zlikwidowac kobiety?Osoba z macica co karmi klanka piersiowa.Kopnijcie sie w te chore puste cerepy.Kobieta w lezbijskim zwiazku jako mezczyzna ma tak sie nazywac?????WON POpaprance do chlewa z ryjami w g nie.
nieJa
nieJa 02.07.2022, 09:46
to już typ chowu po 1989 roku.do czego może doprowadzić kościelna indoktrynacja?!
ryba
ryba 01.07.2022, 23:53
admin, to się kwalifikuje od razu do zablokowania
do debila z Kremla srulona
do debila z Kremla srulona 01.07.2022, 20:55
wczoraj 3 miesięczne dziecko z połamaną czaszką trafiło przyniesione przez "heteroseksualnych" tfu... rodziców...
Nick
Nick 01.07.2022, 17:33
Polska kolejny raz ratuje Europę przed śmiertelną zarazą. Tym razem, tęczową.
Taka prawda
Taka prawda 02.07.2022, 12:49
Polska jest jakieś 100 lat mentalnie za Europą..Wiesz gdzie Europa ma polski ratunek ? W d.... Prymitywu homofobi ,i katolickiej "miłości bliźniego " nikt nam nie zazdrości.
ryba
ryba 02.07.2022, 01:05
na początek proponuję obronę obywateli przed drożyczną pana Kaczyńskiego- zarazę Polski i kłamstwami pana Morawieckiego wspólnie z ziobrą. Już się tego słuchać nie da
Sauron
Sauron 01.07.2022, 17:32
A czy słowom będą towarzyszyć czyny? Czy policja pałami, gazem i dużymi polewaczkami spłucze to łajno z polskich ulic? Czy z tego perwersyjnego paskudztwa oczyszczone zostaną szkoły, urzędy, wyższe uczelnie etc.? Niech w czterech ścianach robią, co chcą. Nawet jak w Niemczech po kopulacji się zamordują i zjedzą. Ale tylko tam. Czas skoczyć babulenie i zabrać się do roboty, bo czasu coraz mniej a zaraza pedo-lewacka roznosi się po całym kraju.
ryba
ryba 02.07.2022, 01:06
co ty gadasz ? Byłeś kiedyś w Niemczech? Nie pytam o zakupy w Gartz! Jęczysz co ci prezes każe
Sauron
Sauron 01.07.2022, 17:31
Tak powinien się wypowiadać i w imię tego działać każdy normalny polityk w Europie. Przecież na tą umysłowo chorą lewacką hołotę spod znaku " cztery litery " to patrzeć nie można bez potężnej dozy abominacji . U każdego normalnego człowieka widok tych umysłowo chorych degeneratów potężny odruch wymiotny natychmiast wywołuje. Podobnie jak patrzenie i słuchanie tych tzw. przedstawicieli totalnej opozycji , wtedy każdy normalny człowiek zastanawia się skąd ta zakłamana , złodziejska hołota się urwała i jak długo jeszcze w naszym pięknym Kraju znajdą się kolejni zdegenerowani i zdeprawowani wyborcy głosujący na tą zidiociałą , antypolską bandę
ryba
ryba 02.07.2022, 01:07
ja osobiście nie mogę się nadziwić, że ktoś chce głosować na te hołota z pisu!!!!!!!! I nie chodzi o LGBT bo też jestem przeciw, ale o to że rozkradli nasz piękny kraj
Nick
Nick 01.07.2022, 17:30
Umacnianie świadomości co to znaczy być Polakiem, wartości patriotycznych, szacunku do pochodzenia, historii, wartości chrześcijańskich, powinno być narzucone w programach przedszkolnych i szkolnych. Niestety system szkolnictwa jest nadal przesiąknięty komunistycznymi metodami i programem, bo nauczyciele są uczeni bez wartości etycznych. Mam o to trochę pretensji do Z. PRAWICY i o to, że aparat państwa jest zbyt tolerancyjny dla agresjii opozycji! ZDRADA powinna być karana.
Tęcza
Tęcza 02.07.2022, 04:01
Ty to jesteś prawdziwy Polak, walonki, zaciemniony umysł, bogobojność wobec czarnych pedofilia i mózg wyprany przez starych pokrzywionych umysłowo złodziei, którzy dla utrzymania się przy władzy gotowi unicestwić własny naród, przyklaskuj, popieraj czynem i umieraj przed terminem, że też na takiego sk#$wysyna matka musiała *** rozdzierać!!!
ryba
ryba 02.07.2022, 01:09
poczytaj propozycje Czarna i jego bandy w zakresie kształcenia. Takiego steku bzdur nikt na oczy na całym świecie nie widział. Kto mu dał jakikolwiek tytuł?? A wiem! KUL. Tam dopiero trzeba uważać, po mydło lepiej się nie schylać
ryba
ryba 01.07.2022, 16:36
kurczę, mnie osobiście to przeraża. Już nie chodzi o treść artykułu czy inne tematy związane np z opozycją czy kimś, kto się po prostu władzy nie podoba jak np naczelniczka poczty. Chodzi o prostackie zachowanie polityków w tym co mnie zadziwia starszych ludzi neo Kaczyńskiego czy Terleckiego. Obym tylko zwalił to na sklerozę lub demencję.
jurek
jurek 01.07.2022, 16:04
a ja uważam, że nie powinien nikt być dyskryminowany ale też nikt nie powinien być traktowany wyjątkowo jeśli faktycznie nie ma ku temu powodów... o!
PiSkato miłosierdzie
PiSkato miłosierdzie 01.07.2022, 15:45
Rodzice transplciowej 7 letniej dziewczynki:

Dwa lata temu wywieźliśmy z Polski naszą transpłciową córkę. Córkę, która w wieku 4 lat została zwyzywana od pedałów i pobita w warszawskim przedszkolu przez dzieci.Zdjeto jej siłą majtki..Dyrektorka przedszkola nadal pracuje..

Kaczorowi to nie grozi.. odgrodził się od wszystkiego co nieprzyjemne murem policji i tanich pochlebców...

Sauron
Sauron 01.07.2022, 17:46
Co może 4 letnie dziecko wiedzieć jak jeszcze w piaskownicy siedzi ?to jest szok co one w domu muszą widzieć
Wniosek
Wniosek 02.07.2022, 12:53
Dziecko wie że jest kimś innym ...Jak ty wiesz że jesteś Sauronem...Tylko inni muszą ci uświadomić..... że de bil nym.
Może
Może 02.07.2022, 19:37
Batmanem jutro będzie ninja
Hako
Hako 02.07.2022, 18:07
Cztero letnie dziecko wie że jest koniem lub samochodem ,wniosek odwal się od dzieci bo jesteś tragedia
ryba
ryba 01.07.2022, 23:55
jak ciebie słucham to dopiero jest tragedia, ale koniec już blisko, mam nadzieję, że takich jak ty z zapyziałych dziur na chrobrego też sprawiedliwość dopadnie jak każdego pisiora
Tak to wygląda
Tak to wygląda 01.07.2022, 15:32
Dziecko transplociewe to ogromna tragedia nie tylko dla dziecka ale i rodziców..Depresję ,próby samobójcze to częste przypadki ..A taki konował Kaczyński mając zerowe pojęcie o tym wybucha śmiechem .Żenada zwłaszcza że sam nie reprezentuje konkretnej płci
...
... 01.07.2022, 18:25
Racja, to jest tragedia, i należy to leczyć tak samo, jak schizofrenie itp.
ninka
ninka 01.07.2022, 14:14
Brawo Panie Jacoń!

Pozostałe